Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Waniliowa Ewa

Rybna zupa gulaszowa-proszę o przepis....

Polecane posty

Gość Waniliowa Ewa

Jak wyżej.. Proszę o przepis na zupę taką jak gulaszowa tylko zamiast mięsa jest ryba. Podzielcie się przepisem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upsy daisy
nie znam takiej zupy, znam przepisa albo na zupe rybna albo na gulaszowa ale na rybno-gulaszowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waniliowa Ewa
Tak, to zupa taka czerwona z papryką lekko pikantna a le nie na mięsie tylko z rybą właśnie. Jadłam w restauracji, coś pysznego :-) Myślałam,że może ktoś zna i podzieli się przepisem.[ kwiatek]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waniliowa Ewa
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waniliowa Ewa
Nikt nie zna tej zupy ? Szkoda.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waniliowa Ewa
Dzięki :-) Ten drugi już znałam,ale to nie ten raczej. Pierwszy wypróbuje. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waniliowa Ewa
Może ktoś napisze swój sprawdzony przepis na taką zupę ? Będę bardzo wdzięczna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Węgierska zupa rybna (halaszle) - 2 kg karpia (najlepiej zywego) - 250 g cebuli drobno pokrajanej - 150 gr papryki w strakach - 70 gr pomidorow (nie przecieru!, przecier nadaje wegierskim potrawom zbyt slodki posmak) - 30 gr papryki w proszku (czyli z grubsza biorac jedno przecietne opakowanie. Papryke kupujemy w dobrym gatunku, np. f-my Kotanyi). - sol Ryby po zabiciu patroszymy i skrobiemy. Nastepnie filetujemy i pozbawiamy skory. Gotowe filety kroimy na kawalki na dwa palce. Lekko solimy filety oraz wydobyta z karpi ikre i mlecz, odstawiamy do lodowki na 2 godz. Tymczasem z ze skory, ogona, glowy i osci razem z cebula gotujemy wywar z 2 l osolonej wody . Do tego wywaru mozemy tez dodac tzw. chwastu rybiego, czyli drobnych, mniej wartosciowych ryb, np. karasi. Gotujemy ok. 1 1/2 godz. Jak sie zaczyna gotowac dodajemy papryke w proszku. Po ugotowaniu wywar cedzimy, a resztki ryb dobrze wyciskamy, a nawet mozemy przetrzec i przetarte czasteczki miesa dodac do wywaru. Wywar ponownie zagotowac, wlozyc do niego pokrajane straki papryki, obrane ze skorki i pokrajane pomidory oraz przygotowane wczesniej filety ikre i mlecz. Gotujemy teraz jeszcze 10 - 15 min. nie mieszajac i podajemy. Powyzszy przepis oparty jest na klasycznej pozycji wegierskiej literatury gastronomicznej "Mala wegierska ksiazka kucharska" Karoly Gundla. Gundel byl slynnym restauratorem i tym, ktory polaczyl trdycje kuchni wegierskiej z francuska i austriacka kultura kulinarna, oraz nowoczesnymi technikami przyrzadzania potraw. Wiec przepis powyzszy jest taki, zeby mozna bylo podac zupe rybna na stol w eleganckiej restauracji. Stad filetowanie ryby i obieranie ze skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waniliowa Ewa
Dziękuję Lilitko :-) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj przepis jest wzorowany na przepisie z rewelacyjnej restauracji Botafumeiro w Barcelonie zupa rybna skladniki: - 1 duza cebula - 2 puszki pomidorow - dowolna ryba i/lub owoce morza - sok z polowy cytryny - ew. smietana do zabielenia - przyprawy (sol, pieprz, ostra i slodka papryka, ziola) Podsmazamy cebule na oliwie, dodajemy drobno pokrojone pomidory i dusimy prze chwile. Fanom ryb polecam dodanie kilku posiekanych anchois dla wzmocnienia smaku zupy. Dopelniamy woda i zagotowujemy. Dodajemy rybe/owoce morza, przyprawiamy. Gotujemy az bedzie gotowa :). Na koniec ew. zabielic i dodac troche soku z cytryny. Zupa powina byc lekko kwasna i pikantna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinka79
Ja najlepsza zupe jaka jadałam to była zupa rybna - toksańska zupa w restauracji Antich Caffe. Z mojego doświadczenia kulinarnego w domu raczej nie uda mi sie takiej pysznej zrobic.A ponzej miedzy innymi jej zdjecie http://antich.pl/jedzenie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×