Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
runa90

ważność recepty

Polecane posty

witam. chciałabym isę dowiedzieć przez jaki czas ważna jest recepta na tabl. anty.. 7 dni? czy 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prawda
7 dni to na antybiotyk, 30 na leki REFUNDOWANE bo po tym czasie przepada refundacja. Jeśli tabletki są pełno płatne to pół roku. Tak mi powiedział farmaceuta. Jednak podobno nie wszyscy sie do tego stosują i pokutuje 30 dni. Ja dziś po 2 m. od wydania recepty zakupiłam pigułki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na 100
a swoją drogą nie rozumiem, przecież i tak nie ma żadnej refundacji, to te recepty powinny być bezterminowo ważne... Właśnie mi się przedawniła i muszę iść po nową :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naprawdę pół roku
? Tzn. że nie przedawniła mi się? Idę jutro do apteki walczyć. Na co się powoływać w razie czego? Moje nie są refundowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli Ci sie przterminowała
recepta to idź do innej apteki - może trafisz na normalnego i douczonego farmaceutę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prawda
Powiedź pani aptekarce aby Ci podała przepis który mówi że recepta na NIE REFUNDOWANE leki ma ważność 30 dni. Od razu mowie - nie ma takiego przepisu. Jest zapis ze refundacja zanika po 30 dniach ale przy pełnoprawnych to prawo nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełnopłatnych miało byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też dziękuję
jutro pójdę się upomnieć o swoje prawa do wykupienia pełnopłatnych tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle to poproś gina,żeby wystawiał Ci recepty bez daty.Pierwsza z datą, bo przeważnie do wykupienia od razu, a reszta bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"§ 18. 1. Termin realizacji recepty, z zastrzeżeniem ust. 2-4, nie może przekroczyć 30 dni od daty jej wystawienia. 2. Termin realizacji recepty na antybiotyki oraz recepty wystawionej w ramach pomocy doraźnej nie może przekroczyć 7 dni od daty jej wystawienia. 3. Termin realizacji recepty na leki lub wyroby medyczne sprowadzane z zagranicy dla użytkowników indywidualnych na zasadach określonych w odrębnych przepisach nie może przekroczyć 60 dni od daty jej wystawienia. 4. Termin realizacji recepty na preparaty immunologiczne, wytwarzane dla indywidualnego pacjenta, nie może przekroczyć 60 dni od daty jej wystawienia." czy masz tu napisane ze po 30 dniach wygasa prawo do refundacji?... nie. masz wyraźnie napisane że termin realizacji recepty nie moze przekroczyć 30 dni. TYLE ŻE jesli lek jest nierefundowany to często sie na to przymyka oko i i tak lek wydaje. konsekwencji finansowych ze strony NFZu eni am, bo nei ma refundacji którą można by odebrać, ale zostaje jeszcze Inspekcja Farmaceutyczna, która za łamanie przepisów Prawa Farmaceutycznego moze nawet odebrać prawo do wykonywania zawodu, co dla farmaceuty oznacza koniec kariery zawodowej... czyli to nie jest ze TOBIE SIE NALEZY, to znaczy że ktoś CI robi uprzejmość. wiec nie chodz się "upomnieć o swoje prawa itd", tylko idz poproś. jesli ktoś już ma narazić dla Ciebie swoją prace, to bądź chociaż grzeczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie, właśnie ja też zastanawiam się co to za e-recepty. Ktoś cos kiedyś mi mówił, ale nie jestem pewna c z czym. Może znajdzie się koś kto juz ma to za sobą. Podobno oszczedza czas i energię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panamama

Na realizację takiej elektronicznej recepty to długo się czeka, czy to jest tak jak przy normalnej recepcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piano

Powiedziała bym że jest to od ręki. Nie czekasz specjalnie ileś tam czasu. Idziesz, realizujesz i masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość battim

A ile w ogóle jest ważna e-recepta? orientuje sie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kijanka
9 godzin temu, Gość battim napisał:

A ile w ogóle jest ważna e-recepta? orientuje sie ktoś?

Zależy na co, bo ogólnie aż rok, ale są wyjątki typu antybiotyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reja

Działa to jak przy normalnej recepcie było jest ważna miesiac, ostatnio byłam i pytałam bo byo mi to potrzebne. Zresztą e-recepta i tak masę rzeczy ułatwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, e-recepta dzisiaj to mega ułatwienie zwłaszcza teraz w erze covida.

co prawda nie każda firma oferująca e-recepte z internetu rzeczywiście jej udziela, bo niektórych leków nie chcą przepisać i miałam z tym raz problem, bo płatność online poszła a recepty wystawić mi nie chcieli.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×