Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozwódka z dzieckiem

NAZWISKO DZIECKA PO ROZWODZIE ?

Polecane posty

Gość gość
gosciu z data 21.03,godz 13;04 jak mozesz odezwij sie na mejla mychaola@interia.pl i napisz jak to wygladalo ,bo mam taki sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heeeeee, a no nie możesz ponieważ nawet jak Ojciec ma ograniczone prawa to na zmianę nazwiska musi wyrazić zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam,po rozwodzie wróciłam do nazwiska panieńskiego,i również chciałabym zmienic nazwisko mojemu dziecku na moje,ojciec dziecka ma ograniczoną władzę rodzicielska,jemu pozostały kwestie do współdecydowania o sprawach związanych z procesem wychowania i edukacji.czy w takim przypadku ojciec dziecka musi wyrazić na to zgodę?moje rozumowanieograniczenie władzy rodzicielskiej,to znaczy że nie ma on pełnej zdolnosci do czynnosci prawnych,a tym samym chyba nie jest potrzebna jego zgoda,czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Spróbujmy po kolei: "po rozwodzie wróciłam do nazwiska panieńskiego" Nazwisko było brzydkie, czy postanowiłaś okazać pogardę mężowi swemu? "i również chciałabym zmienic nazwisko mojemu dziecku na moje" Pytanie j.w. "ojciec dziecka ma ograniczoną władzę rodzicielska,jemu pozostały kwestie do współdecydowania o sprawach związanych z procesem wychowania i edukacji." A jakie kwestie w tej "WAADZY" zostały tobie? Rozumiesz choćby to pojęcie? "moje rozumowanieograniczenie władzy rodzicielskiej,to znaczy że nie ma on pełnej zdolnosci do czynnosci prawnych," Bez komentarza. Co by ci tu powiedzieć - głupota i nienawiść sprawiła że jesteś zaślepiona nienawiścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa 18:51 takie osoby jak ty,które nie mają pojęcia o co chodzi nie powinny się w ogóle wypowiadać !!!rozumiem że jesteś jednym z tych wspaniałych ojców któremu byłe ex okazują pogardę!!ooo jakie to smutne....co do władzy rodzicielskiej,to cię zaskoczę ponieważ oprócz edukacji i wychowania są i również kwestie np.opieki medycznej.czy formalności prawnych itd.nie dziwię się że o tym nie wiesz tylko współczuję twoim dzieciom takiego ojca pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do Urzędu Cywilnego i powiedz, że chcesz zmienić dziecku nazwisko na swoje. Jak można to zmienią, jeśli nie to odmówią. Ja poszłam tylko zasięgnąć informacji , a zmienili od ręki. Pani zapytała czy mam wyrok ze sobą- miałam. Zrobiła ksero i kazała wypełnić formularz. I bez problemu córka nosi nazwisko ojczyma ( jako moje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...podobnie jak na psa czy kota - można wołać Pikuś, a po jakimś czasie Reksio. Tylko trzeba być właścicielką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co te szopki ze zmiana nazwiska? Ja swoje zmieniłam, ponieważ miała nieprzyjemności z jego strony... związane z tym, że nosze jego nazwisko. Dzieci zostały przy jego nazwisku i nawet nie myślałam, żeby im zmieniać i zabierać tę tożsamość. Trzeba się odciąć i zdystansować, zastanówcie się kobiety... Nigdy nie musiałam udowadniać, że to moje dzieci bo inne nazwisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.05.13 rozumiem że jesteś jednym z tych wspaniałych ojców któremu byłe ex okazują pogardę!! xxxxxxxx Ja jestem. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX ooo jakie to smutne.... xxx Owszem, zwłaszcza dla dzieci. Ale już niedługo, dzieci rosną i coraz więcej rozumieją. XXXXXXXXXXXXXXXXXXX co do władzy rodzicielskiej,to cię zaskoczę ponieważ oprócz edukacji i wychowania są i również kwestie np.opieki medycznej.czy formalności prawnych itd. xxxxxxxxxxx Te formalności prawne wyglądają tak, że jeśli ojciec ma władzę jedynie ograniczoną, to matka NIE MA PRAWA podejmować żadnych decyzji ani działań bez porozumienia z nim. Jeśli rodzice nie są w stanie ustalić wspólnej decyzji, decyduje sąd. A jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, tak naprawdę w sytuacji zagrożenia zdrowia i/lub życia ojciec ma pełne prawa do podejmowania samodzielnych decyzji i nikt mu nic nie zrobi. I oczywiście, doskonale wiem, że mamusie na codzień olewają to, że nie są władne samodzielnie podejmować decyzji. To się dzieje cały czas. Ale fakty są takie, że ich działania są NIEZGODNE Z PRAWEM. Nie rozumiesz pojęcia "zdolność czynności prawnych". To pojęcie nie związane z władzą rodzicielską i oznacza "zdolność do samodzielnego kształtowania swojej sytuacji prawnej (nabywania praw i zaciągania zobowiązań)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Idź do Urzędu Cywilnego i powiedz, że chcesz zmienić dziecku nazwisko na swoje. Jak można to zmienią, jeśli nie to odmówią. Ja poszłam tylko zasięgnąć informacji , a zmienili od ręki. Pani zapytała czy mam wyrok ze sobą- miałam. Zrobiła ksero i kazała wypełnić formularz. I bez problemu córka nosi nazwisko ojczyma ( jako moje). xxxxxxxxx A jak się ojciec wkurzy, sprawa wyląduje w prokuraturze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zmienić dziecku nazwisko na moje gdy ojciec ma tylko ograniczone prawa rodzicielskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×