Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukająca pracy od dawna

czy to jest zgodne z prawem?

Polecane posty

Gość szukająca pracy od dawna

Odpowiedzcie mi proszę czy to normalne, że mam przychodzić do pracy 10 min. wcześniej niż to wpisuję na liście obecności i wychodzę 10 min póżniej. Co w efekcie czyni o 20 min. dłóższy dzień pracy a nikt mi za to nie płaci? Dodam, że gdybym przyszła na równą godzinę 9 lub na 8.50 to wpisano by mi spóżnienie- ok. przychodzimy wcześniej żeby się przebrać i uporządkować swoje stanowisko pracy, a wychodzimy póżniej bo na zakończenie dnia latamy z mopami, lecz to chyba nie w porządku że nie dolicza się to do czasu pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukająca pracy od dawna
to jest problem bo w poprzedniej pracy musiałam przyjść 10-15 min. wcześniej ale musiałam też wyjść odpowiednio prędzej, dlatego obecna sytuacja mnie dziwi. w końcu przez okres miesąca jest to ok. 5 h za które nikt mi nie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiowaty grubcio
O godzinie 8 masz być na stanowisku pracy, przez te 10 minut przygotowujesz się do tego, więc pracodawca zapewne tak sie tym tłumaczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukająca pracy od dawna
nie to nie tak mam być 10 min. wcześniej żeby szybko się przebrać i lecieć na sklep poprawiać ciuchy uzupełniać towar, przetrzeć kurze itd. ( pracuję w sklepie sportowym). A wychodzimy póżniej bo 10 min. zajmuje nam powyłańczanie wszystkiego, mycie luster i jazda na mopach, więc to chyba praca>? tak? Nie specjalnie zależy mi na tej pracy, szukam czegoś lepszego, ale puki co pracuję bo pieniądze wypłacają i to nie złe.Jednak zastanawiam się czy można coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz problem
- a jak dojeżdżasz godzinę to też ma ci płacić ? - a jak srasz na kiblu godzinę to nie szkoda ci czasu ? - a jak oglądasz M jak Mjetek to nie szkoda ci czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukająca pracy od dawna
dojeżdżam 30 min. - ok przerwy 2* 20 min- muszę w tym czasie się najeść i w razie potrzeby załatwić... noo dobra--ok. pracuję po 12 h płacone +20 min. nie płacone to już chyba nie w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysiaborsuczka
Wyrok SN Zdaniem SN nie wystarczy ogólne wskazanie, że przekroczono normy ustawowe, by uzyskać za nie wynagrodzenie. Czas pracy w nadgodzinach trzeba wykazać konkretnie na podstawie ewidencji. To wyrok sądu.... Musiałabyś mieć dowód na to, że świadczysz pracę na polecenie szefa od np. 7.45 do 15.15 i potwierdzić to w liście obecności. Na tej podstawie mogłabyś walczyć o wypłatę nadgodzić... Czasami wystarczy takiego pracodawcę postraszyć, lub zapytać o czas wypłaty wypracowanych nadgodzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukająca pracy od dawna
moja dysortografia- mój problem ale ten czas pracy to problem jeszcze 10 innych pracownikó. Zwłaszcza że nie pracuję po 6 czy 8 godzin , a 12/ dzień więc te 20 min naprawdę robi dużą rużnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×