Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alina25

Ciąża u osoby otyłej

Polecane posty

Gość Ja tez chce BABY
Wiem ze jest niebezpieczna ale jestem bardzo młoda osoba i nie daje sobie rady sama ze sobą! Co bedZie za 10 lat?? Byc może nie wstane z łóżka.. Znam ludzi którzy są po takiej operacji i są bardzo zadowoleni i cieszą sie życiem. Wem ze jest ryzyko, ale to moja ostatnia nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Musisz uważać na....
Musisz uważać na: - wagę - odradzam opychanie się, jedzenie "za dwoje", które jest głupotą, jeżeli cierpisz na otyłość tycie w ciąży powinno być minimalne (u osób z nadwagą górna granica to 7kg, u osób z otyłością granicę tą powinien ustalić z Tobą lekarz), - to co jesz, moim zdaniem powinnaś na wszelki wypadek udać się do dietetyka, który skomponuje Ci dietę, która zapobiegnie tyciu i cukrzycy ciążowej na którą z racji otyłości jesteś narażona, radzę też od razu odstawić słodycze, - jeść posiłki regularnie co 3 godziny co zapobiegnie wzdęciom i zaparciom, - ciśnienie - zaopatrz się w ciśnieniomierz i je kontroluj. Jeżeli będziesz uważała i stosowała się do rad lekarza wszystko powinno być w porządku z Tobą i maluchem. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam już 6-letniego syna , ciąża przebiegała bez żadnych komplikacji ,wręcz modelowo .Brzuszek urósł jak trzeba ,przytyłam bardzo dużo , sam poród trwał 6 godzin ( przez pierwsze 2 nie wiedziałam ,że rodzę , ostatnia godzinę przespałam , sama akcja gdy mój syn wydostawał się na świat = 7 minut). Tylko,że ja ...mimo otyłości byłam bardzo wysportowana co chyba ułatwiło mi sprawę . całą nadwyżkę z ciąży utraciłam samoistnie ( odp. dieta ,karmienie piersią , sporo "gimnastyki " przy dziecku) w ciągu 3 miesięcy . Otyłość - otyłości nie równa . Trzymaj się - będzie ...ciekawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cegiełka 34
Cześć dziewczyny ja też jestem z tych które mają więcej tam i ówdzie < 1,65wzrostu i aktualnie 117kg>. Jestem z tych co co do bioder są szczupłe i nie widać otyłości a im niżej tym więcej mnie. No ale kiedy odpuściliśmy sobie staranie dziecka pyk i się udało bo mamy 20tydzień . Większość mówiła że taka kobieta jak ja będzie miała problem z cukrzycą i ciśnieniem. Zrobiłam podwójny test glukozy i okazało się że prawidłowy do tego ciśnienie prawie z podręcznika o jakiej porze dnia bym nie zrobiła. Wszystkie inne badania wychodzą bardzo dobrze, jedynie tylko mocz raz musiałam powtórzyć bo ponoć był jakiś osad no ale okazało się zaraz że tez bardzo dobrze. Nogi mi nie puchną, owszem kręgosłup w krzyżu mnie jakiś tydzień bolał ale to jest związane z tym że miałam kilka miesięcy wcześniej korzonki. No ale przeszło po tygodniu i czuję się świetnie. Owszem mimo tego że to 20tydzień tzn;5miesiąc zbytnio po mnie nie widać. Koleżanki mówią że gdyby nie wiedziały że jestem w ciąży to by mówiły że się odchudzam bo boczki mi znikły ha ha ha nawet narzeczony pyta się gdzie się podziały :)) Tym co inni mówią że taka i owaka wcale się nie przejmuję bo to znaczy że sami się przed sobą nie potrafią przyznać do wad jakie mają!!!! Ciesze się swoim stanem, owszem mam obawy jak to kobieta w ciąży......aaaaa zapomniałam wam powiedzieć że nie miałam żadnych no prawie żadnych dolegliwości ciążowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, wiesz ja mam wzrost 170 i ważyłam 75kg jak zaszłam w ciążę, obecnie kończę 40 tc i ważę 95... przytyłam 20kg mimo tego iż wcale nie jadłam dużo, chodziłam na spacery etc... tak po prostu mam genetycznie... Dość ciekawe jest to, że wcale nie wyglądam na 20kg więcej.. widać mi tylko brzuch, zgrubły mi też trochę nogi... mam dużo rozstępów. Brzuszek nie był widoczny do 6 miesiąca ciąży, później mała szybko urosła... Najgorszy jest chyba cellulit... ;/ Przykre jest to, kiedy muszę się rozebrać na fotel ginekologiczny i widać moje grube nogi w konsystencji galarety.. czuje duży dyskomfort i czuje się bardzo źle. Na szczęście poród tuż tuż, więc mam nadzieje że szybko schudniemy po ciąży :) Ale tak konkretnie moje koleżanki w ciąży musiały uważać na : cukrzycę ciążową, nadciśnienie (tachykardię), musiały kontrolować wagę. Wiedz, że na pewno przytyjesz ok 10 kg (to takie minimum), aczkolwiek osoby otyłe niestety przybierają na masie więcej... więc przygotuj się nawet na +20kg.... wtedy już będziesz ważyć 130kg... taka waga jest dość niebezpieczna dla Ciebie i dziecka... musisz być pod stałą kontrolą dietetyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ciąży to jest normalne, że większość kobiet przybiera na masie po 5-6 miesiącu... rzadko kiedy widać wcześniejszą ciążę, ponieważ dziecko ma dopiero kilka centymetrów... Pamiętajcie, że krzyże bolą wraz z ciężarem - a gdzie tu ciężar w 5 miesiącu ? (ja w 5 miesiącu przytyłam tylko 3kg) Bóle krzyża zaczynają się w 7 miesiącu i ciągną się coraz bardziej do porodu... Nogi także puchną pod wpływem wagi i temperatury... To dotyczy cegiełki34 - która się cieszy, że jeszcze nic po niej nie widać :) ps. też się cieszyłam, a obecnie mam +16kg i 40tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zachodzac w ciaze wazylam 70 kg przy 1,74 wzrostu. w ciazy przytylam prawie 25 kg. bardzo odczul to moj kregoslup i stawy, szczegolnie kolana. pod koniec juz ledwo moglam sie ruszac. przypuszczam, ze przy duzo wiekszej wadze startowej tego typu problemy moga sie nasilic. chociaz z drugiej strony organizm jest przyzwyczajony do noszenia wiekszego ciezaru. bardzo uwazaj na to co jesz i staraj sie byc aktywna - duzo spaceruj. ja bardzo przybralam na wadze ze wzgledu na to, ze prawie cala ciaze musialam przelezec ze wzgledu na problemy z kregoslupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zachodzac 106 kg,waga porodowa 120 !!!!!! problemow nie mialam o dziwo zadnych...pod koniec ciazy napuchly mi tylko palce u rak...cisnienie idealne wyniki badan ksiazkowe.. brzuch ze bylo widac ewidentnie ciaze to tak ok 6-7 miesiaca.urodzilam 18 maja,zeszlo mi 20 kg a wcale nie karmilam piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
110 kg i szczupłe ręce. a to ci dopiero z kg nadwagi. chyba tylko Twoim zdaniem te rece sa szczuple. WIdac nie tylko anorektyczki maja zaburzone postrzeganie siebie, osoby otyle też, tylko ze im sie wydaje ze sa szczuple choc sa jak walenie, zas anorektyczkoms ie wydaje ze sa tluste, mimo ze sa wychudzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w UK i powiem ci że jest mnóstwo bardzo otyłych kobiet z takich jakie rzadko w Polsce można spotkać, rodzą dzieci, chodzą z wózkami i mają po kilkoro tak więc nic się nie martw i ciesz że ci się udało zaskoczyć, jeżeli chodzi o brzuch to faktycznie jak kobieta jest otyła czasem w ogóle nie widac że jest w ciązy tylko wydaje się że utyła jeszcze bardziej gdzieś ta ciaża zanika w ogólnej sylwetce, ja jestem raczej szczupła i jestem w 10 tyg i faktycznie już brzuszek wysadza i jest twardszy, wygląda tak jak bym się najadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciąży waga 85 kg (wzrost 160 cm), rodziłam z wagą 93 kg. W drugiej ciąży zaczęłam z wagą 97, rodziłam z wagą 93 kg. Po obu porodach w ciągu dwóch tygodni waga spadła do 81 kg. W pierwszej ciąży miałam zalecenie przytyć 5 kg, w drugiej ciąży lekarz po prostu stwierdził, że mam schudnąć i z pomocą dietetyka udało mi nie tylko nie przytyć, ale trochę schudnąć do porodu. W obu ciązach miałam problemy w trzecim trymestrze z puchnięciem stóp oraz bólami kręgosłupa oraz waga spowodowała że nastąpiło obniżenie scian pochwy i problem z nietrzymaniem moczu, ale 1,5 roku po drugim porodzie, kiedy udało się schudnąć do 65 kg, miałam zabieg plastyki pochwy i już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cegiełka 34
Dziewczyny aktualnie jestem w 23tygodniu ciąży. No i muszę się pochwalić że już drugiego dnia dostałam dwa kopniaki od swojego dzidziusia. Byłam w piątek i ginekologa i wyobraźcie sobie aktualna moja waga to 120,6kg. Dbam o siebie, jem 5 posiłków dziennie oczywiście małych, nie pije gazowanych napojów. Bardzo dużo chodzę, mieszkam na 3 piętrze bez windy :)) więc kondycja mam nadzieje będzie. No ale powiedzcie mi dziewczyny czy jak właśnie wczoraj poczułam pierwsze 2 kopnięcia to one powinny być codzienne, bo dzisiaj w ciągu całego dnia coś czułam ale to nie kopnięcia. Czy one powinny być codzienne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli wczesniej poczulas pierwsze kopniecia, to nie martw sie, na razie beda bardzo nieregularne:) dopiero za jakis czas beda regularne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cegiełka 34
Nie nie nie, to wczoraj były pierwszy raz!! Wcześniej czułam że coś się rusza, przelewa, dotyka bardzo delikatnie. A te kopniaki to pierwszy raz takie mocno odczuwalne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to nie ma co sie martwic, za kilka dni/tyg. powinny byc regularne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cegiełka 34
Dzięki wielkie, troszkę mnie uspokoiłaś:))) Czekam na kolejne kopniaki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja waże 110 kg. przy wzroście 176 cm. od pół roku wraz z mężem staramy sie o dzidzie i niestety narazie nic z tego :-(:-( nasze współżycie jest regularne i cykl tak samo ale to nie pomoga ... Dodam tylko że ja choruje na cukrzyce typu 1 i tarczyce wiec może z tym związana jest moja bezrdanośc Prosze o jakąś porade i pozdrawiam wszystkie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mam pytanie. Czy któraś z pań miała tak że poszła do ginekologa na badanie sprawdzić czy to ciąża i że ginekolog nie umiał jej wykryć robiąc zwykłe badanie rękoma? Chodzi mi o was panie które no mają tego ciałka na sobie.... Bo ja jestem osobą otyłą ale dzisiaj byłam na badaniu znowu i powiedziała mi że u mnie ciężko jest wykryć i kazała mi przyjść do niej na 15:30 na usg. Drogie panie co o tym myślicie i czy któraś tak miała ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa9
i jak puszyste mamuśki?? są jakieś?? coś niepokojącego się wam dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zachodząc w ciąże ważyłam 70kg, wzrost 170cm.... idąc na porodówkę ważyłam 96kg... obecnie ważę 88kg... to sporo za dużo. Jestem na diecie, ciągle ćwiczę, wciąż czuje się ze sobą źle.. przed porodem czułam sie okropnie nie mogłam się schylać, kręgosłup wołał o pomoc... nogi miałam tak spuchnięte jak kobieta z zaawansowaną miażdżycą.. było źle... obecnie też jest źle, bo dalej nie czuje się dobrze- do tego doszły rozstępy, obwisła skóra i cellulit... ;/ ale walczę... ! dam radę! Autorko dużo się ruszaj, bo możesz sporoo utyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cegiełka34- Ty kochana zobaczysz dopiero co to otyłość w 8-9 miesiącu ciąży! Teraz to pikuś! Ja do 8 miesiąca przytyłam 5kg, a potem się zaczęło.... nogi opuchnięte, krzyże bolące, cyce zwisające.. masakra.... a na porodówce usłyszysz, że szczupłym się rodzi lepiej :) ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem ciekawa czy cegiełka zobaczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzaCiezarna
Bardzo ciekawe forum, ja mam 170cm i 114kg, rok czasu staraliśmy sie o ciaze, miałam problem z prolaktyna i udało sie jak tylko wyniki spady, jestem obecnie w 11tyg 6dniu, usg w normie, na poczatku do 9tyg mialam nie wielkie plamienia, biore nospe i duphaston. Trzy miesiące zanim zaszłam w ciaze chodziłam na fitness i zdrowo sie odzywiałam co pewnie wpłyneło na stan zdrowia i kondycje, moja figura jest dosc proporcjonalna, klepsydra, moja ginekolog mowi ze wieksze u niej rodziły i zebym sie nie martwiła ale dbała o siebie. Jezeli chodzi o brzuch to mam lekko zaokraglony dół, wyniki wszystkie w normie i staram sie nie stresowac, to bardzo wyczekiwane dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej,mam 23 lata,130 kg i 172 cm,bardzo bym chciala juz miec dzieci,ale moja otylosc mnie przed tym powstrzymuje,wielokrotne proby diet konczyly sie jej spadkiem,ale tylko do pewnego momentu i wracalam do wagi,rozmyslam nad operacja zoladka,ale tego tez sie ardzo boje bo opinie sa mieszane co do tego typu operacji,biore o 4 lat tez tabletki antykoncepcyjne i bardzo sie tez boje ze w momencie rozpoczecia prob o dziecko okaze sie ze beda problemy...i wiele osob uprzedza mnie o chorobach w ciazy przez otylosc tego typu. co wy mozecie powiedziec w tym temacie kobitki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waze 97kg,jestem w 11 tug. Boje sie,jak bede sie czuc w 9 mcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia gość
Witam.Ja też jestem otyła.Mam sporą nadwagę.Urodziłam troje dzieci,w każdej ciąży nie bylo żadnych komplikacji,ciśnienie i cukier miałam w normie a znajoma która jest dużo szczuplejsza miała nadciśnienie ciążowe,cukrzycę ciążową i żylaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ja tez mam sporą nadwagę, ciąże zaczęłam z wagą 78 przy wzroście 160 z tym że do 15 tyg ta waga leciała w dół do 73,5. Na początku mobilizacja, zdrowa dieta, sałatki, warzywa, zero słodyczy, po 8 tyg całkowity brak apetytu, wymioty i zero zdrowej diety:) teraz jestem w 24 tyg i obecnie waga pokazuje 75 kg. Cukrzycy nie mam, ogólnie czuje się dobrze, bez żadnych problemów nawet nie puchnę ani nie mam obrzęków.. Liczę cicho że dobije max do 80 i po porodzie będzie mniej niż przed ciążą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o la la kto babie 110 kg odwazyl sie dziecko zrobic , zboczeniec chyba jakis albo tak samo otyly oblesniak wspolczuje dziecku , skazane na otylosc od urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.... Dziewczyny prawda jest taka że osoby otyłe mają inne problemy a osoby szczupłe inne problemy nasz organizm( osób otyłych) jest już przez dłuższy czas narażony w związku z wagą na inne niedogodności Senk w tym że w ciąży bardziej jesteśmy na nie wyczulone bo jak każda kobieta w tym czasie bacznie obserwujemy swój wygląd i reakcje organizmu .....czy otyła czy chuda no cóż zawdzięczamy to sobie, diecie ,chorobie lub innym problemom życia codziennego - mówi się trudno ....życzę wam spokojnych 9 m-cy bez poważnych problemów , bo jakieś są prawie zawsze czy się waży 50 czy 100 ...w miarę szybkiego i znośnego porodu ,żeby miał nas kto za rękę potrzymać i najważniejsze zdrowych bobasow !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×