Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość daniadaniadania

Ile prowizji dla Pani z biura nieruchomości za wynajecie mieszkania

Polecane posty

Gość gość
głupi naiwni ludzie, nie dajcie sie ! Podziekuje napisz że pośrednikom podziekowałaś w ogłoszeniu i juz ! ?Ty nic nie muisz żadej umowy nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zalezy jakie biuro itp. ja kiedys z chłopakiem wynajmowaliśmy mieszkanie w www.nieruchomoscilubin.pl i z tego co pamiętam, było to 50% wartości miesięcznego czynszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazde biuro ma wlasne prowizje, ale zazwyczaj przy wynajmie jest to procent od jednomiesięcznego czynszu, zadzwon jeszcze np. do biura tu www.indomo.info.pl i dopytaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kankona
Akacjowa Aleja w Radzyminie, nowe mieszkanie, kupione bezpośrednio do dewelopera. Kompletnie nie widzę sensu mieszkania w dużym mieście, gdzie ceny są z kosmosu. Kolejna sprawa - kupuję bez udziału jakichkolwiek pośredników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie wszystko zależy od samego biura, od rynku nieruchomości, od miasta... tych czynników jest naprawdę sporo. wiem, że w Łodzi są stosunkowo tanie mieszkania, dlatego tam prowizja dla biur nie jest wygórowana.... a z resztą sami możecie sobie sprawdzić - gdyby ktoś był z okolic to może się przydać namiar na http://www.lichman-nieruchomosci.com/ - według mnie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogre
Po kilka % sobie liczą dlatego moim zdaniem lepiej dać ogłoszenie chociażby na portalu prywatnaoferta gdzie oferta zostanie rozgłoszona na kolejnych 100 portali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i tak zdecydowanie opłaca się szukać mieszkania, nieruchomości czy lokalu użytkowego poprzez biuro nieruchomości, ja w http://www.tempo.wroc.pl/ szybko znalazłam odpowiednią nieruchomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Warszawie są bardzo dużo prowizje pobierane, sam się o tym przekonałem jak chciałem kiedyś tam wynająć biuro na mokotowie, udałem się do firmy pośredniczącej przy wynajmie, ofert mają sporo: http://www.biura-mokotow.com/properties/ ale pobierana jest niestety spora prowizja od wynajmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam, te prowizje w porównaniu do cen mieszkan sa naprawde Male, a pozwalaja zaoszczędzić duzo czasu, ja korzystalam kiedys z usług www.indomo.info.pl i prowizja także była niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TadekNzd
Witam. Ja skorzystałem z usługi agencji. Logując się na ich stronie chcewynajac.pl i aktywując usługę była to jednorazowa prowizjia 219 zł. Mogłem oglądać wszystkie mieszkania na terenie Warszawy z ich bazy. Wynająłem najlepsze i nie pobierano już ode mnie żadnych prowizji. Prowizję 50% czynszu pokrywał właściciel. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TadekNzd nie spamuj. teraz osoba, która chce wynajmująć mieszkania nie płaci prowizji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od agencji, każda ma indywidualne ceny. Moja firma wynajmuje biurowiec od http://www.4rent.pl/ i to bardzo się opłaca - prowizja nie jest duża, a oszczędza się sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karski
Kwestia taka czego dokładnie szukasz, ale zobaczcie - http://tabelaofert.pl/biura Wolnych biurowców jest całe mnóstwo, tak więc wcale nie musisz od razu się decydować. Teraz można trafić fajne i tanie okazje - musicie tylko należycie do tego podejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To oczywiście zależy od miasta i konkretnej agencji. Obecnie wynajmuję mieszkanie w Szczecinie dzięki http://www.city-szczecin.pl/ i prowizja wcale nie była duża. A opłaciło się, sporo zaoszczędziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roznie to bywa, zalezy od biura. Ja np przy wynajmie nie placilam w ogole, bo bylo 0% od wynajmujacego w tym biurze www.indomo.info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WynajmujewWarszawie
Wynajmuje.info.pl jest serwisem stworzonym specjalnie dla osób które chcą : łatwo, szybko i sprawnie, oraz bez żmudnych poszukiwań i zbędnych formalności wynająć mieszkanie na terenie Warszawy w dobrej cenie. Każdego dnia wyszukujemy nowych, aktualnych ofert, aby sprostać oczekiwaniom naszych Klientów. Negocjujemy ceny z właścicielami mieszkań na niższe!!! Jeżeli masz już dosyć, szukania odpowiedniej oferty dla siebie, bądź po prostu szkoda Ci na to cierpliwości i czasu... Nasz serwis to Ci ułatwi — skorzystaj z naszych usług, bo czas to pieniądz! Całkowity koszt naszej usługi to jednorazowa opłata 219 zł na 90 dni. W porównaniu do innych biur, nie pobieramy żadnych dodatkowych prowizji ani ukrytych opłat!!! Płacisz raz, usługa jest aktywna do czasu podpisania umowy z właścicielem wybranej oferty (max 90 dni). Wtedy możesz się umawiać na spotkania z właścicielami mieszkań z naszej bazy aktualnych i sprawdzonych ofert! Polecam Wynajmuje.info.pl Wojciech Karpinski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie są jakieś duże koszty i myśle, że to kwestia dogadania się z agencją. Ja współpracowałam z www.interroyal.pl przy wynajmowaniu biura i dobrze na tym wyszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marymarymadd
Lepiej nie martwić się takimi rzeczami jak za wysokie prowizje i zaufać profesjonalistom takim jak http://www.officego.pl/ - tu akurat rynek biurowy ale to ważne, żeby mieć zaufanie do firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche dziwna sytuacja, że kazała wybrac sobie kwotę prowizji. Może w związku z tym warto by było, nim coś podpiszecie, jeszcze się porozglądać trochę?? Polecam http://www.ratuszowa11.itr.org.pl/ ja wynajmuje poprzez nich i nie przypominam sobie podobnych rewelacji, Wszystko było klarowne, zero ukrytych kosztów, biuro wybraliśmy pierwszej klasy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zajrzyj, może też coś znajdziesz dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam, w www.ratuszowa11.itr.org.pl są dobre warunki umowy i samych pomieszczeń biurowych. Nie miałam z nimi żadnych nieprzyjemności, dlatego nieraz dziwią mnie opinie dotyczące wynajmu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli chodzi o wynajęcia mieszkania na biuro to wszystko zależy od tego, co dana agencja oferuje. polecam skorzystać z usług www.gwiazda.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MateuszJaskólski
na wyszukajoferty.pl prowizja biura to tylko 219 zl i wyszukuja mieszkania do skutku. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nettdomnieruchomości
Bierzemy jednorazowo połowę jednomiesięcznej kwoty najmu. Obecnie mieszkania w Błoniu w Ożarowie Maz Grodzisku Mazowieckim wynajmują się błyskawicznie ale możecie obserwować bieżącą ofertę na www.nettdom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yuoka
Teraz się nie opłaca współpracować z biurami nieruchomości za dużą prowizję niestety trzeba za to zapłacić:( Polecam ci stronę https://www.officego.pl/ ze sporą ilością ofert biur na wynajem w całej Polsce. Mój brat dzięki nim znalazł odpowiednie biuro dla firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie tylko w PMS Poland zlecałem prowadzenie wynajmu, ale też rozliczenia podatkowe z US i nadzór nad drobnymi remontami, gdyby była taka potrzeba ze strony najemców. W żadnej innej agencji tak szerokich usług dodatkowych nie znajdziesz, szczególnie w Warszawie. Gwarantuję ci to, bo sam szukałem bardzo, bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
różnie jest z tymi prowizjami. zazwyczaj dowiadujemy się pod koniec o jakiś prowizjach z kosmosu . Jedyna firmą rzetelną pod tym względem jaką znam jest ABCDOM. Tam nie ma kosztów ukrytych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka09
Ciężko powiedzieć, wiem tyle, że najniższa prowizja jest w ABC-Dom w Krk, jeśli chodzi i pomoc w znalezieniu wymarzonego mieszkania, a pośrednicy tez są ludzcy a nie jak pijawki, żeby tylko komuś coś wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwator
Dnia 19.08.2009 o 20:31, Gość daniadaniadania napisał:

wielkie dzieki! w takim razie udamy sie bezposrednio do wlasciciela! Dzieki za pomoc!

Nie bardzo rozumiem? Korzystacie Państwo z usług pośrednika, dzwonicie, umawiacie się z nim, oglądacie wspólnie wskazany lokal,  a potem macie ogromny problem z zapłatą wynagrodzenia. To nieuczciwe! Szukajcie zatem na własną rękę i wtedy nie macie zobowiązań, a jeśli ktoś na Waszą rzecz wykonuje pracę, to mu zapłaćcie, a nie szukacie potwierdzenia swojej nieuczciwości wśród cwaniaków w sieci! Takie zachowania są ze zwykłego ludzkiego puntu widzenia wręcz niemoralne, nawet jeśli pośrednik nie do końca zachował się profesjonalnie (brak umowy pośrednictwa w najmie)! Sami uczycie pośredników rozumu i nie dziwcie się, ze potem atakują Was "na dzień dobry"  umowami z jasno określonymi warunkami zapłaty! Ciekawe, czy Państwo swoją pracę wykonujecie bez wynagrodzenia czy dostajecie pensję? A co do wysokości prowizji, powinna wynosić połowę miesięcznego kosztu najmu. ( + 23% Vat, jeśli pośrednik jest płatnikiem Vat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×