Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość katarzyna_kusmierz

zatkane ucho !

Polecane posty

czasem to nie tylko wosk może to może być zapalenie, co może gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgi
Dziewczyny nigdy tego nie róbcie. Moja znajoma uszkodziła sobie w ten sposób błonę bębenkową i teraz ma problemy ze słuchem. W przypadku dziecka to już totalny kryminał. Problem z nadmiernym wydzielaniem woskowiny u mojej córki mamy od kilku lat. Dwa razy zrobił się czop i nie ominęło nas płukanie ucha u lekarza. Wiem, że macie różne domowe sposoby na czyszczenie uszu. Z doświadczenia jednak wiem, że dobrze się sprawdzają spraye do czyszczenia uszu na bazie naturalnej oliwy z oliwek. Ja stosuję Vaxol, wystarczy dwa razy w tygodniu. Bezpiecznie i bez ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaśka

Też mam psikadełko do higieny uszu. Mój chłopak zrobił mi kiedyś wykład na temat bezpieczeństwa i higieny uszu. Jest ambitnym studentem medycyny i często jego wiedza nam się przydaje. Dzięki niemu wiem o co pytać i co badać. U mnie akurat jest jest fonix, sprawdził się za pierwszym i został na stałe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka

U mnie n półce stoi fonix. Nie widzę konieczności czyszczenia uszu dodatkowymi metodami. Ba, jestem nawet zdania, że to bezpieczniejsze, jeśli często pływasz. Olejki chronią ucho i człowiek nie ma infekcji. Wszyscy wiemy, że należy zwrócić uwagę na higienę stóp na basenie, ale nikt nie mówi o uszach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanem

Kasia, używam od mniej więcej pół roku i nie narzekam na nadmiar woskowiny czy bóle uszu. Mi podpowiedziały koleżanki z basenu co robić i co się sprawdza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soky

Sanem, zaczynałam stosować z przymrużeniem oka. Siostra jest laryngologiem i zawsze robi wykłady na temat patyczków do uszu. Po kilku tygodniach nie widzę innej metody czyszczenia uszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wionka

ja też miałam wciąż problemy z uszami, bo mi się przytykały, aż ostatnio wdała się infekcja, bo dodatkowo dostała mi się tam woda z jeziora. stosowałam lix, żeby sobie poradzić z infekcją, co bardzo pomogło, a teraz używam tych kropli profilaktycznie, żeby usuwać woskowinę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magulka

Szybko to pomaga? To znaczy, ile czasu zajmuje ci wyleczenie infekcji lix-em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anno11

witam wszystkich w dniu 04.06.2019 zachorowałem na jakiegoś rodzaju grypę przez kolejne 2 dni od rana miałem biegunkę
trzeciego dnia pojawił się silny ból gardła, zaś 4 dnia (07.06.2019) gardło magicznie przestało mnie boleć za to ogłuchłem na prawe ucho,
chciałem to przeczekać z nadzieją że samo przejdzie lecz tak się nie stało w dniu 09.06.2019 postanowiłem odwiedzić szpitalną przychodnię
po krutkim badaniu gardła ,a także wziernikowanie ucha otoskopem postawiono diagnozę -zapalenie ucha, lekarz przepisał Cefox 500 2x1
,Nystatyna Teva 2x1 oraz Ibuprom 2x1 wszystkiego łącznie było na 6 dni po kilku dniach stosowania leków nie było poprawy więc dnia 13.06.2019 poszedłem
z wizytą do internisty ten przepisał mi Cetraxal 2x1 do zakrapiania -na chybił trafił tego samego dnia odwiedziłem prywatnie laryngologa ten z kolei
przepisał w dalszym ciągu Cefox 2x1 i z racji tego że cierpiałem również na inne dolegliwości (problem z zatokami który mógł mieć wpływ na zapalenie ucha) przepisał Rupafin 1x1 na noc, Flixonase Nosule 1x 1/2 do każdego otworu
wróciłem do domu zadowolony i przekonany że już wszystko będzie dobrze mineły 3 dni i nadal nie było widać poprawy, zdesperowany zacząłem przeglądać internet i natrafiłem na kilka porad
dnia 16.06.2019 postanowiłem zrobić płukankę zestawem irigasin jedna buteleczka na jeden otwór druga na drugi zaraz po płukaniu do 5ml soli fizjologicznej wpuściłem 6 kropel
wody utlenionej wszystko razem wymięszałem i zakropiłem nos powtarzając "kuku kiki" mniej więcej 2,5ml do otworu następnie wszystko pożądnie wydmuchałem zacisnąłem nos palcami i kilkukrotnie dmuchnąłem, gdy zapadła noc natarłem maścią rozgrzewającą okokolice ucha tył, przód,
kawałek szczęki i szyi następnie położyłem się spać, następnego dnia rano (17.06.2019) nie odczułem żadnego efektu lecz mimo to znów posmarowałem się tą maścią w ten sam sposób i poszedłem do pracy,
gdy wróciłem po 8 godzinach ciężkiej charówki wykonałem zupełnie tą samą operację co poprzedniego dnia płukanie,zakraplanie,nacieranie itp.
ku mojemu zdziwieniu nastąpiła poprawa zacząłem lepiej słyszeć byłem jeszcze trochę głuchawy ale jednak poczułem różnicę, dnia 21.06.2019 byłem u kolejnego laryngologa który zbadał ucho zrobił audiometrię, stwierdził że słuch mam dobry słyszę jednakowo na oboje uszu tak samo a mój niedosłuch wynika z tego że sobie to wmawiam
zalecił wybrać te wszystkie leki co dostałem i zgłosić się na kolejną wizytę. Z internetu wyczytałem że mogą pomóc leki mukolityczne które zmniejszą ilość wydzielanego śluzu oraz rozrzedzają tą wydzielinę
więc postanowiłem dożucić ją do mojej suplementacji kupiłem flegaminę w tabletkach użyłem jej tak jak w ulotce 3x1 co 8h po każdej tabletce odczuwałem pewną ulgę tak jak by troszkę pomagały ale jednak nie do końca i znów po kilku dniach nadal byłem lekko głuchawy
a w uchu podczas wydmuchiwania miałem wrażenie że zalega jakiś "kisiel" takie sklejanie/rozklejania jakieś dziwne trzaski i pukania zdesperowany w południe dnia 24.06.2019 użyłem kropli Sulfarinol (miałem w apteczce całą nierozpieczętowaną butelkę)
po kilku godzinach gdy zapadła już noc poczułem się dobrze, ucho tak jak by się odetkało słyszałem dużo lepiej ,używałem sulfarinol tak jak w ulotce 2 kropelki do karzdego otworu 2x dziennie nie dłużej niż 5 dni po 5 dniach przerwa 2 dni i znów
5 dni stosowania, po tych 2 cyklach słyszę dużo lepiej ,na dzień 21.07.2019 słyszę dobrze lecz czuć minimalną różnicę pomiędzy jednym uchem a drugim.

moja rada: stosujcie sobie lek zawierający ibuprofen i pseudofedrynę, sulfarinol ,lek mukolityczny - mi pomogło trwało to długo ale pomogło.


moje wypowiedzi mogą być pozbawione ładu.
Szczerzę wierzę w to że moim komentarzem udało się komukolwiek pomóc w powrocie do zdrowia
życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia, powrotu do normalności.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meloks

ja też miałam wciąż problemy z uszami, bo mi się przytykały, aż ostatnio wdała się infekcja, bo dodatkowo dostała mi się tam woda z jeziora. stosowałam lix, żeby sobie poradzić z infekcją, co bardzo pomogło, a teraz używam tych kropli profilaktycznie, żeby usuwać woskowinę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokkola

Ja od miesiąca chyba stosuję raz w tygodniu krople lix profilaktycznie. Właśnie po to, żeby pozbyć się wydzieliny z ucha. Ale nie jestem taki cwany, tylko wcześniej miałem infekcję od zalegającej woskowiny i lekarz polecił mi taką profilaktykę, która jak na razie działa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia

u mnie od bardzo dawna sprawdzają się kropelki lix niestety u mnie problm z bolącym uchem mam odkąd pamiętam, bo trenuje pływanie i często mi się do uszu nalewa woda. A one mają jednak tą lidokaine która działa przecibólowo i przeciobrzękowo, więc spokojnie moge sobie je wkraplać i nie mieć dyskomfortu związanego z zatkanym uchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość treesa

a jak ze stosowaniem tych kropli lix u dzieci? syn od paru tygodni chodzi na basen bardzo to polubił ale zaczęly sie problemy z uszami, narzka ze mu zatyka sie ucho, czasami boli, moze bym tych kropli spróbowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta

treesa kropelki lix można spokojnie stosować u dzieci od 6 miesiąca życia. Ja miałam podobnie, mój Piotrek uwielbia pływać i bardzo często niestety przytyka mu się ucho, najpierw to oczywiście była panika i latanie po lekarzach a potem lekarz zalecił mi właśnie lix i profilaktycznie teraz wkraplam mu te krople i mamy spokój z zatkanym uchem i bólem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia

Aneta, stosujesz lix tylko profilaktycznie, czy też te krople nadają się na wypadek zatkania ucha? Pytam, bo potrzebne mi coś, co mi odetka ucho, a próbowałam różnych metod. Wolę zastosować coś konretnego zanim udam się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania

to prawda, zarówno lekarz jak i farmaceuta w aptece też mi to potwierdził. po ostatnich wakacjach ucho mojego dziecka było notorycznie pozatykane i tutaj kropelki lix bardzo się sprawdziły, odetkały ucho i zadziałały przeciwbólowo. Teraz sama je stosuje profilaktycznie do utrzymywania czystości ucha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herta

A można lix stosować profilaktycznie, skoro tam jest jakiś środek przeciwbólowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tania

Gosia zaczęłam stosować kropelki lix na zatkane uszy własnie woskowiną, miałam z nią straszny problem. Teraz już stosuje profilaktycznie, bo woskowina mi nie zatyka uszu a moja profilaktyka związana jest z utrzymaniem higieny uszu po prostu. Wypróbuj sobie te krople, nawet jak pojdziesz do laryngologa po stosowaniu tych kropli i będziechciał Ci przeczyścic to ucho to będzie mu łatwiej bo parafina zawarta w tych kroplach po prostu rozpuszcza czop woskowy i jest go łatwiej wypłukać jak on jest miękki, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja akurat stosowałam i mam  domu fonix. Ponieważ mi się sprawdził, nie szukam niczego innego. Nie mam kłopotów z woskowiną, szumem w uszach ani bólem uszu. Czasami trzeba zmienić stare przyzwyczajenia i wypróbować coś nowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×