Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wersaed

Czy moge zwrocic oprogramowanie ?

Polecane posty

Gość wersaed

Zakupilam przez internet oprogramowanie sklepu internetowego. Nie dostałam żadnej płytki . Usługa polegała na tym, ze wlasciciele sami go instaluja na wybranym przeze mnie serwerze. Sklep zostal zainstalowany, a ja co chwile mam z nim problemy ... a to nie moge edytowac grafiki, a to nie moge skonfigurowac poczty, a to nie moge dodawac przedmiotow na sprzedaz. Problemy sa oczywiscie usuwane gdy zglosze to pracownikom. No ale nie po to wydawalam 900 zl zeby co chwile napotykla na jakies bledy ;/ Czy moge w takim razie "zwrocic" a raczej poprosic o usuniecie sklepu z serwera i oddanie mi pieniedzy oprogramowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz uzyć google do poszukania tematu , lub nawet udac się do federacji konsumentów po pomoc . Oprogramowanie sklepu , to pewnie działlność gospodarcza lub zawodowa i raczej nie zalicza sie do sprzedazy konsumenckiej , znalazłem 1 link : http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/rekojmia%3Bi%3Bgwarancja%3B-%3Bobowiazki%3Bsprzedawcy,111,0,441967.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie jakiej firmy to oprogramowanie , dobrze by było znać nazwe producenta buubla .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele osób jest szczęsliwyc
jeżeli nie upłyneło więcej jak 10 dni i nie było to oprogramowanie na zamowienie to możesz zwrócić bez podania przyczyny w przeciwnym razie tylko reklamacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele osób jest szczęsliwyc
Ew. jeśli nie zostałaś poinformowana o możliwości zwrotu to możesz oddać w ciągu 90 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele osób jest szczęsliwyc
jeszcze pod warunkiem że jesteś konsumentem jeśli była brana faktura nie masz możliwości zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele osób jest szczęsliwyc
Pyt5anie bylo o zwrot nie reklamację poza tym rekojmia nie dotyczy konsumentów zgodnie z ustawą o sprzedaży konsumenckiej przepisy kodeksu cywilnego o rekojmi są wyłączone. Nie wspomnę już że prościej coś oddać niż reklamować bo w przypadku reklamacji to sprzedawca decyduje czy doprowadzi towar do zgodności z umową, wymieni czy obniży cenę oraz o tym czy reklamacja jest zasadna a zwrotu jeśli spełnia wszystkie warunki nie może odrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawde tutaj , nie chodzi o to ,ze my tu bla bla bla , doradzamy. Ale chodzi o wskazanie klientowi odpowiednich zapisów prawnych , aby wiecej wiedział od sprzedawcy i on był tutaj górą . Przy zakupach przez internet wazne jest co pisze w regulaminie na danej stronie , a i paragon nie jest jedynym dowodem reklamacji , dowodem moze być nasze konto , czy historia zakupów na stronie www danego sklepu . Wiem to wszystko , bo przechodziłem przez ciernistą drogę , po zakupie tunera satelitarnego w sklepie internetowym , do sprzedawcy nie docierało , że istnieje coś takiego jak ustawa o niezgodności towaru z umowa i być moze mandacik 2000 zł od Federacji Konsumentów załatwił zwrot pieniędzy za niesprawny sprzet . A jeszcze warto sprawdzać kupując , czy dany produkt sprzedawany w oficjalnej sieci dystrybutorskiej autoryzowanego dystrubutora , bo jeśli poza siecia , to może serwis nie naprawić , bo to nie ich import ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×