Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wi_

Ubezpieczenie w pracy

Polecane posty

Gość wi_

Dziewczyny mam prośbę - jak to jest z tym ubezpieczeniem w pracy - takie standardowe to od jakiech jest ryzyk i w jakich sytuacjcach? Teraz w pracy jest ogłoszenie, że można przejść do Warty, że odszkodowania za dzień w szpitalu, za zgodn rodzica itd. Czyli teraz jestem jakoś ubezpieczona czy nie? Czy np w razie urodzenia dziecka dostanę jakąś kasę czy nie? sorry za pytanie - moze to czywiste, wszyscy sie zachowują tutaj jakby oczywiste było i aż głupio mi pytać ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjd
W warcie to jest ubezp. dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wi_
ok, a jakie jest podstawowe? od czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjd
Podsatawowe czyli ZUS (państwo) zapewnia darmowe usługi medyczne (większość), ale nie dostajesz dodatkowej kasy za złamaną nogę czy pobyt w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjd
Dostajesz becikowe jak urodzisz dziecko, a np. z Warty dodatkowo 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjd
Wazne - przelicz ile będą Ci potrącać z pensji, co za to dostaniesz i czy to sie opłaci. U mnie w firmie (allianz) nie opłaca się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wi_
a wypadek w drodze do pracy?? no i czy ktoś wie jaki jest okres karencji? tzn jeśli teraz się ubezpieczę to czy mogę dostać pieniądze za urodzenie dziecka jeśli jestem z 3 misiącu ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjd
Jak jesteś w ciąży to napewno już nie dostaniesz. A z tego co się orientuje to jeśli wypadek w drodze do pracy to inaczej zwolnienie liczą (100%), ale to chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziękuję
trochę mi się przejaśniło w głowie :) a co z tą karencją To tylko Ja napewno wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pzu nie ma karencji na urodzenie dziecka, jesli przystepuje sie do grupy do 3 miesiecy od rozpoczecia pracy lub od powstania grupy. jesli ubezpieczenie w prac jest, my w nim nie jestesmy, a chcemy po duzszym czasie przystapic, to wtedy karencja obowwiazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nartasss
Duże odszkodowanie jest w stanie wywalczyć kancelaria Lexa – kancelarialexa.pl. Mogę ich polecić. Pomogli nam swego czasu jak staraliśmy się o zadośćuczynienie za wypadek córki. Sąd przychylił się do wniosku kancelarii i zamiast początkowych kilku tyś dostaliśmy kilkadziesiąt tyś zł dla każdego członka naszej 4 osobowej rodziny, także w sumie uzbierało się sto kilkadziesiąt tyś zł. Wiadomo, że pieniądze nie zwrócą nam życia dziecka, ale przynajmniej w jakiś sposób pozwalały przetrwać – ja przez długi czas musiałam na przykład zrezygnować z pracy wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×