Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy mam brać omega 3

Czy łykacie omega 3 w ciąży ???

Polecane posty

Gość Martyna1984
Lekarz zdecydowanie odradził mi jakiekolwiek suplementy poza kwasem foliowym, ale kazał uważać na zróżnicowaną dietę, żeby były tam wszystkie wartościowe składniki z każdej z grup – białko, węglowodany i tłuszcze. Ja akurat też nie cierpię ryb, dlatego znalazłam inne źródła omega3. Faktycznie olej lniany jest pod tym względem niezrównany, ale przeszkadza mi to, że trzeba go szybko zjeść, a aż takiego zapotrzebowania nie mam. Dlatego ostatecznie zdecydowałam się na wariant rzepakowo lniany golden drop, bo rzepak też jest jednym z najcenniejszych źródeł omega 3. Do tego oczywiście dużo orzechów włoskich i siemię lniane. Podobno dobrym źródłem jest też portulaka pospolita, ale do jedzenia chwastów w ciąży jestem dosyć sceptycznie nastawiona. Próbował ktoś może? Jak to podać? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka8999
Nie trzeba nic łykać. Wystarczy używać oleju rzepakowo lnianego Golden Drop. Jest polecany kobietom w ciąży właśnie dlatego, że zawarte w nim kwasy omega-3 mają ogromny wpływa na prawidłowe funkcjonowanie oraz rozwój mózgu. Olej ten nadaje się do smażenia, pieczenia itp i ma pyszny smak masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy, jod oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega3 zawiera Folik Mama pierwszy trymestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleankaa
W drugim trymestrze tez trzeba brać DHA bo dobrze wpływają na rozwój mózgu i siatkówki oka u płodu. Kwasy omega zawiera folik mama 1 i mama 2/3 na drugi i trzeci trymestr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patti_M
Nie wiedziałam z tą siatkówką, że kwasu dha mają aż takie znaczenie w procesie jej formowania - najwieksza uwage skupia się chyba na przeciwdziałaniu wadom cewy nerwowej i kwasie foliowym. Mój lekarz jakiś małomówny w tym temacie, dopiero farmaceutka wspomniała o foliku mama z dodatkowymi witaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmiliaGość
Łykałam Gold Omega 3, czyli kwasy omega 3 DHA, i po ciąży łykam dalej ze względu na ich pozytywne właściwości dla całego organizmu. Sądzę, ze najlepsze co dają to ochrona układu sercowo naczyniowego, między innymi poprzez regulację poziomu cholesterolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarz kazał stosowac kwasy omega 3 i polecił omega 3 firmy gsh. Podobno lepiej się wchłania od innych suplementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaabiss
Najbardziej wartościowe omega3, to są te z grupy DHA. Najwięcej jest tych witamin w rybach, ale warto dołączyć suplementację w ciąży. Ja biorę kompleksowo Folik Mama - czyli kwas foliowy, jod i dha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem na etapie folk mama 2/3 gdzie oprócz jodu i dha suplement zawiera magnez i wit d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak się dowiedziałam ze zostanę mamą to od razu folik mama 1 kupiłam, biorę dwie tabletki dziennie i nie muszę już nic dodatkowo brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście! przecież to niesamowicie ważne a organizm sam tego kwasu nie wytworzy w odpowiedniej ilośći. Ja przyjmowałam go w preparacie Pregna 250 DHA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarenka93
ja biorę pregna 250 dha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatka90

Mi lekarz zalecił mama DHA, skład bardzo fajny, zgodny z zaleceniami PTG, sprawdziłam ;) No i biorę je już od 3 miesięcy, bardzo dobrze się czuję, nie mam mdłości, wyniki w normie, a maluch doskonale się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysztka

Ja biorę OmegaMarine forte +. Konsultowałam z lekarzem i pozwolil mi bez problemu brać. W tych kapsulkach jest też dodatek VIT D wiec od razu również uzupełniam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nisa

Ja co prawda w ciąży nie jestem ale stosuję omega 3 1000,  mam Naturell, nie ma się w ustach rybiego posmaku, cenowo są spoko. Jak już zajdę w ciążę to możliwe, że nie zmienię, zdrowo się odżywiam, więc powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×