Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zizulkaaa85

UMOWA ZLECENIE POMOZCIE

Polecane posty

Gość zizulkaaa85

w dniu dzisiejszym podpisalam umowe zlecenie w firmie call center. tego samego dnia, juz po fakcie zadzwoniono do mnie z firmy do ktorej aplikowalam na staz i powiedziano mi, ze sie dostalam. i co dalej? czy w tym call center moge bez konsekwencji rozwiazac ta dzisiejsza umowe??? i jak to zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkdkdkd
Na umowie jest napisane, jak ją można rozwiązać. Ale tak naprawdę, oczywiście że możesz po prostu nie podjąć pracy i tyle. Nikt cię za to nie zabije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizulkaaa85
szczerze mowiac to spoznilam sie na spotkanie szkoleniowe w tym call center i nic nie wiem. ja zadnej umowy do reki dzis od tej firmy nie dostalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolverine
Umowa zlecenie ma to do siebie, że każda ze stron może ją zerwać w dowolnej chwili bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji - patrz kodeks pracy. Po prostu nie pokazuj się w tym call center. Jeżeli chcesz ją zerwać w kulturalny sposób, po prostu tam zadzwoń i poinformuj, że jesteś zmuszona zrezygnować z pracy, bo dostałaś lepszą propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corvettaj
call centre to shit. uciekaj.a jaka ma nazwe? oby nie eniro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umowa zlecenie i kodeks pracy? niezle... chcialas napisac - patrz : kodeks CYWILNY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizulkaaa85
szczerze mowiac to obawialam sie jakichs restrykcyjnych kar za to ze chce zerwac ta umowe poniewaz na dzisiejszym pseudo szkoleniu jedna z animatorek powiedziala ze za spoznienia z przerwy w pracy sa np kary pieniezne w wysokosci 50 pln. wystarczy, ze tam zadzwonie? czy musze isc osobiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizulkaaa85
firma nosi nazwe teleperformance. :) wiem, ze call center to bajka nie jest, dalo sie juz zauwazyc na rekrutacji, ze brali totalne betony bez pojecia, a w firmie panuje rozgardiasz. po pieciu minutach rozmowy posadzili nas na stanowiska do sluchawek i jechane z tekstem przez dwie godziny. ciesze sie, ze oddzwonili z tego stazu, ze sie zalapalam. tylko teraz chcialabym zeby to wszystko mialo rece i nogi z tym call center.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciekaj jak najdalej. najbezpieczniej bedzie jesli napiszesz pismo ze rezygnujesz i twoj egzemplarz podpisze osoba ktora z toba podpisywala umowe, bedziesz czysta. jasne, ze mozna zerwac kiedy sie chce, ale skoro nie masz umowy przed oczami i pewnie nie pamietasz co dokladnie tam zapisali zabezpiecz sie tak zeby mucha nie siadala, umowic sie mozna na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolverine
Oczywiście, mój błąd - chciałam napisać: patrz kodeks cywilny. Art. 746 KC § 2. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizulkaaa85
skaa na pewno z tego co kojarze to oswiadczenie, ze nie jestem karalna, ze nie jestem studentka, dane z dowodu, gdzie jestem ubezpieczona, numer konta, i grafik pracy na przyszly tydzien. wydaje mi sie, ze bylo tez tam sformulowanie ze zapoznalam sie z regulaminem. poniewaz jestem laikiem w kwestii prawnej i to moja pierwsza jakakolwiek umowa o prace to boje sie ze bede musiala tej firmie placic jakas kare. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizulkaaa85
wolvewrine - Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę. co to oznacza? no odplatne bo oni mi mieli przeciez za to placic. mam jakos im udokumentowac ten wazny powod mojej rezygnacji? wszelkie dokumenty o ten staz bede dopiero zalatwiac przeciez. i w jaki sposob jestem odpowiedzialna za te szkode? bede musiala jakas kare call center zaplacic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizulkaaa85
jezu, kary? :( probuje znalezc w necie jakis regulamin tej firmy, ale nic nie ma. az sie boje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corvettaj
cos link nie dziala, wiec wkleje txt: Witam, Pare miesięcy temu miałem nieprzyjemnosc pracowac w firmie Eniro, jako konsultant telesprzedazy oddział Warszawa. W czasie rozmowy kwalfikacyjnej poinformowano mnie, ze na poczatku zostanie przeprowadzone szkolenie z zakresu sprzedazy ich produktów. W dniu szkolenia, po kilku godzinach od rozpoczecia podano nam do podpisania umowy na czas próbny ( okres 3 mc. ) , umowe o zakazie działalnosci konkurencyjej oraz tak jak w tytule umowe o podnoszeniu kwalfikacji w formach pozaszkolnych. Zawierała ona informacje o tym iz w przypadku rozwiazania umowy w okresie probnym ( te 3 mc ) za wypowiedzeniem dokonanym przez pracownika lub pracodawce z winy pracownika, zobowiazuje sie do zwrotu kosztów kursu. ( Podano artykul. 52 KP ). O watpliwej jakosci kursu nie bede sie wypowiadal, o tym co praca tam ze mna zrobila rowniez. Natomiast moje pytanie i problem zarazem jest nastepujacy: Zwolnilem sie po miesiacu, po rozmowie z jedna z pan z dzialu HR ktora poinformowała mnie iz zeby uniknac kary z powyzszej umowy ( 2000 zł ) nalezy złozyc podanie i jednym slowem liczyc na litosc. Inaczej w ciagu tygodnia dostane wezwanie do zapłaty wyzej wymienionej kwoty. Zlozylem podanie w ktorym uzasadnilem swoja prosbe, i podalem powody dla ktorych zmuszony jestem raz ze rezygnowac z pracy u nich, dwa dla ktorych prosze o zniesienie kary. Powody do zwolnienia jakie opisalem w odwolaniu były nastepujace : Musiałem po prostu zrezygnowac z zamieszkania w Warszawie z przyczyn osobistych, i wrocic do rodzinnej miejscowosci. Lokatora przejmujacego mieszkanie ( dobry znajomy ) poprosilem o przesyłanie mi wszelkich dokumentów na moje nazwisko. Od eniro dostalem wyciag opłat "tzw pasek" oraz swiadectwo pracy. Papier z wezwaniem do zapłaty jezeli był, to nigdy nie nadszedl. Pare dni temu, otrzymalem wezwanie z sadu warszawskiego do zapłaty 2000 zł kary, za rozwiazanie umowy. I teraz chcialbym spytac, co moge zrobic? Jezeli odwolywalem sie od kary juz na samym poczatku, liczne telefony w tej sprawie zostaly zbyte ( kiedy chcialem sie dowiedziec czy kara zostala anulowana ) , wezwanie nigdy do mnie nie przyszlo, tylko po paru miesiacach od razu z sadu? Jakie sa podstawy prawne i czy pracodawca ma prawo wymagac zwrotu kosztow za szkolenie zwiazane tylko z jego produktem, prowadzone przez jego pracownikow w jego siedzibie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizulkaaa85
chryste. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizulkaaa85
upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corvettaj
ale Ty masz umowe zlecenie, wiec nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizulkaaa85
wystarczy, ze widzialam juz na tym szkoleniu. sram juz na to call center brzydko mowiac bo ten staz nieoczekiwanie wypalil, tyle, ze ym z tego teleperformance nie chciala miec problemow, placenia kar i takich tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizulkaaa85
dzieki kochani za pomoc, w poniedzialek z rana tam do nich smigne poinformowac, ze rezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×