Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wypowiedziany

Do znających sie na kodeksie pracy!WAŻNE

Polecane posty

Gość wypowiedziany

Kilka pytań, bo dostałem wypowiedzenie miesięczne: 1. skoro dostałem miesięczne wypowiedzenie,to czy przysługuje mi jeszcze jedna dodatkowa wypłata? 2. jak wypowiedzenie było napisane 30 sierpnia,a to była niedziela, to jest to prawidłowa data,czy mogłem tego nie podpisywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie prawnik
wypłatę masz tylko za ten miesiąc wypowiedzenia wypowiedzenie jest ważne ale możesz żądać liczenia tych 30 dni od poniedziałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypowiedziany
To czemu np mój kumpel który miał 3 miesiące wypowiedzenia dostał jeszcze 3miesięczną odprawę?? Czy to reguluje regulamin firmy czy kodeks pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypowiedziany
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie prawnik
bo miał 3 miesiące wypowiedzenia to dostał za 3 miesiące kodeks pracy Art. 36. § 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi: 1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy, 2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy, 3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. to zależy ile miesięcy wypowiedzenia miałeś w umowie o pracę Art. 42. § 1. Przepisy o wypowiedzeniu umowy o pracę stosuje się odpowiednio do wypowiedzenia wynikających z umowy warunków pracy i płacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie prawnik
a może kolega miał taką sytuację? Art. 361. § 1. Jeżeli wypowiedzenie pracownikowi umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony następuje z powodu ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy albo z innych przyczyn niedotyczących pracowników, pracodawca może, w celu wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę, skrócić okres trzymiesięcznego wypowiedzenia, najwyżej jednak do 1 miesiąca. W takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za pozostałą część okresu wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypowiedziany
Dostałem miesięczne wypowiedzenie,bo pracowałem mniej niż 3 lata w tej firmie.A kolega pracował więcej niż 3.Chodzi o tą samą firmę.Czyli jak to ma wyglądać? Jestem od jutra na wypowiedzeniu, normalnie dostję wypłatę 30 września, no i tą odprawę miesięczną czy wypłata za wrzesień to jest już ta odprawa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakskskskkdkkd
wynagrodzenie za wrzesień powinieneś dostać bo będziesz chodził do pracy, chyba że masz jakiś urlop zaległy to możesz sobie z niego skorzystać. Wypałata to wypłata a odprawa to co innego. A czy odprawę dostaniesz to zależy od tego co to za firma i dlaczego Cię zwalaniają. Jak masz dyscyplinarkę przykłądowo żadna odprawa nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypowiedziany
Odprawa mi przysługuje,bo zwolnienie z powodu reorganizacji zakładu pracy. A co jesli teraz pójdę na zwolnienie lekarskie, a powód zwolnienia to np odnowienie jakiegoś urazu powypadkowe , przy czym wypadek miałem w czasie pracy, ale jakies 3 miechy temu?Mogę na takim zwolnieniu siedzieć do 6 miesięcy i normalnie dostawać 100 % wynagrodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×