Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PIGWA

owoce pigowca

Polecane posty

Mam w ogrodzie pigowca co zrobic z owocami !! kiedy zerwać co można z nich zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Jeszcze poczekaj aż zrobią sie pięknie żółte.Ja z pigwowca robię nalewkę i konfitury .W necie jest sporo przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są już żółte ale twarde ,czy po zerwaniu muszą leżeć czy można odrazu coś z nich robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzieś słyszałam
że pigwę zbiera się po pierwszych przymrozkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak są żółte to śmiało możesz już działać też robię z nich nalewkę i konfitury, no i oczywiście sok:-) w zeszłym roku trochę ususzyłam, suszoną dodawałam do herbaty w tym roku rezygnuję z suszenia, bo szału nie było;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki poszukam przepisu i spróbuje cos zrobić musze wykorzystać te owoce podobno są zdrowe i szkoda by było je zmarnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba jakos takkkkk
gdzies widzialam przepis na syrop de herbaty: pigwe pokroic w cienkie plasterki, zasypac cukrem... a dalej nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dalej to czekać aż puści sok, potem sok przelać do butelek lub słoiczków, krótko pasteryzować i gotowe, a to co zostanie można jeszcze raz zasypać cukrem i przesmażyć na konfiturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też w zeszłym roku zrobiłam nalewkę. A co roku kroję pigwę, zasypuję cukrem, przekładam do słoiczków i potem mam do herbaty zamiast cytryny. Pyszna jest również świeża pigwa wkrojona do herbaty, achhh ten aromat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×