Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stokrotkass

Skręcanie głowy przez dziecko podczas ogladania bajki.Pomoc!y

Polecane posty

Mój synek od tak mniej więcej drugiego roku życia skręca główke w jedna stronę najczęscie podczas oglądania telewizjii lub podczas słuchania czegoś interesującego go.Wygląda to tak, że jak ogląda bajkę to nie patrzy prosto głową tylko maja najczęściej skręconą w lewa stronę.czy spotkałyście sie drogie mamy z czymś takim u swoich dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
Moja córka też tak oglądała tv. Okazało się, że ma poważną wadę wzroku. Pozdrawiam i radzę przebadać synka. Im wcześniej, tym lepiej dla dziecka;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzrok badałam. Był w porządku. Słychu nie badałam.Nie zauważyła, zeby miał problemy ze słuchem.Czasami w druga strone też przekreca głowę, ale bardzo rzadko.Martwię sie bardzo bo przeczytałam kiedys w necie, że to może byc objaw guza mózgu. Nawet nie chcę mysleć o tym najgorszym. Nie przeżyłabym tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karioka prosze napisz mi co to za wada wzroku bo wzrok badałam synkowi już dość dawno.Miał juz wtedy tak z tą główką ale będę chciała znowu mu przebadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie tylko przy telewizji skręca. Skręca tez wtedy, gdy ktos mu opowiada coś interesującego i jakby nad tym myśli i automatycznie skręca. Czy możliwe jest, żeby miał taki nawyk? Jak mu przypominam podczas oglądania, zeby prostował główke to ogląda dobrze a za jakis czas znowu skreca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra tak robi, ma oczopląs i w ten sposób uspokaja wzrok. Spójrz mu w oczy i zobacz, czy nie "latają" na boki jak patrzy na wprost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłam. Nie lataja na boki. jak o tym myśli to trzyma głowe prosto a jak się zamyśli i skupi to skręca.Mam nadzieję, że to jednak nic poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ephoenix
Do stokrotkass Mam taki sam problem ze swoim dzieckiem - także przekręca głowę podczas oglądania TV i patrzy bokiem na ekran. Czy udało ci się wyjaśnić powód problemu - minęło już ponad 2 lata? Jeżeli tak to będę wdzięczny za podanie szczegółów: co zdiagnozowałaś, jak leczyłaś, gdzie itp. Sprawa jest bardzo pilna - bo jak na razie lekarze nic nie wymyślili. Bardzo liczę na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Ja tez czasem tak skrecam glowe, a mam 25 lat. Sama nie wiem co jest tego przyczyna. Robie tak od zawsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość !!!
może krecz szyji albo za mocne napięcie mięśniowe....do neurologa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż? Nie ma diagnozy.Wzrok i słuch w porządku.Synek teraz chodzi do 4 klasy, dużo siedzi przy kompie i patrzy normalnie.Na TV czasem mu sie zdarzy, ze skręci główkę ale bardzo rzadko juz.To chyba taki nawyk był.Teraz co prawda ma trochę wadę postawy, jedno ramię niżej od drugiego ale własciwie nie wiem czy to ma związek.lekarze nigdy nie powiedzieli, dlaczego tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ephoenix
To może dodam trochę szczegółów: Objawy są takie: córka od roku z różną częstotliwością, ale od 3 miesięcy bardzo często codziennie robi coś takiego: gdy patrzy na TV lub kogoś kto do niej mówi ustawia ciało naprzeciw, ale odchyla głowę w lewo (podbródek do lewego barku) oraz przekręca trochę głowę od pionu, tak ustawiona patrzy jakby bokiem w stronę np. TV - czyli obie gałki oczne kierują się w prawą stronę. Nigdy to się nie dzieje u lekarzy (których się panicznie boi) lub w innych stresujących sytuacjach. Czyli gdy się stresuje i nad czymś mocno skupia to jakby kontroluje ten odruch a gdy ogląda bajkę i odpływa w świat TV to wtedy tak robi. -byliśmy u 3 laryngologów pod kątem słuchu - okazało się, że 3 migdałek przerósł i zatykał ujście trąbki słuchowej, więc dziecko nie słyszało na ucho. 3-migdałek usunięty, wody w uchu nie ma - nie pomogło na problem przekręcania głowy - byliśmy u 2 okulistów oraz pani od zeza ortookul... (cośtam). Córka odczytała tablice okulistyczne obuocznie jak i przy zakrytym prawym lub lewym oku. Nie dała się zbadać na "maszynie" więc nie wiem czy nie ma wady wzroku. Jedynie zbadano ją na takim laserze pokazującym na ekranie komputera odległości oczu od siebie - czy się nie rozjeżdżają. - byliśmy u neurologa - wszystko w porządku, w tym temacie wskazała, że może chodzi o napięcie / przykurcz mięśnia szyjnego. Wiec wykonaliśmy usg mięśni szyi pod kątem kręczu - wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój to miał jeszcze w sytuacji , gdy ktoś cos do niego mówił i wyglądało to tak, ze sie nad tym głeboko zastanawia to wtedy równiez skręcał.Nie wiem, lekarzem nie jestem ale byc może to po prostu nawyk, który z czasem ustapi.Może nie trzeba niepotrzebnie stresowac dziecka lekarzami a jedynie obserwować czy to sie nie nasila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assssssssssssssss
do jakiego lekarza okulisty mam sie udac do dzieciecego? moje dziecko zachowuje sie tak samo jak powiedzialam o tym rodzinnej to powiedziala ze mam ograniczyc bajki albo zeby wogole nie ogladalo????!!!! prosze napiszcie cos wiecej jakie najlepiej wykonac badania aby upewnic sie ze wszystko jest ok moj synek 3 latka wlasnie podczas ogladania bajek skreca glowe w prawo a oczy na maksa w lewo i tak oglada,,, gdy go poprawiam to efekt na kilka sekund pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka223
Witam. Moja 3 letnia córeczka od dłuższego czasu zachowuje się w ten sam sposób. Ale tylko przy oglądaniu telewizji.Wybieramy się do okulisty, bo często pociera prawe oczko. Czasem też się zastanawiam czy to nie nawyk,ale lepiej sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Revelry
Witam. Przypadkowo trafiłam właśnie na ten temat. Drogie mamy- nie myślcie o najgorszym. Ja ten hmmm... nawyk posiadam od 26 lat. Odkąd pamiętam mama,babcia powtarzały "Patrz sie prosto". Później mnie to irytowało bo mnie kontrolowały a mi jakoś tak było dobrze. Oglądałam film patrząc sie prosto w trakcie gdy mnie coś zainteresowało machinalnie głowa mi sie przekręcała :) Z resztą do tej pory tak mam i nie potrafie nad tym zapanować. Nie zauważam tego. Jestem zdrowa. Wzrok i słuch w normie. Ciekawostką jest to,że mój ojciec również tak ma. Ma identyczne zachowanie podczas oglądania. Mój synek również- odziedziczył po mnie:). Ciężko mi to wyjaśnić:skąd to sie wzięło. Genetyczne? Dziwne. W każdym bądź razie nie martwcie sie na zapas:) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piff_paf
@stokrotkass ja radzę się udać jak najwcześniej do specjalisty. mój brat też miał takie "nawyki" i niestety zostało mu to do dnia dzisiejszego. Po prostu nie kontroluje swojej głowy oraz oczu przy oglądaniu telewizji. wygląda to w ten sposób że telewizor jest na wprost niego a on ogląda go ze skręconą głową w jedną stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ephoenix
No to wygląda na to, że moje dziecko nie jest jedyne z tą przypadłością. Poszedłbym do specjalisty tylko do którego i gdzie? Bo już tylu lekarzu ją widziało, żaden nie miał pomysłu na diagnozę. Podzielcie się jakimiś informacjami jak to zdiagnozować/weliminować, bo świadomość, że do końca życia tak jej zostanie mnie bardzo martwi. Do Revelry i piff_paf - rozumiem, że można z tym żyć ale raczej jest to udręka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reverly
Czy jest to udręką dla mnie? W żadnym wypadku. Nie czuje jakiekolwiek dyskomfortu,nie bolą mnie oczy ani kark. Mój ojciec jest po 50tce, również ma tak od dziecka jest kierowcą,więc badania wzroku ma robione systematycznie i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie nosi okularów, wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ephoenix
Witam, może to komuś się przyda. Po 2 latach prób diagnozowania przypadłości córki - skręca głowe i patrzy bokiem ZDIGANOZOWALIŚMY TO. Okazało się, że córka ma wadę wzroku - astygmatyzm - tylko, że taki minimalny. Badaliśmy ją u kilku okulistów od 2,5 roku życia do 4 lat. Dopiero teraz udało się nam znaleść lekarza u którego dała sobie zakropić całą serię atropiny a później na bardzo profesjonalnym urządzeniu komputerowym okulistka zrobiła pomiary. Mimo, że wcześniej badania okulistycze wykazywały że wszyskto jest ok, to dopiero na tym komputerowym pomiarze z atropiną wyszedł minimalny astygmatyzm. Normalnie okulistka powiedziała, że nie przepisywałaby nawet okularów, gdyż wada jest minimalna ale postanowiliśmy spróbować więc córka dostała okulary. No i problemy od razu zniknęły - ogląda telewizję zawsze prosto, nie ma żadnego przekręcania głowy i patrzenia bokiem na przedmioty. Uwaga: wystarczy że zdejmie okularki od razu patrzy bokiem na telewizor. Moja rada: znajdźcie bardzo dobrego okulistę z dobrym sprzętem, bo moja córka podczas zwykłych badań na tablicach okulistycznych i innych takich nie wykazała żadnej wady wzroku u kilku okulistów. My byliśmy wcześniej u neurologa, kilku okulistów, rehabilitanta, badanich słuchu, larynogologa i usg mięśni szyi - dopiero ostatnia okulistka zdiagnozowała problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra będąc dzieckiem tak robiła, dokładnie tak jak opisujesz. Okazało się, że nie słyszy wcale na jedno ucho a na drugie też nie słyszy w 100% więc tak jak radziły dziewczyny przebadaj słuch koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ,mam taki sam problem mój syn też skręca główkę podczas oglądania telewizji nieraz jak coś ogląda .Byliśmy w poradni psychologiczno-pedagogicznej pani pedagog powiedziała że jest taka wada można tak nazwać wzroku tylko nie leczy tego okulista jest to jak ona powiedziała ze widzenie głębi nie wiem jak to fachowo się nazywa ale idę jeszcze raz do poradni więc postaram dowiedzieć cos więcej na ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajcie spokój z takim lekarzem
czesc, moja córka od kilku lat patrzy bokiem na tv, ale też jak coś mówi i myśli. Byłam u dwóch okulistów i nic. Sprawa się pogorszyła bo ucieka jej oko na zewnątrz. Nie wiem na co czekałam, trzeba było szukać lepszych lekarzy. Ogólnie w większości częstych chorób jest problem z diagnozą. Śmiech mnie bierze, gdy słyszę w radiu nawoływania jakichś specjalistów, żeby się badać, bo o badania trzeba walczyć jak lew i to niestety z lekarzem. Oczywiście, że to wina ubezpieczenia zdrowotnego, które mamy w Polsce. Tanie, nie zawsze dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZ
Witam Serdecznie Przyczyną takiej sytuacji jest prawdopodobnie to że sygnał z prawego oka jest lepiej odbierany przez mózg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Czytalam wasze posty i postanowilam napisac, moj syn ma 6lat i przechyla glowe na lewa strone, jak oglada tv, rozmawia, slucha po prostu ucieka mu glowa na bok, co robic??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn 5 lat też obracał głowę jak oglądał TV, wyglądało to tak jak by oglądał jednym okiem. Okazało się że ma wadę wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×