Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no to mowie

mielone

Polecane posty

Gość no to mowie

kurde, zaplanowalam na dzis mielone. Wszystko pieknie, przygotowane wyciagam mieso a tam data do 28.08 :/ myslicie, ze moge je zjesc? Mieso hermetycznie pakowane, caly czas bylo w lodowce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się że tak bo te daty są nie dokładne co do dnia ale powąchaj czy się nie popsóło tródno tak dokładnie co do dnia stwierdzić datę.One mają wachania do paru dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miesko
wachalam wlasnie od razu, pachnie ladnie, kolor rozowy ladny, to mieso indyczne, zla jestem bo juz wszystko przygotowane, mial byc klops nadziewany jajkami wrrrrr. Chyba zrobie, jak przezyje to napisze :D z 2 strony te miesa sa i tak szprycowane chemia, ze szok, takze chyba nic sie nie stanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to mowie
Klops zostal upieczony i wyszedl przepyszny, nic nam sie nie stalo po konsupcji :D Jak ktos chce moge wrzucic przepis bo naprawde jest pysznyyyyy i szybciej sie robi niz mielone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajesz
:classic_cool: zjadłabym klopsa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to mowie
Przepis pochodzi z ksiazki Pani Chmielewskiej "Ksiazka poniekad kucharska" :) wiec tak: 0,5kg mielonego miesa, ja mialam indycze, 2 bulki dobrze rozmoczone, 2 srednie cebule, ok. pol peczka natki pietruszki. To wszystko przekrecamy przez maszynke (mi kreci facet :P ) a nastepnie wbijamy 2 jajka i dosypujemy bulke tarta, tak zeby mialo konsystencje jak na kotlety. Przyprawiamy oczywscie. W miedzy czasie gotujemy na twardo ze 4 jajka. Formujemy z miecha placek i ukladamy w rzadek jajka. Zwijamy w rulon, obtaczamy w bulce tartej, maziamy troszke maslem i do piekarnika. Ja pieklam ponad godzine, z dwie ale ja mam elektryczna patelnie, zamykana od gory i ona slabo grzeje. Trzeba na wyczucie, jak wykaze tendencje do przypalania to ma dosc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to mowie
Pani Chmielewska opisala tez 2 sposob. Zrobic z miecha wal i srodku dziure, np rekojescia tluczka. Wlac w to rozbeltane jajka z przyprawami, otwor zalepic miesem i upiec. Tego jeszcze nie robilam to sie nie wypowiem, ale to poprzednie super i na cieplo i na zimno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Coś tu mi nie pasuje-na pół kg mięsa wzięłaś 2 bułki ,tartą bułkę i 2 jajka? toż w tym klopsie więcej bułki niż mięsa.Wystarczy 1 buła i 1 jajko tym bardziej, że mięso drobiowe jest delikatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A po co mielilas juz mielone
Mieso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to mowie
Zalezy czy ktos lubi wiecej bulki czy miesa :) mi smakowalo w takich proporcjach, mozliwe, ze nawet lepsze bedzie z mniejsza iloscia bulki. Natomiast mielilam mielone zeby sie ladnie polaczylo z reszta skladnikow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daję dwie bułki i dwa jajka na kilogram mięsa i zawsze mam soczyste i smaczne kotlety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
I to potwierdza że mam rację dając na 1/2 kg 1 bułkę i 1 jajko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ewa 33 Z postu "agnese5 " zrozumiałaś tylko błędy, treść Cie przerosła, rzałosne. Czekam na korektę mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa rzondzirz :D PS. Też nienawidzę rażących błędów. obojętnie o czym temat by nie był :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to mowie
o kurde, to mięso chyba jednak było zepsute. Cała rodzina żygała jak kot, a mój luby dostał biegunki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam, że ma sporo "nickname" a topik , sama założyła, bo, do krzesła ją przykuło, aby prowokować. Spokojnie, spokojnie, faceta nie tak łatwo przestraszyć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi ci o : ''nicknameS'' ? jeśli używasz angielskich słów czy zwrotów, to rób to chociaż poprawnie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muriel M.
Nie mogę tego czytać, bo zarówno agnese jak i facetttt przyczyniają się do mojego analfabetyzmu wtórnego :o Nawet w angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e tam nawet nie wiecie co
robia w supermarketach typu tesco. Jak juz mieso lub cos innego pakowanego jest przeterminowane to oni naklejaja na ten druczek nowa date i ludzie to kupuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Ewa 33 - skoro poprawiasz cudze błędy, to wytłumacz swój. Co to znaczy " obręłam " ? Domyślam się o co chodzi, ale to niepoprawnie. Wybacz. ( temat o firankach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×