Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

polepiona

remont generalny mieszkania...

Polecane posty

z Ukochany zaczęliśmy remoncik generalny mieskania, które dostałam po mojej babuni. A dlaczego generalny bo i elektryka, hydraulika i wszystko do wymiany... pracy masa cała, a chcemy się uporać do końca grudnia. Wycieczki do sklepów i masy produktów, podłóg, kolorów na ściany do wyboru... Jakże wiele aranżacji... Mieszkanko jest małe troszkę ponad 40 m, dwa pokoje, kuchnia i łazieneczka mini. Może macie jakieś pomysły na podłogi kolorek ścian, no w ogóle na wszystko... Podsuwajcie pomysły a ja napisze o swoich:) Może macie jakieś doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmatttiiio
ten ukochany to juz legalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmatttiiio
to narazie z remontem sie raczej wstrzymaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może podasz
jaki lubicie styl? W jakim otoczeniu dobrze się czujesz: krzykliwe kolory czy spokojne, dużo mebli czy dużo przestrzeni, drewno czy szkło, dywany czy czy gołe podłogi, żaluzje czy zasłony, nowocześńie czy vintage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No raczej stawiamy na gołe podłogi, okna bez firanek, raczej roletki w oknach. Jeśli chodzi o kolorki ze względu na rozmiary mieszkania myślę że powinny być jasne... Łazienka w płytkach które już zakupiliśmy w kolorku beżowym i zielonym, seria bamboo z bambusowymi dekorami. W pokojach raczej chciałabym panele tylko nie wiem czy jasne czy ciemne.. płytki do przedpokoju może jakieś bordowe... ahh na nic nie moge się zdecydować:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółte tulipany
Patrząc na aranżację glazury w łazience wynika, że styl mieszkania powinien być 'naturalny', 'ekologiczny'. Wtedy zamiast zasłon, firan w oknach paswałyby żaluzje drewniane. Także kolorystyka w takim małym mieszkaniu też najlepsza jest naturalna, jasna. Jedyne co bym odradzała to panele na podłogach, bo mają jedną ogromną wadę: elektryzują się i masakrycznie przyciągają kurz :( Deski drewniane zwykłe będą lepsze pod tym względem. Czy te przykładowe inspiracje Ci odpowiadają? http://www.apartmenttherapy.com/uimages/la/010408_ecochic.jpg http://www.studiobm.pl/wp-content/uploads/2009/07/ekologiczny.jpg http://www.w-spodnicy.pl/g/Kobieta.obiekt2.aspx/380/0/Kobieta/922bca3d-3610-4154-a65e-13bd7f98729b_20090910124425_Arar01hoppen.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111111111111111111111
remoncik, babunia, kolorki, roletki, mieszkanko, łazieneczka... ile Ty masz lat? 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 miesiące
na remont?? hahaha nam ekipa remontowa robiła i z zapowiadanego miesiąca zrobiły sie 4 :o wiec sie nie napalaj na grudzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Dobrze przemyśl ten remont.No i ważne ,ile kasy możesz przeznaczyć.Raczej nie spiesz się .Rob wolniej ale bez prowizorki.Pomyśl,czy nie warto wyburzyć jakąś sciankę,,zaprojektuj szafę wnękową albo małą garderobę .Nie zagracisz mieszkania a będzie miejsce na ciuchy ,odkurzacz itp.Jesli panele to jasne.Lepsza jest i trwalsza deska barlinecka-jednakowa w całym mieszkaniu.Nie rob bordowych płytek w korytarzu-raczej zblizone do koloru podłogi i najlepiej pociągnięte do kuchni.Dobrze rozmiesc oświetlenie.Często lepiej zrezygnować z jednej lampy na środku a dać kinkiety.kolorystyka raczej jasna .Całe mieszkanie w jednej tonacji.No może jakiś element mocniejszy gdzieś w kąciku wypoczynkowym-kontrastowy kolor,bajerancka tapeta lub fototapeta.W oknach rolety rzymskie.Ważne też są drzwi.Czy trzeba je wymienić lub zmodernizować?Zrob najpierw te największe prace instalacje,kafelki,podłogi ,drzwi i pamiętaj ,że przy każdym remoncie wydaje się dużo więcej kasy niż zaplanuje się .Powodzenia.Kocham remonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
zapomniałam o oknach-czy są do odświeżenia czy do wymiany ,żebyś potem nie miała kłopotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okna są wymienione:) Drzwi wewnętrzne będą suwane pochowane w ściany aby nie zabierać przestrzeni! Z remontem musimy się pospieszyć by już dłużej nie płacić majątku za nasze wynajmowane gniazdko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, jeszcze o gładziach nie zapomnij na podłogach o wylewkach pomyśl, żeby potem nie robic drugi raz syfu i termin też jest nierealny, nastaw sie na wiosenną przeprowadzkę poza tym w zimie wszystko robi sie dłużej chociażby z tego powodu, że schnie dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okna są wymienione:) Drzwi wewnętrzne będą suwane pochowane w ściany aby nie zabierać przestrzeni! Z remontem musimy się pospieszyć by już dłużej nie płacić majątku za nasze wynajmowane gniazdko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okna są wymienione:) Drzwi wewnętrzne będą suwane pochowane w ściany aby nie zabierać przestrzeni! Z remontem musimy się pospieszyć by już dłużej nie płacić majątku za nasze wynajmowane gniazdko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyneczko ile Ty masz
latek, że tak zdrabniasz wszystkie słóweczka? Co do terminu - jest jak najbardziej realny, tylko ekipę trzeba pilnować. My zaczynaliśmy remont 14 lutego, 14 kwietnia wyszła ekipa i można było mieszkać. Czyli dwa miesiące. A remont obejmował: wyburzanie i stawianie ścian, wymianę elektryki całej, totalne skucie kuchni i łazienki, robienie ich od nowa, skuwanie pcv i kładzenie desek w trzech pokojach i przedpokoju, malowanie. Mieszkanie 50 m kw. Dwa dni po wyjściu ekipy położyli podłogę drewnianą - trwało to jeden dzień. Trzy dni później weszli z kuchnią i też jeden dzień robili. Więc nie pierniczcie o długich terminach, bo jak ma ekipę i będzie ich pilnować, to dadzą radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocnadlon
Wiem coś o trudności w podejmowaniu decyzji przy remoncie mieszkania. z jednej strony chce się żeby było ładnie, z drugiej żeby było oryginalnie a z innej jeszcze żeby było funkcjonalnie :) nie wiem co sądzisz o stylu amerykańskim ale może znajdziesz coś dla siebie tutaj: http://amerykanskistyl.notlong.com jasne i przytulne wnętrza, generalnie większe niż to o czym pisałaś ale może akurat jakiś pomysł wykorzystasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowe paseczki....
a ja polecam wam podlogo korkowa. jest wciaz malo znana w Polsce ale jest praktycznie bez wad no i tansza od drewna. zatrzymuje cieplo i wycisza. ja mam w domu juz ok 15 lat i nic sie z nia nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
To chyba nie prawda ,że jest mało znana -raczej mało popularna .My zachwycaliśmy się korkiem jakieś 10-15 lat temu.Fakt,teraz ten korek jest ładniejszy ,kolorowy ,ale trzeba go polubić,żeby zdecydować się użyć go we wnętrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wbrew wszystkiemu, czytaj waszym opiniom damy rade z naszym generalnym remontem:)) Wszystko idzie do przodu:) Gazówka, hydraulika wylewki płyty na ścianach wszystko za nami! Teraz łazienka i dalsza wykończeniówka wszystko solidnie i na lata!!! Ah jak sie ciesze, przeprowadzka 19 grudnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko siąść i płakaać
Ja miałam nieuczciwego faceta od remontu. Był z gazety. Remontował mi pokój i brzydko zrobił. Gdzie mogę znaleźć uczciwą firmę i gdzie są opinie o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej pytać znajomych, brać fachowca z polecenia. u nas wszystko robi mąż, prawie że od a do z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to brzmi jak robota dla jakiegoś biura architektonicznego :P zobacz sobie na stronę http://www.n-design.pl/#/pl/galeria jeśli szukasz inspiracji, a jeśli nie planujecie wszystkiego robić sami można od razu skorzystać z ich pomocy - robią czytelne projekty, które dopasują do Waszych szczegółowych wymagań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DecoRoom
Podobny zakres prac , czyli kompleksową usługę, już od 630 zł / 1m2 kompletnego wykończenia mieszkania wraz z materiałami, robocizną i projektem oferuje warszawska firma DecoRoom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korneliuszz
Co z projektem, aranżacją? Jakie terminy mają itd. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DecoRoom
Projekt i aranżację mieszkania dostajesz naturalnie w pakiecie.Co do terminów to prace możemy rozpocząć praktycznie z dnia na dzień. Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DecoRoom
Jak najbardziej , na naszej stronie decoroom.eu , są zdjęcie chociażby z wykończonej przez nas pracowni dla dzieci na inwestycji w Pruszkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×