Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niby wiem.

łozysko przodujace- co to oznacza

Polecane posty

Gość niby wiem.

witam jestem w 34 tc. bylam 2 dni temu na usg.uslyszalam jak lekarz mowil do pielegniarki ze mam lozysko przodujace. co to oznacza? czy cos mi grozi, czy to normalne? ps. niezapytalam lekarza bo wyszedl szybko spieszyl sie do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby wiem.
czy ktos wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby wiem.
czy to pewne. czy jeszcze moze cos sie zmienic. do porodu mam jeszcze kilka tygodni. czy zawsze konczy sie cesarka, czy wiedzac ze mam takie polozenie ,moge ustalic juz teraz date porodu. co teraz mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko ostatnio ogladalam program w ktorym byla kobitka co miala lozysko przodujace, niestety przez to miala komplikacje przez cala ciaze zwiazane w krwawieniem (ale jak cos ja sie na tym nie znam, kazdy przypadek jest inny ) ta pacjentka akurat miala lozysko ulozone na ujsciu szyjki macicy wiec jakby chciala rodzic naturalnie to glowka dziecka musialaby przebic lozysko a co za tym idzie pacjentka moglaby sie wykrwawic..wiec temu robia cc i wtedy tez sa bardziej przygotowani na wieksze krwawienie, podobno czasem nie mozna wstzymac tego krwawienia przez co usuwaja macice aby ratowac zycie pacjentki... ale to sa komplikacje ktore nie zawsze wystepuja i zwykle cc przechodzi sprawnie... takze tyle dowiedzialam sie z tego programu o czym nawet nigdy nie wiedzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwefwerf
Przodujące bardziej naciska na szyjkę i jednocześnie utrudnia dziecku urodzenie się. Jest więc zagrożenie wcześniejszym porodem i wskazania do cesarki. Przynajmniej tyle zrozumiałam z tego co czytałam swego czasu. Wydaje mi się że skoro wcześniej nie spowodowało to u ciebie problemów, to wszystko jest super, tylko licz się z cesarskim cięciem i nie przemęczaj obecnie (choć to dotyczy każdej w tych tygodniach ciąży). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogole to jesli tak lekarz stwierdzil to powinien cos juz na ten temat z Toba porozmawiac, umuwic sie pozniej skoro teraz czasu nie mial bo jakis inny porod, trzeba juz cokolowiek ustalic w zwiazku z tym...bo moze to lozysko jest prodzujace ale nie zakrywa ujscia(tak tylko przypuszczam bo nie mam pojecia czy tak moze byc jak pisze), no nie wiem dowiesz sie na nastepnej wizycie od lekarza, byle jak najpredzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby wiem.
a czy moze sie jeszcze cos zmienic. moze lozysko zmienic jeszcze pozycje. lekarza mam za 2 tyg,ale moze w tym tyg sie wybiore znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby wiem.
moze ktos wiecej sie wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×