Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mąż żony

Czy opłaca się jeszcze emigracja zarobkowa do Anglii?

Polecane posty

Gość mąż żony

Czy opłaca się jechać teraz do pracy dl Anglii? Mieszkanie załatwione, pracy będę szukać na miejscu. W Polsce nic mnie nie trzyma, za 2000 niczeg się nie dorobię |(chyba tylko garba), nie chcę wiązać się kredytami na 30 lat. Chcę zapewnić swojej żonie i dzieciom dostatnie życie. C hcę wyjechać najpierw sam, gdy znajdę pracę dojedzie do mnie żona i córka... Jednak mam obawy. Jeśli jest tu ktoś kto mieszka i przacuje obecnie w Anglii proszę o podzielenie się uwagami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcialabym sie tylko taka uwaga podzielic,ze ludzie w Anglii czy Irlandii tez biora kredyty na 30 lat. Niewielu ludzi stac na kupienie domu za powiedzmy 600tys euro i zaplacenie gotowka. Tak samo wiekszosc ludzie kupuje samochody na kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grinch
Ewelinko ale autor nie zaznaczył że chce tam na stałe zostać , może wróci po kilku latach z rodziną do Polski :P ja też planuje coś takiego tylko jestem w korzystniejszej sytuacji bo jechałbym sam ma 19 lat więc świat czeka:D a po 5 latach sobie wrócę i będzie mnie stać żeby kupić tu sobie właśnie to mieszkanie lub dom i zacząć pracować tu nie martwiąc się o kredyty , no a w Polsce to nawet dla "zwykłych obywateli" dostanie kredytu na większą sumę chociażby te 600 tysięcy euro jest raczej nie możliwe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grinch, nie dla kazdego Anglika czy Irlandczyka kredyt w wysokosci 600tys euro jest latwo dostepny. Ja chcialam po prostu powiedziec,ze kredyty to normalna rzecz w wolnej gospodarce a niektorzy nawet wybieraja kredyt zamiast topic cala gotowke w nieruchomosciach. Naprawde Anglia to nie Eldorado, tam funty nie leza na ulicy, tez trzeba na wszystko ciezko pracowac. I tak samo jak chce sie zyc w normalnych warunkach ,a nie mieszkac w jednym pokoju z piatka innych osob,trzeba za to zaplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość South London....
bylo minelo, moze pare lat temu jak funt stak wysoko a w Polsce bylo taniej to mozna bylo cos zaoszcedzic,teraz to co zarobisz to wydasz a moze i Ci jeszce zabraknie....o ile wogule znajdziesz prace..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga.18.
Jasne że jedź.tu się niczego nie dorobisz.Ja też wkrótce wyjeżdżam.Może w Polsce bedzie lepiej za jakieś 100-200 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowska 30
Nie sadze zeby emigracja zarobkowa sie oplacala. Przyjechalam do Anglii pol roku temu, nie ze wzgledu na kase. Najpierw szukalam pracy przez miesiac a jak znalazlam narazie nie jest to moja praca marzen... Pieniadze sa normalne. Stac mnie na wynajem pokoju, jedzenie, wyjscia do kina czy pubu. Ale bez przesady! Pieniadze na drzewach nie rosna i nawet moja rodzinka w Polsce mysli ze ja napewno kokosy zarabiam, oszczednosci mam ful i licza tylko na drogie prezenty dla wszystkich!!!!!!! Tu jest normalne zycie i nie sadze zeby w Polsce bylo inaczej. Zreszta nie mialam zle w Polsce. Ale moze kilka lat temu oplacalo sie przyjechac na zarobek do Anglii i potem wrocic, ale nie sadze zeby teraz to byl dobry pomysl Ale zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowska 30
Nie sadze zeby emigracja zarobkowa sie oplacala. Przyjechalam do Anglii pol roku temu, nie ze wzgledu na kase. Najpierw szukalam pracy przez miesiac a jak znalazlam narazie nie jest to moja praca marzen... Pieniadze sa normalne. Stac mnie na wynajem pokoju, jedzenie, wyjscia do kina czy pubu. Ale bez przesady! Pieniadze na drzewach nie rosna i nawet moja rodzinka w Polsce mysli ze ja napewno kokosy zarabiam, oszczednosci mam ful i licza tylko na drogie prezenty dla wszystkich!!!!!!! Tu jest normalne zycie i nie sadze zeby w Polsce bylo inaczej. Zreszta nie mialam zle w Polsce. Ale moze kilka lat temu oplacalo sie przyjechac na zarobek do Anglii i potem wrocic, ale nie sadze zeby teraz to byl dobry pomysl Ale zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mbn123
Grinch, w 5 lat w UK chcesz odłożyć na mieszkanie lub dom? Nie mając nawet wykształcenia? Życzę powodzenia, ale musiałbyś odkładać miesięcznie 1200~1400 funtów. Możesz tyle nie zarobić, a co dopiero odłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania16..
W 5 lat śmiało można odłożyć na mieszkanie. W Polsce to niemożliwe.Chyba ze sie kradnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byla emigrantkaa
Grinch, przypominasz mi siebie, tez mialam 19 lat, gdy wyjechalam do UK. Bylam naiwna, i tym samym pelna nadziei, optymizmu, myslalam ze swiat stoi przede mna otworem. W angli bylam dokladnie 5 lat i wiesz co? tez mialam plany odlozyc na mieszkanie w pl.. a wrocilam stamtad z dlugami! Wiec po czesci moge zrozumiec twoja jeszcze nastoletnia naiwnosc;) ale pamietaj zycie wszystko weryfikuje, mimo wszystko powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grinch ma typowo
polska metnalnosc... mysle,ze przyanjmneij 90% polakow przyjechalo z taki manstawieniem, do tego i ja sie wliczam....no i niestety w teorii to brzmi bardzo latwo a parktyak to CALKIEM INNA BAJKA!! a wracjac do temtu-0jezel ichcesz ttuaj przyjecha i sie 'dorobic' i worcic- to lepeij zrezygnuj, uwazam ze warto tu przyejchac ale z nastwieniem ze albo spedzisz tutaj sporo czasu , pwowoli sie dorobisz,ale dorobisz sie wiecej niz bys mogl w polsce, latwiej , mzoe nawtei szybciej.... mysle ze jest tutaj lepeij niz w polsce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjedz I przekonaj sie sam .Zycze powodzenia 10lat ogolnej emigracji (francja -irlandia-anglia):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oplaca sie. Problemem jest ,ze nawalilo tu za duzo polakow ,ktorzy robia za mnimum a koszty zycia sa masakryczne. Polacy i europa wschodnia opanowala tu wszystko Naprawde polecam wybrac mniej oblegane kraje,zeby nie miec klopotow typu 100 osob na miejsce pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emigracja zarobkowa oplaca sie juz terz TYLKO do krajow typu Emiraty albo Katar... a i to tylko dla wysoko wykwalifikowanych specjalistow. Prosci robotnicy tez nie maja tam za bardzo czego szukac. Pozostale kraje nadaja sie do emigracji "zeby zyc". Mozna spokojnie zyc, dojsc powoli do niezlego standardu, ale kokosow juz sie na emigracji nie zbije. To juz nie te czasu ze zyjac na pokoju, zywiac sie fasolka z puszki i najtanszym pasztetem mozna po dwoch latach na dom w Polsce odlozyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dlatego musialas spamac walnac tepa dzido? Buahahaha :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lief is life
srednio sie oplaca raczej nie licz ze sie szybko dorobisz jak w ogole cos zaoszczedzisz to bedzie dobrze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę powiedzieć czy się oplaca w Niemczech, jestem tutaj drugi rok i jak człowiek nie szaleje to odłoży ale kokosy to też nie są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio niestety opłaca się to coraz mniej, zwłaszcza w kontekście brexitu. Anglicy coraz mniej chętnie przyjmują obcokrajowców, więc i samo życie staje się cięższe. Pracodawcy również mniej chętnie zatrudniają Polaków. Z tych i kilku innych powodów warto się poważnie zastanowić nad tym czy jest sens. Powstają nawet stowarzyszenia takie jak to: http://stowarzyszenierosa.pl które uświadamiają ludzi, że rzeczywistość na emigracji jest coraz mniej różowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowinkaJagoda
Należy na bieżąco kontrolować kursy walut, ponieważ przez odejście Anglii z Unii, wartość funta może drastycznie spaść, a wtedy taki wyjazd będzie nieopłacalny. Warto też pomyśleć o samej przeprowadzce, o której mogą państwo poczytać tutaj http://www.clareo.pl/motoryzacja/emigracja-z-polski-do-anglii/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom w polsce hihiji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Caly swiat ucieka z GB. Banczki juz zaczeły. Brytole beda żreć tynk a szczuropolaczki na wygnaniu razem z nimi hyhy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis juz nie ma potrzeby wyjezdzac i gnic na pokoiku w uk. Miliony Polaków jest w kraju i mają się dobrze. Wszytsko tansze. Pracodawcy biją sie o pracownikow. Ludzie są bogaci a wy zawistne emigrancki polaczki nie możecie tego stawić. Buehehehehe ale mam bekę z was nędzarze z dorzecza big bena. Gnijcie dalej w tej waszej obsranej UK na flatach zagrzybionych. Tutaj w PL nikt was nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro Ukraincy pchaja sie tak do Polski to nie moze byc az tak zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sram na to co robisz i gdzie tepaku. To ciebie boli ze w UK ktos moze byc szczesliwy i komus w przeciwienstwie do ciebie wyszlo. Jakbys smieciu nie zauwazyl to forum POZA POLSKA a ty ujadasz z plu. Wymyslaj dalej swoj***ajeczki cwelu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widocznie coś go boli skoro tu ciągle siedzi i gada w kółko to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze gada a dopomyje maja ból doopy ze im w pl nie wyszło taka prawda :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie do Anglii Oplaca sie do Emiratow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×