Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

justynka28

5 tydz. ciąży na usg nic nie ma!

Polecane posty

Witam i proszę o radę. Pół roku temu moja ciąża obumarła i skończyło się zabiegiem łyżeczkowania. Teraz starałąm się znowu o dzidzisia, a w dzień spodziewanej miesiączki miałam delikatne plamienia i tak od 4 dni raz są raz nie. Zrobilam test wyszedł pozytywny, ale na usg nic nie widać, poza torbielą na jajniku, której 3 tyg temu nie było. Lekarz nie potrafił powiedzieć czy to ciąża i kazał zrobić bete, wyszło 812 czyli ok 5 tyg. Przepisał mi luteine i kazał czekać... Czy myślicie że to może być ciążą pozamaciczna albo biochemicza? Jakie macie doświadczenia, proszę o wpisy bo strasznie się boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na usg może jeszcze nie
widać ciąży. poczekaj z tydzień-2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DFGHJ
przede wszystkim uspokój się i nie panikuj ! Nie ma co z góry zakłądać że to ciąża biochemiczna czy też pozamaciczna bo poprostu na usg nic nie było widać. To jeszcze bardzoooo wczesna ciąża. Warto za kilka dni powtórzyć bete a na kolejne usg wybrać się najwcześniej za półtora - 2 tyg. póki tylko sporadycznie plamisz a nic więcej się nie dzieje to czekaj cierpliwie ! POWODZENIA !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za slowa nadziei, a co myślicie o tej torbieli? Czy to może być pecherzyk, który nie peknął? Ale ską wtedy ta beta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jej eje
kochana, nie panikuj, stres teraz Ci jest najmniej potrzebny. powtorz bete za tydzien, powinna znacznie skoczyc do kilku tysiecy spokojnie jesli ciaza sie rozwija. za dwa tyg usg i bedziesz wiedziala. 5tc to bardzo wczesnie, ciaza ma kolo 1mm, nie musi byc widac absolutnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram sie byc spokojna tylko boje sie ze dostane krwawienia i sie skonczy jak za 1 razem, ale masz racje jakos sie uspokoje i bede czekac dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę straszyć
Ja tak miałam i to była pozamaciczna niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jeszcze
prawidłowy wzrost bety nie wyklucza pozamacicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dowiedziałam się
za późno- usunęli mi jajowód a lekarz wpadł na to, że to pozamaciczna bo ujrzał krew na usg w brzuchu i okazało się, że jajowód pękał czy coś tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale krew to dojrzał
dopiero ze 2 czy 3 tygodnie po terminie @. A usg miałam co kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna_poznań
rozpoznanie ciąży ektopowej(pozamacicznej) następuje na drodze wywiadu, oznaczenia poziomu betaHCG, USG oraz objawów. Rozpoznanie żywej ciąży poza jamą macicy sugeruje ciążę ektopową, jednak brak widocznej żywej ciąży z towarzyszącymi objawami tylko jest podejrzeniem takiej ciąży. Objawy sa mało charakterystyczne, gdyż jest to bolesność podbrzusza, przydatków,powiększenie macicy. leczenie jest farmakologiczne lub operacyjne. Taka ciaża jest zagrożeniem dla życia kobiety, może dojść do pęknięcia jajowodu. w takim przypadku pojawia się nagły, ostry ból, a dolegliwości dość szybko narastają. Dodać należy iż w przypadku ciaży ektopowej, próby ciążowe wychodzą dodatnie, tak samo jak w przypadku ciąży prawidlowo umiejscowionej w jamie macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje połozna_poznań, a po przeczytaniu moich objawów myslisz ze jest duze prawdopodobienstwo ze to jest taka ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna_poznań
po pierwsze, radzę się nie stresować. Jeśli jesteś w ciąży, to właśnie w tym wczesnym okresie potrzebujesz duzo spokoju, relaksu i pozytywnego myślenia. Wczesna ciąża bywa trudna do stwierdzenia. Zażywaj luteine, jak zalecił lekarz i czekaj spokojnie. Odczekaj ok.2 tygodni i zgłoś się ponownie na USG, wtedy lekarz powinien stwierdzić obecność ciąży. I czy jest umiejscowiona prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna_poznań
ciąży ektopowej towarzyszy zwykle niezbyt obfite krwawienie oraz bóle w podbrzuszu. Drobne plamienie może być efektem zaburzeń hormonalnych, dlatego lekarz zlecił luteinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Latttina
Powtórz usg po tygodniu od ostatniego badania (lekarz stwierdzi, gdzie jest umiejscowiony pęcherzyk), powtórz też badanie z krwi beta-hcg + progesteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna_poznań
lekarz wie o plamieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mowilam mu wczoraj jeszcze nie byl pewny ze to ciaza ale na wszelki wypadek zapisałluteine dzis do niego dzwonilam po wynikach z bety znow mu powiedzialam kazal brac luteine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna_poznań
no więc własnie. Luteina z powodu tych plamień. naprawdę nie stresuj się póki nie ma powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×