Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaciekawiona przyszla mama

Podwójne nazwisko dla dziecka-rodzice bez ślubu

Polecane posty

Gość zaciekawiona przyszla mama

Mam pytanie, czy moje narodzone za miesiac dziecko będzie mogło mieć podwójne nazwisko? Nie jestem z jego ojcem po ślubie, ale chciałabym, by miało nazwisko obojga rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona przyszla mama
no i kochanka mojego męża tez bym chciała aby miało nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona przyszla mama
komu zrobić na klatę parującego klocka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, weszła w czerwcu nowa ustawa, która przewiduje takie rozwiązanie. Twoje dziecko może mieć podwójne nazwisko złożone z nazwiska matki i ojca. Zresztą nawet gdybyście byli po ślubie, ale każde z was pozostałoby przy swoim nazwisku, dziecko mogłoby mieć podwójne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, weszła w czerwcu nowa ustawa, która przewiduje takie rozwiązanie. Twoje dziecko może mieć podwójne nazwisko złożone z nazwiska matki i ojca. Zresztą nawet gdybyście byli po ślubie, ale każde z was pozostałoby przy swoim nazwisku, dziecko mogłoby mieć podwójne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona przyszla mama
Super :) dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona przyszla mama
czyli po slubie moge zostawic swoje nazwisko ?? nie musze miec meza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No oczywiście, że możesz zostawić swoje. :) Konfiguracje do wyboru są następujące: pozostajesz przy swoim, przyjmujesz nazwisko męża, łączysz obydwa nazwiska. Mąż ma rzecz jasna identyczny opcje do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfds
ale to zawsze mogłas zostac przy swoim po slubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona przyszla mama
Ten pode mną to podszyw:o Ja nie zamierzam brać ślubu z ojcem dziecka, chce tylko, by miało podwójne nazwisko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna tylko zobacz jak
to bedzie do siebie pasowac, poza tym stale uzywanie 2 nazwisk troche komplikuje zycie, zwlaszca dziecku, bo na ogol i tak ludzie uzywaja pierwszego(np nauczyciele, dzieci, ludzie w urzedach). Ja bym sie zdecydowala na samo nazwisko ojca, skoro i tak je chcesz uwzglednic. Tak jest przyjete zwyczajowo, wiec niema nie porozumien, latwiej temu, co je nosi. Poza tym , jesli to bedzie corka i wyjdzie za mąż ? 3 nazwiska, a u jej dziecka 4? Bo moze tez wybierze twoja opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona przyszla mama
To bedzie syn. Nie chcę, by miało tylko nazwisko ojca, bo nie mam zamiaru na kazdym kroku tłumaczyc, ze Iksinska to mama Kowalskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce nie ma możliwości posiadania nazwiska o więcej niż 2 członach, więc obawy mozna tylko zobacz jak są nieuzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona przyszla mama
bo ja mam po rodzicach podwójne nazwisko czylli moje dziecko odziedzieczy podwójne po podwójnym czy li to będzie chyba poczwórne, już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×