Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alicja 25

Od kiedy wprowadzalyscie pierwsze jedzenie?

Polecane posty

Gość alicja 25

i jak to wygladalo, pytalam mojej pediatry to mi dala jakas sxerowana broszurke a ja tam wole zapytac doswiadczonych mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hej
Między 4 a 6 miesiącem życia można wprowadzać już pierwsze posiłki z przeznaczeniem dla niemowląt. Do takiego posiłku na początek można dodawać własnego mleka z piersi (jeśli np. karmisz piersią) po to żeby troszkę oszukać maluszka, który często nie jest jeszcze tak do końca przekonany do nowego smaku. Przepisy i pomysły na przygotowywanie takich pierwszych posiłków znajdziesz w internecie, albo w jakiejś broszurce od pediatry. Są zdrowsze i tańsze od gotowych słoiczków z pożywieniem dla dzieci dostępnych w sklepach. Kiedy dziecko skończy rok zacznij wprowadzań normalne dorosłe posiłki, przygotowywane nawet na bazie krowiego mleka, (jeśli tylko nic się nie będzie działo, to nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań). Cały czas, na wszystkich etapach wprowadzania nowego pożywienia, obserwuj dziecko czy nic go nie uczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze jedzenie to chyba się wprowadza koło 2 godzin po porodzie nie? Najczęściej jest nim mleko matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×