Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niunia51

komornik

Polecane posty

Gość niunia51

mam pytanie czy przebywajac na wychowawczym ma prawo komornik mi zabrac zwrot podatku jesli komornik wystapil do sadu gdy juz przebywalam na wychowawczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Nie no ,niektóre Panie są po prostu zabawne ,oczywiście ,że tak ,Twój urlop ni ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia51
tylko sek w tym ze ja siemuje z samych swiadczen rodzinnych i zasilku wychowawczego czyli i nawet w takim przypadku tez moze zajac jakiekolwiek pieniadze jak w czasie wydania wyroku przez komornika przyjmuje swiadczenia na dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Ma prawo jeżeli w tej sprawie jest tytuł wykonawczy -wyrok z klauzulą wykonalności lub inny tytuł egzekucyjny np. administracyjny czy bankowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężko do granic..
witam. mam pytanie moze ktos bedzie umial udzielic odpowiedzi. moja mama narobiła dlugow, juz dawno. nie przejmowala sie tym zbytnio, brnela w to. brala kolejne pozyczki zeby splacac te poprzednie ale byla niestanowcza i pieniedzy tych nie wplacala tylko roztrwaniala i zadluzyla sie w kilku bankach. oszczedze juz szczegolow. w kazdym razie o wszystkim dowiedzielismy sie jakis czas temu ( ja i tata) nie informuje nas do tej pory o tej sprawie. dowiadujemy sie o wszystkim od osob trzecich. dlugi zaciagala bez naszej zgody. dzis ma dlug 6 tys w jednym banku tzn bank spzedal dlugi do firmy windykacyjnej a z tamtad juz dano sprawe do sądu. odbyla sie juz rozmowa z komornikiem i ma on poinformowac o tym jak wyegzekwuje dług. czy moze wziac rzeczy z mojego mieszkania ktore naleza do mnie? jestem juz pelnoletnia i mam 20 lat. dodam ze mama nie pracuje na chwile obcna ale niebawem bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam podobna sprawe i wiem ze dlugi po rodzicach takie jak piszesz ciebie nie dotycza i komornik nie ma prawa nic tobie wziac. jedynie sprawy dotyczace mieszkania. gdybys mieszkala i byla zameldowana w tym samym mieszkaniu co mama i doszlo by do zadluzenia i sprawa by trafila do komornika to wtedy yak komornik moze zajac twoje pieniadze czy mienie. a w tej sprawie to razem z twoja mama pociagna do odpowiedzialnosci twojego tate. no chyba ze maja rozdzielnosc majatkowa to wtedy tylko mama odpowiada. ale najlepiej by bylo zasiegnac porady u prawnika. sa instytucje ktore udzielaja darmowych porad.http://www.forumprawne.info/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężko do granic..
ale ja wciąż mieszkam z rodzicami;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość długi
Ojciec powinien wystąpić do sądu o rozdzielność majątkową z datą wsteczną. Niestety wiąże się to z oczernieniem matki i wykazaniem jej wszystkich zobowiązań. Możecie to zrobić jub płacić długi, które zaciągnęła. To trudna decyzja, lecz czasami konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężko do granic..
jaka jest droga zeby doprowadzic do tej rozdzielnosci majatkowej, gdzie sie o to ubiegac? jeszcze jedno pytanie, wiem ze zanim komornik postanowi zajac majatek ruchomy czyli np meble itp to taka informacja musi zostac podana dluznikowi czyli mojej matce, a reszta rodziny czyli ojciec? tez dostanie powiadomienie? skoro nie ma rozdzielnosci majatkowej? bo ona nam tego nie powie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość długi
Sądy rodzinne rozpatrują takie sprawy. Należy przedstawić dowody, że jedno z małżonków działało na szkodę rodziny. To znaczy: piło, zaciągało kredyty, wynosiło majątek z domu itp. Na to trzeba mieć świadków i dowody. Najlepiej gdyby matka poddała się leczeniu w ośrodku uzależnień. Zależnie od tego co przedstawicie sąd określi rozdzielność majątkową rodziców z datą wsteczną. Komornik będzie ścigał mamę za długi zaciągnięte przed rozdzielnością. Niestety również tatę ale tylko do daty orzeczenia rozdzielności. Wszelkie następne są tylko długami mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość długi
Od was zależy i od dowodów jakie przedstawicie jak wstecz sąd ustali rozdzielność. To znaczy co będą mówić świadkowie. Od kiedy mama nie pracuje, działa na szkodę rodziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężko do granic..
nie mam sił.. przed chwila zadzwonił domofonem komornik. przyszedl sporządzić protokół co znaduję sie u nas w domu. Był nawet bardzo miły. Moja mama ciągle sie miga od płacenia długów. najgorsze że to nie jedyna sprawa prowadzona przez komornika jak sie okazało po dzisiejszej wizycie. Jestem zdołowana i bez sił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ptrzecież Twoja mama
wydała kasę na dom, na Ciebie, na ojca... niby dlaczego ojciec ma nie płacić fajnie było pożyć sobie za te pieniądze, wtedy nie zastanawialiście się skąd u niej kasa, a teraz takie zdziwienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężko do granic..
nie widzielismy tej kasy niestety. i nie pożyliśmy za nią. od dawna nas zadłuża bez naszej zgody. każda pożyczka jest brana po to by spłacić poprzednią, a poprzednia nie jest spłacana i zostają dwie. Pierwsze zadłużenie nie było pożyczką taką dosłownie tylko debet na koncie i nie widzieliśmy też tego. Alkoholizm nałogi, jej hulaszcze życie. bierze komórki, nastepnie sprzedaje za 200 zl, pieniadze przepija. a abonament zostaje. niestety nie jestesmy w staine kontrolowac tego bo nie mamy takich dojść zeby sprawdzać gdzie ma wzięta komorke na abonament itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężko do granic..
Pozatym wypraszam sobie takie stwierdzenia ! że dobrze się nam żyło za te pieniądze! Od kilkunastu lat mój tata musi utrzymywać rodzinę, bo ona nie uważa że ma taki obowiązek. Sam płaci opłaty i kupuje żywność. A ona jedynie bierze porzyczki gdzie sie da. Jak pracowała to kupiła jedzenie do domu w pierwszy dzien po wypłacie i tyle nikt reszty nie widział. ale zwolniła się sama. wczesniej została zwolniona dyscyplinarnie za alkoholizm. Nikogo nie informowała o tym, że zaciąga porzyczki. Niedawno dowiedzielismy sie, że jedna już jest u komornika a dziś nagle przychodzi komornik z inna sprawą! z tąd takie zdziwnienie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to nie zwalnia Was
z myślenia... "od lat" nic z tym nie zrobiliście, tata nie przeprowadził rozdzielności, nie ogłosił np w gazecie, że nie odpowiada za długi, nie zgłosił mamy na leczenie, nic tylko czekanie na zlitowanie boskie? zamiast zakładać ten topik udaj się po poradę prawną, w ośrodkach miejskich - za darmo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężko do granic..
bylismy w osrodkach, dostala kilka skierowan na leczenie ale je zignorowala. z rozdzielnoscia majatkowa nie jest tak latwo jakby sie kazdemu kto takich problemow nie ma wydawalo. probowalismy dzialac ale nie jestesmy niektorych rzeczy w stanie przewidziec. zwlaszcza ze moja mama nas nie informuje uwaza ze to jej sprawa, nie mowi o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×