Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hally

Mam malutką kotkę ze schroniska-cały czas popuszcza kał

Polecane posty

Wczoraj wzięliśmy z mężem ze schroniska malutką kotkę, ma złamaną lewą łapkę, prawą po szyciu. Złamana łapka będzie jutro operowana. Ale problem jest taki, że mała nie czuje chyba, że robi kupkę i generalnie cały czas popuszcza, ciągle jakiś kawałeczek jej wystaje, kupka jest luźna. Odbyt ma zaczerwieniony i taki jakby wypchnięty. Wczoraj w schronisku było trochę gorzej, dostała tabletkę odrobaczającą. Co to może być i jak jej pomóc? Do weterynarza idziemy dopiero jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoła raczej nie jest, bo ma złamaną łapkę i ją boli, a operacja dopiero jutro, drugą łapkę ma już operacji-w piątek. Co do tego odbytu, to wczoraj w schronisku było gorzej, bo był bardzo przekrwiony, dzisiaj już bledszy kolor. Pani, która nam ją wydawała, podejrzewa, że to właśnie przez robaki i dlatego podała jej tabletkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała jak pisałam ma złamaną jedną tylną łapkę-zupełnie bezwładna i drugą tylną miała rozciętą dość mocno, ale jest już zszyta. Nie wiadomo co się jej stało, możliwe, że inne koty ją skrzywdziły? Bo jak nasza kotka do niej próbuje podejść, to mała od razu burczy na nią i syczy, a nasza dotychczasowa kotka z pozytywnym nastawieniem podchodzi i próbuje ją lizać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
je normalnie, a nawet sporo i bardzo dużo pije w porównaniu z naszą Jadzią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo możliwe
że z bólu.Albo tak na nią leki podziałały i traumatyczne przeżycia.Na pewno wszystko się unormuje jak dojdzie do siebie. Jak na razie możesz przemyć jej dupkę rumiankiem np zamoczyć papier i ją podetrzeć, lepiej jakąś czystą szmatkę i część rumianku dać jej do picia. Do jura więcej sama nie możesz zrobić raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_z_miasta
Nie skrzywdziły jej inne koty. Człowiek lub pies wchodzi w rachubę jedynie. Kupka jest przez robaki. Nie martw się, to przejdzie. Po prostu kup chusteczki bambino i co jakiś czas wycieraj jej pupinę. Swoją drogą jesteś super człowiekiem, że wybrałaś taką kupkę - nomen omen- nieszczęścia. Ja mam kotka, któremu trzeba było w kocięctwie amputować łapkę. Jest przekochany . Twoja kocina warczy na kota zasiedziałego , bo się boi. Gdy będzie zdrowa zaprzyjaźnią się na bank. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wycieramy ją chusteczkami nawilżanymi, takimi dla dzieci, one są z rumiankiem, ale myślisz, że do picia też można jej dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona z miasta dzięki :) w schronisku była masa malutkich kotków, ale jak zobaczyliśmy ją to wiedzieliśmy, że właśnie jej musimy pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak jak najbardziej
daj jej do picia rumianku.Wydaje mi się, że będzie lepiej jak przetrzecie jej parę razy dupcię zwykłym rumiankiem zaparzonym, a nie tymi chusteczkami.Może jeszcze jej szkodzicie. Też uważam to to super, że wzięliście tą biedę ze schroniska :) Spróbujcie z tym rumiankiem zamiast chusteczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze - wycieraj jej dupcie, może to ukoi też, jeśli ją boli czy ma jakiś dyskomfort. obserwuj ją, będzie dobrze ;) Fajnie, że się nia zaopiekowałaaś :):) odwdzięczy ci się wspaniałą kocią miłościa ;) powodzenia i trzymam kciuki za małą kicie! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może nifuroksazyd
Hmmm może jeszce robaków nie do końca się pozbyła....nie wiem może ją brzuszek też boli bo jest obity, ewentualnie jakieś bakterie i ma biegunke moze dlatego nie czuje...Zapytaj weta, możliwe ze nifuroksazyd w niewielkich ilościach by pomógł....Ale to skonsultuj z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest kwestia tabletek na odrobaczenie,bo to nie ma wpływu na częstość oddawania kału. Czy te uszkodzone łapki są tylnie?Jesli tak to bardzo mozliwe,że ma uszkodzony zwieracz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reat
Jak dobrze, że są tacy ludzie na świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze to byc problem z
kregosłupem i zwieraczem, jak ktos napisal, Nie wiem, czy kocina bedzie chciala pic rumianek, W kazdym razie dawaj jej przegotowana wode Jestes dzielna i dobra dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam, że kotka może być po wypadku samochodowym i ma uszkodzone coś wewnątrz. Dlatego jak najszybciej bym poszła z nią do weterynarza coby dał jakieś antybiotyki w zastrzykach. Z tą bezwładną łapeczką może się w przyszłości poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka okazała się kocurkiem :D łapkę ma zoperowaną, niestety dwa razy, bo pierwszą oprację wet spierdzielił :o i inny wet ją poprawił, ale teraz jest duuuuużo lepiej i młody śmiga już ostro :D z odbytem częściowo się poprawiło, nie popuszcza już, ale cały czas jest zaczerwieniony i czasami lekko krwawi. Dostaje antybiotyk i z czasem widać lekką poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i super :) Serdeczne pozdrowienia dla kocurka, napisz co jakiś czas jak się maluch sprawuje, niedługo pewnie zacznie nieźle dokazywać jak tylko łapka mu wydobrzeje na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociak1992
ja tez mam mala kotke wczoraj dalam jej tambletnki odrobaczajace i zaczelaa miec wlasnie takie dolegliwosci jak twoj kotek pamietasz moze jaka tabletke dostala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×