Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość amitka

3 miesięczne niemowlę...

Polecane posty

Gość amitka

ja znowu do bardziej doświadczonych mam... dziewczyny, czy niemowlak 3 miesięczny (skończyła je 2 dni temu) W OGÓLE nie zaciska dłoni w piąstki? Mojej małej to się zdarza dośc często i się martwię :( nie robi tego jakos kurczowo, ale jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale o co chodzi bo nie wiem
ale chodzi ci o to, że zaciska czy o to, że nie zaciska ??? a do pediatry nie chodzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malego Danielka
Mysle, ze wszystko dobrze. Poczytaj tu: "...3.Rozwój chwytu i manipulacji Niemowlęta najpierw chwytają odruchowo. Bezwarunkowy odruch chwytny polega na zamykaniu dłoni na przedmiocie włożonym do rączki i utrzymaniu się zgięcia przez pewien czas. Następnie dziecko zdobywa umiejętność chwytania dowolnego przedmiotu w zasięgu wzroku. Na wiek 2-4 miesiące przypada okres przejściowy, w którym odruch chwytny zanika, a chwytanie polegające na dowolnych ruchach jeszcze się nie rozwinęło Chwytanie dowolne rozpoczyna się w 4-5 miesiącu życia i kształtuje się przez dłuższy czas..." zrodlo: http://www.urwis.pl/dzieci/5.html Takze mysle, ze twoj maluszek jest w tym okresie przejsciowym i dlatego nie zaciska piastek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój zaciska podczas snu, czasem podczas karmienia i czasem od tak sobie, ale nie jest to czeste zjawisko... cześciej juz po prostu składa rączki i maca jedną drugiej albo chwyta butelke przy karmieniu czy coś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×