Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AGUSgdynia

czy ktoś tu zna się na kwiatach?- fikus benjamina

Polecane posty

Otóż mój fikus jest dość zaniedbany (co prawda ma liście na każdej gałązce ale nie są one zbyt gęste no i poza tym to kwiatek słabo rośnie). Postanowiłam o niego zadbać i przesadzić go do innej donicy, nie jest dużo większa od poprzedniej. Ale po wyjęciu kwiatka ze starej donicy okazało się że on ma bardzo, bardzo słabo rozwinięty system korzeniowy. Postanowiłam jednak przesadzić go do nowej donicy chociaż ta jest o wiele za duża ;/ Dostał dobrą ziemię i trochę rozkorzeniacza. Obiecuję go regularnie nawozić (choć przyznaję się że wcześniej tego nie robiłam a jedynymi kwiatami które się u mnie trzymały to kaktusy) Myślicie że korzenie urosną? Czy jednak trzeba go przesadzić do małej doniczki? Dodam że kwiatek ma jakieś 40 cm a mamy go w domu od paru lat. No i chyba stoi w dobrym miejscu, na ziemi ale rozproszone promienie słoneczne docierają do kwiatka, raczej nie ma żadnych chorób, listki ma zielone, bez żadnych plamek. Chce żeby był duży i silny, tylko jak to zrobić?? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy twój fikus ma wsadzony patyczek do doniczki? bo podobno ten kwiatek moze tylk byc zdowy z patyczkem to taka symbioza czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam fikusa giganta
jestem posiadaczka fikusa po sam sufit:) zadne kwiaty mnie nie lubia:O no moze dracena:O dostalam go na otwarcie chałupy i trzyma sie juz 3 lata .:D dobrze zrobilas ,ze przesadzilas.daj mu czas! lubi rozproszone swiatlo podlewanie ....czesto a malo.przelany zrzuca liscie.swojego nawoze jak mi sie przypomni.:P aaa! i jesienia gubi czesc listkow wiec sie nie martw.dopuki wypuszcza nowe jasnozielone znaczy ze zyje. nie lubi tez zmiany miejsca.to moje obserwacje..... POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też chcę właśnie takiego wielkiego fikusa, to taki śliczny kwiatek :) I się przestraszyłam bo gdzieś się doczytałam że fikusy przesadza się kiedy korzenie nie mieszczą się w doniczce ... no i na wszelki wypadek wzięłam od niego łodyżkę z listkami i wsadziłam do ziemi, może urośnie :) a jeżeli się uda to zrobię z niego... BONSAI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czemu ma słuzyc patyczek ale mja mama tez mówiła ze jej fikus jakos tak oklapł i ogrodnik jej powiedzal o tym patyczku ze ma wsadzic bo fikus sie czuje wtedy bezpiecznie czy costam no i jak wsadziła to zaczal rosnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×