Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jamniczka_01

Czy ubieracie swoje psy na zimę?

Polecane posty

Gość Jamniczka_01

mam pytanie czy kupujecie swoim psiakom ubrnka na zimę? nie mówię dla ozdoby ale dla ciepła, czy to konieczne? mam jamnika rok temu był szczeniakiem i sie trząsł więc kupiłam mu ubranko, teraz to bydlątko kochane jest dorosłe ale już widze jak sie trzęsie na spacerach, kupujecie psom ubranka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamniczka_01
nie no mnie mój też zabije spojrzeniem na 100% ale sie trzęsie i mu zimno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja mama ma
jamnika już ponad 12 lat i nigdy jej nie ubierała na zimę. Nam weterynarz powiedział aby wychudzić z nią zimą częściej a na krócej ale nie ubierać bo w ubranku psie futro nie tworzy naturalnej izolacji (bo jest uleżane przez materiał) i psu wcale nie jest w nim cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja niunia
Moją by musiało trzymać 8 ludzi by jej cokolwiek ubrać, potem by to rozdarła a mnie zabiła spojrzeniem i obrażona na cały świat posżła na poduszki...no ale ja mam owczarka niemieckiego długowłosego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak byly mrozy to mojemu
bokserowi ( boksery to zmarzlaki), wsadzalam sweter ( obcielam dziecinnemu rekawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak byly mrozy to mojemu
a ten jamnik krotkowlosy? Bo mnie ciekawi, wtedy bym mojemu tez nic nie kladla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufkaa
ja swojemu pinczerowi miniaturowemu kupiłam, ale w tym problem, że on nie potrafi się w tym ubranku poruszać (albo nie chce), tylko leży i udaje, że zdechł xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam yoreczka chłopca
ja mojego yorka ubieram....wogóle mu nie przeszkadza ze ma ubranie....normalnie chodzi i się załatwia....ale yorki to już chyba w genach mają to ubieranie i kiteczki (chociaz moj kitki nie ma ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mam yorka
ktory ma krotka "fryzure" :p w zimie trzęsie się na dworze więc zakładam mu sweterek :) sweterek jest luźny i jest mu w nim wygodnie, spokojnie może biegać i załatwić się. Mój pies uwielbia ten sweter :D W domu jak zdejme mu ubranko i schowam do szafki to drapie po tej szafie bo chce żeby mu ubrać a jak widzi że go wyciągam to sam wkłada głowę i łapki :D Myślałam że będzie się męczył w tym swetrze ale jak widać od razu go polubił :) Nie jestem zwolenniczką wszelkich kokardek, sukienek czy też butów i innych ozdób dla psów, obcinam swojego psa na krótko żeby włosy na oczy mu nie spadały ale sweter dla niego jest idealny na zimne dni bo kiedy wychodził bez niego od razu wracał bo było mu zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss skalpela
ja mam sznaucera miniaturę. W zeszłym tygodniu ogoliłam go bo wyglądał już jak zarośnięta kulka i niestety "musiała" spaść temperatura. Pies 2 dni patrzył na mnie z wyrzutem w stylu: co mi zrobiłaś- jest mi cholernie zimno ;) I właśnie teraz też zastanawiam się czy kupić mu jakieś ubranko bo trzęsie sie jak galareta, śpi pod kocem... Do grudniowych czy styczniowych mrozów futro mu odrośnie ale teraz biedak marźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamniczka_01
ja mam jamnika krótkowłosego, dzis biedak wyszedł na dwór...wszędzie pogoda zajebista... popatrzył na mnie jak na waritke i chuzia do domu z powrotem, po południu wyciągnełam go na spacer, trząsł się jak galaretka, chyba jednak mu kupie wdzianko mało obciachowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie, bo mój psiak tego nie potrzebuje, ale są takie rasy, dla których śnieg nie jest zbyt przyjazny. Chociaż kusiło mnie, żeby kupić mu coś, jak widziałam na krakvet.pl, gdzie zamawiam karmę, golfy i fajowskie kombinezony w kratę. Psiaki super muszą wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja mama ma
mojej mamy jest krótkowłosy jamnik. Co do pieska ogolonego - to raczej bym go ubrała bo stracił naturalną barierę ochronną. Boksery też z tego co wiem nie muszą być ubierane. Jak jest zimno to spacery krótsze i "bardziej energiczne" aby pies się samoistnie rozgrzał. Tylko długotrwałe przebywanie na mrozie może im zaszkodzić. Ubranko może większości psom zaszkodzić - jeśli "namoknie" to wychładza organizm i zaburza naturalne ogrzewanie psa (futro nie może stworzyć naturalnej izolacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 zł/h
mój jamnik też się trzęsie ale jak stwierdziło dwóch niezależnych wetów to nie jest z zimna (mimo że na dworze). Podobno niektóre psy tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznurówki, czyli jamniole , to są piecuchy, nawet w ciepłym domu potrafia się w koc zakopywać :D , nie lubią tez mokrej pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tam swojego pieska ubieram,bo ma problem z tchawicą,łapie katar a teraz na dodatek ma zmiany w jednym płucu i jest na doxycyklinie.Więc jak mam go nie ubrać???Ale pinczery to z natury piecuchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamniczka_01
a jednak kupiłam dereczkę mojemu jamnikowi, mało,obciachowa jest :-) nie wiem czy mu lepiej, napewno mniej wygodnie ale nie nasiąka tak wilgocią już i czyściutki wraca do domu ze spaceru a taki to piecuch mój jest zagrzebany pod kocem cały dzień, że gdzie taki cieplutki na taki ziąb!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopp
Ja mam 7 letniego jamniorka i w nic go nie ubieram, ale jak przymrozi, to po prostu chodze na krotsze spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burza na Warszawa
Moja jamniczke ś.p tez ubieralam ,ale ona tego bardzo nie lubila. Miala sweterek ale dziwnie jej w tym bylo.Weterynarz kazal smarowac łapki tzn poduszki wazelina (bez wody) bo zamarzaly jej lapy.Krótsze spacery i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam małego pieska
i vet mówi, że jak jest mróz to raczej zakładać coś na plecy i smarować łapy wazeliną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój piesek to taki mały kundelek:) Jak jest naprawdę zimno(czyli na pewno ponad -5C) to wtedy się trzęsie i szybciej chce wrócić ze spaceru. Tak to chyba raczej bardziej ciepłokrwisty jest:) i nie jest mu jakoś bardzo zimno. Myślałam o jakimś ubranku dla niego, ale znając mojego psiaka, to raczej by tego nie zaakceptował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnniunia
Ja mam trzy yorki Borysa Niunię i Pusię ja zawsze kupuję im nowe ubranka bo w zimę jak wychodzę z nimi na spacery to jest im zimno jak zdejmuję im sweterki to mnie gryzą bo chcą mieć je cały czas na sobie.Jestem zaubieraniem psiaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jako weterynarz
ża, że tylko bezwłose, chore i stare psy należy docieplać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florentynaa
:D:D:D dodaję do ulubionych-szał:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak w futerko z kota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florentynaa
to mu uszyj albo wydziergaj mysza:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słyszałam w telewizji
Pieska możecie ubrac w ubranko tylko że on straci zdolność przestawiania sie z zimna na ciepłe i jak go pózniej nie ubierzesz to moze dostac zapalenia płuc.Mój piesek bardzo marznie dlatego jak jest zimno to wychodze z nim na krótko,albo siedzi u mnie pod kurtką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze to dobry pomysl ale tylko jesli twojemu psu jest wygodzie w nim ja terz ubieram moja boxerke w ubranko i mysle ze jesli jest naprawde zimno to jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×