Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maruśka26

Jak żyć za mniejsze pieniądze

Polecane posty

Gość maruśka26

Witam Wszystkich! Zwracam się z prośbą o podpowiedź w jaki sposób gospodarować domowym budżetem żeby starczało do przysłowiowego pierwszego. Nasza rodzinka to 3 osoby: ja, mąż i 14-miesięczny synek. Nasza sytuacja finansowa nigdy nie była rewelacyjna, ale oststnio pogorszyła się. Żyjemy z jednej, niewielkiej pensji i po opłaceniu rachunków niewiele zostaje na życie. Poradźcie, jak gospodarować, żeby 600zł wystarczyło na cały miesiąc życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 600 zl na jedzenie to nie jest
zle, chyba ze na chemie tez duzo zup, kasze, nalesniki... zakupy lidl Biedronka Carrefour Auchan, warzywa na targu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem tylko jak z dzieckiem
artykuly dla dziecka sa drogie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu zyjecie tylko z jednej
pensji? niestety w tej sytuacji MUSISZ cos dorobic... moze jako opiekunka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.tnij.org/opona2009
Niestety musicie oszczędzac na jedzeniu dla siebie kosztem wydatków na dziecko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruśka26
A więc tak: jesli chodzi o oszczędzanie to oszczędzamy i to bardzo. Te wspomniane 600zł musimy przeznaczyć na jedzenie, chemię, lekarstwa, jesli takie są potrzebne małemu, pieluchy, mleko dla dziecka i wszelkie inne rzeczy, które są po prostu niezbędne. Jesli chodzi o dorabianie to ogłosiłam się w anonsach jako osoba pisząca prace, np. licencjackie i nic. Do tego w sezonie letnim dorabiam fotografując śluby, ale niestety jest to sporadyczne. A na opiekunkę dziecka nikt nie chce matki mającej własne. W każdym razie dziękuję za konkrety, np. zakupy w dyskontach czy hipermarketach-tak właśnie robimy. A co do kasz to może macie jakieś propozycje ich ciekawego podania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast pampersów używaj
tetrowych lub wielorazowych pieluch... a dalej to nie doradzę bo ja za 600 zł w moim przypadku (3 os + pies) w życiu bym nie dała rady wyżyć! Na jedzeniu nie da się oszczędzać bo potem odbija się to na zdrowiu! Może czas najwyższy do pracy iść? Będzie Wam lżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruśka26
Kupujemy pieluszki jednorazowe z Tesco, są ponad połowę tańsze od pampersów. A jeżeli chodzi o tetrę to trzeba ją prać, a proszki dla dzieci są drogie (a nasz syn ma uczulenie po zwykłym proszku). A co do pracy to macie rację. Szukam, ale nie jest z tym tak łatwo. Nadziei nie pracę, ale póki co żyć trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj wprowadzić w życie kilka porad z tego adresu http://www.zaradni.pl/porada/81,jak_oszczedzac_pieniadze http://www.zaradni.pl/porada/219,jak_wyjsc_z_dlugow http://www.zaradni.pl/porada/176,jak_oszczedzac_paliwo http://www.zaradni.pl/porada/84,jak_oszczedzac_energie Masz tu właściwie kompendium wiedzy, które pozwoli Ci zacząć żyć oszczędniej na wszystkich poziomach życia. Dodatkowo jeśli byłabyś zainteresowana mogę Cię wprowadzić jako Konsultantkę do avon lub oriflame, nawet jeśli nie będziesz sprzedawać na dużą skalę zawsze możesz dla siebie kupować kosmetyki taniej niż w sklepie, a to też przynosi duże oszczędności. Jak więc widzisz wyjść jest kilka, najlepiej wszystkie z nich wprowadzić w życie, a na poczujecie wyraźną różnicę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruśka26
wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atram38
My oszczędzamy tak: 1. Raz w tygodniu jedzemy do marketu i robimy większe zakupy. Zawsze wcześniej planuję co będę gotować w tygodniu, na tej podstawie sporządzam listę i jej się trzymamy. Nie kupuję w osiedlowych sklepach, bo jest tak kosmarnie drogo. 2. Rachunki płacimy tylko przez internet. Na prowizjach jesteśmy w stanie zaoszczędzić rocznie 100-150zł 3. Jednego dnia w tygodniu (najczęściej jest to niedziela) mamy dzień bez wydawania pieniędzy. Co prawda nie zawsze tak się da, ale się staramy. 4. Od czasu do czasu robimy "czyszczenie" lodówki, czyli wyjadamy resztki. Dokupuję wówczas tylko to, co jest niezbędne. 5. Buszuję po necie w poszukiwaniu ciekawych i niedrogich przepisów na potrawy z kasz, makaronów i ryżu. 6. Z góry planujemy grubsze wydatki, jak np. ubezpieczenie samochodu, zakup jakiegos sprzętu, kupno np. ubrań na zimę 7. Jadamy sporo zup, z czerstwego chleba robię tosty w jajku Nam się to sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupy gotuj
One są pożywne i można tanio dobrą ugotować,a jeść można 2 dni tę samą zupę (oszczędzasz na gotowaniu prąd lub gas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NobertDeRiro
Ja Cie krece, ludzie, chyle glowe przed Wami i podziwiam Was ... ze takie macie problemy i o tym myslicie. Ja zarabiam 6000zl na reke i nigdy sie w ogole nad tym nie zastanawialem, ze musze na czyms oszczedzac, ze czegos nie kupie, ze kupie cos gorsze, ile to kosztuje, ile tamto. Wchodze do sklepu, biore to, co mi sie podoba (przewaznie drozsze, bo cena idzie w parze z jakoscia), kupuje, wychodze i ani sekundy nie mysle o tym. Oszczednosc czasu spora. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idzie
Tak ,najlepszym wyjściem byłoby podjęcie przez Ciebie pracy.Życie za 600 zł na 3 osoby ,na dłuższą metę ,napewno odbije sie na zdrowiu,tyn bardziej dziecka.Współczuje sytuacji.Nie wiem czy sama bym podołała i za nic na świecie nie chciałabym ,żeby przyszło mi kiedyś z tym sie zmierzyc. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maargooo
nie macie pieniedzy na fajne ciuchy, kosmetyki itd? sprobujcie tego ! Jak zarabiać przez internet Ta Wiadomość zarobi dla Ciebie 15000 zł! Zamykając ją "wyrzucasz" 15000 zł. Przeczytaj tę stronę do końca a gwarantuje, że nie pożałujesz! Nie zmarnuj swojej szansy! INWESTUJESZ TYLKO 5 ZŁ Przeczytaj do końca to zaledwie parę minut a gwarantuje, że nie pożałujesz!!! Nie zniechęcj się To jest prostsze niż myślisz... Nie wierzysz? To oczywiste, kto da 15000 zł za nic? A jednak. Po pierwsze nie za nic, bo wkład wynosi 5 zł po drugie potrzebujesz troszkę pracy dosłownie 20 - 30 minut jednorazowo (np. dziś albo jutro!). Zarobisz jak każdy, kto bierze w tym udział ok. 15000 zł w okrągły miesiąc! (ja dokładnie zarobiłam 19435 zł w miesiąc bo poświęciłam 2 godzinki a nie 30 minut! Opłacało się.). Ten sposób wymyślił Roberto T. Kiyosaki - najbogatszy inwestor na świecie, który w dodatku nie ma pracy... i tak się rozeszło aż trafiło do mnie i do Ciebie! Opowiem jakie to łatwe i proste, ale jeśli nie masz teraz 5 minut żeby spokojnie o tym przeczytać zapisz tę stronę i wróć kiedy będziesz mieć czas Tak więc pomyśl czy warto się troszkę zaangażować zanim pochopnie "wyrzucisz" tyle forsy (co miesiąc 15000 zł lub więcej). To zależy od Ciebie. Gdy opowiedziałam o tym znajomym, wyśmiali mnie... A jednak wzięłam w tym planie udział. Moi znajomi wyciągnęli się jak zobaczyli moje konto, a mówiłem od razu wejdźcie w to, wiadomo nawet znajomi czasami są nieufni. Hehe, teraz się z tego śmieją. Jak sobie przypomnę ich miny, jak opowiadali o tym gdy zajrzeli na konta. Zresztą mi też gęba opadła jak zobaczyłam konto! A moje konto wciąż rosło i dalej rośnie. Jak tak dalej pójdzie zostanę ustawiona przynajmniej do 35 roku życia (takie moje obliczenia Język) z jednego internetowego biznesu - czy jest to możliwe?! Nawet teraz jak to pisze, dziwi mnie ile osób musi ciężko pracować by utrzymać dom, swoje dzieci lub po prostu zbiera na kino lub komputer. Dziękuję teraz temu, kto wysłał mi tą wiadomość i przedstawił mi ten pomysł, dziękuję że nakłonił mnie do tego, aby zrobić jeden mały skok w bok od szarego życia i zainwestować pieniądze po to by włożone - pracowały dla mnie - a nie ja na te pieniądze. Nigdy nie zarobiłam mniej niż 10 000 zł z każdej okazji. Jeśli przeczytałeś(aś) do tego miejsca to znaczy, że w to "wchodzisz". Poniżej masz darmowy najprostszy biznes plan!!! Teraz udowodnię Ci, iż jest to LEGALNY BIZNES!!! Nie potrzebujesz niczego sprzedawać! Nie potrzebujesz rozmawiać o tym z przyjaciółmi, rodzina lub z nikim innym (chyba, że chcesz). W dodatku, jeśli jesteś nieśmiały(a) to problem masz z głowy - bo nie musisz mieć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Ktokolwiek, kto trzyma rękę na pulsie może osiągnąć sukces i wzbogacić się o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli wierzysz, że każdy ma swoje pięć minut to po prostu zrób krok po kroku tak jak jest to napisane poniżej! To Twoja szansa na zmianę Twojej przyszłości! To jest NAJTAŃSZA, NAJSZYBSZA I NAJPROSTSZA droga do zarobienia prawdziwych pieniędzy przez Internet w tak KRÓTKIM czasie. OK. to zaczynamy, bo się rozgadałam. Ten program działa i nieważne z jakiego kraju jesteś albo w jakim przebywasz. NIE ważne ile masz lat. I na dodatek NIE będziesz potrzebować specjalnej wiedzy lub talentu. NIE będziesz przeglądał stron internetowych, NIE będziesz nigdzie dzwonić, klikać w banery, lub SPAMować, NIE będziesz także płacić za reklamy itp. Wszystko czego potrzebujesz to: - Konto w banku (najlepiej z możliwością obsługi przez Internet, ale nie koniecznie), - Około 20-30 minut twojego czasu jednorazowo! Jeżeli masz chociaż 13 lat, to możesz założyć swoje własne konto w banku. Nie wierzysz? Proponuję ci mBank. Wejdź na http://www.mbank.pl i znajdź ofertę izzyKonto. Zobaczysz, że mając zaledwie 13lat możesz mieć już własne prawdziwe konto w banku. Rozpocznij zarabianie! KROK 1 Niezaprzeczalne prawo natury jest takie, żeby zarobić musisz cos od siebie dać! Więc pierwsze co musisz zrobić to zainwestować TYLKO 5 ZŁ. Jak mówi Robert T. Kiyosaki- "jeśli nic nie zainwestujesz - nic większego nie zyskasz!". Im szybciej zainwestujesz tym szybciej zaczniesz zarabiać z powiększającą się rzeszą ludzi! Tak więc, przelej 5 zł na PIERWSZE znajdujące się poniżej konto bankowe z notka mówiącą (tytułem): "Proszę, dodaj mnie do swojej listy mailowej." CHCĘ, ŻEBYS WIEDZIAŁ (A), ŻE JEST TO PO TO, ABY UTRZYMAĆ TEN PROGRAM LEGALNYM! To naprawdę proste!!! Gdy przelejesz 5zł na pierwsze konto z poniższej listy, to możesz już się szeroko uśmiechnąć . Nie wiem czy wiesz, ale już czerpiesz z tego programu wielkie korzyści. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Oto obecna lista: 1. Nr Konta: 45 1240 1242 1111 0000 1582 0958 2. Nr konta: 65 1020 1332 0000 1102 0263 8443 3. Nr konta: 92 1020 2472 0000 6002 0128 3118 4. Nr konta: 40 9221 0000 0015 6374 3000 0010 5. Nr konta: 50 1020 5558 1111 1778 4100 0047 PAMIĘTAJ!!! Wpłać 5 zł na konto nr.1 i jako nazwę odbiorcy wpisz "xxx" ze względu na ochronę danych, a jeżeli dobrze przepiszesz numer konta to pieniądze i tak dojdą!!! KROK 2 Gdy już przelałeś 5 zł na konto znajdujące się na 1. miejscu listy (wraz z Tą dodatkową notką - TO BARDZO WAŻNE!!!), następną rzeczą, którą musisz zrobić to zrobić kopię tej strony (tekstu na niej zawartego),później konto nr.1 skasuj, a na dole (na 5. miejscu) dopisz swoje konto przesuwając konta nr 2 , 3 , 4 , 5 do przodu. NIE WPISUJ SWOJEGO NUMERU KONTA NA 1. POZYCJĘ, PONIEWAŻ SAM NA TYM STRACISZ (CZYTAJ DALEJ). NIE BĄDŹ ZACHŁANNY!!! Robisz to wszystko po to by wysłać ten cały tekst ponownie (korzystając z twojej książki mailowej albo reklamować na swojej stronie WWW- tak jak ja zrobiłam) do np. 40 osób (zapamiętaj, że 40 osób to dobra liczba do wzbogacenia się, ale możesz zareklamować to w darmowy sposób w Internecie przez co więcej ludzi to zobaczy i możesz więcej zarobić!!! Dowody? - Proszę bardzo niedziela, 24 luty 2009 11:08 POTRZEBUJESZ DOWODÓW? Tutaj są przykładowe 4 osoby, oczywiście NIE są to wszystkie, które brały udział w tym programie i które zainwestowały nic innego jak 5 zł i 30 minut swojego czasu. "Jaki wspaniały plan! Zrobiłem wszystko co mi poradziliście z jakieś 3 tygodnie temu i co prawda nie udało mi się uzbierać 15 000 o których mówiliście, ale te 9 135zl tez mnie powaliły, a jest jeszcze tydzień!! " Tomasz Watorek , Warszawa "Cześć. Tu Justyna! No cóż, co mogę powiedzieć? DZIĘKUJĘ BARDZO BARDZOOO MOCNO wysłałam 40 maili tak jak mówiliście i w sumie zapomniałam o ocalej tej sprawie bo tak naprawdę nie wierzyłam w to, a te 5 złotych to jeszcze nikogo nie uratowało. Ale jak zobaczyłam moje konto po kilku tygodniach to się załamałam!!!!! W tym dobrym znaczeniu! Było tam prawie 15 000 złotych!!! I jak ja to teraz wydam tak szybko? Przecież za kolejnych 30 dni będę mieć tego więcej!!! Dziękuje jeszcze raz!!!!" Justyna Tojan, Strzelce Opolskie "Byłam zaskoczona kiedy zobaczyłam moje konto!! Przez 3 tygodnie na moim koncie znalazło się 9 440zl. Na początku myślałam, że to jakiś błąd wkradł im się do kompów. Ale potem wypłaciłam pieniądze i kupiłam sobie super kompa!!! Nareszcie!!! Dzięki, dzięki, dzięki!!!" Aga Bodler, Gdańsk "Mam 16 lat i wziąłem udział w tym planie (dla ścisłości mam konto w banku od 13 lat), powysyłałam maile, zrobiłam stronę i ogólnie zapomniałam o tym. Po miesiącu sprawdziłam w Internecie stan mojego konta i normalnie spadłam z krzesła. Na moim koncie było ok. 15000 zł (byłam wtedy tak podniecona, że zapomniałam dokładnie ile było wtedy kasy na koncie). Bardzo, bardzo dziękuje!!!!!!!" Marcin Kosztyń, Białystok Kilka miesięcy temu, każdy z tych ludzi robił dokładnie to samo co Ty teraz w tej chwili, czytał to i się zastanawiał. A teraz wyjaśnienie dla wcześniejszej uwagi. Jeśli chcesz zobaczyć jak to działa przedstawiam troszkę matematyki: Kiedy wyślesz swoje maile (lub rozpowszechnisz tą stronę w inny sposób, będziesz na 5 miejscu listy. To najlepsza pozycja po to by zarobić poważne pieniądze! Żaden inny program nie daje tak wysokich i realnych pieniędzy z różnych powodów, które wytłumaczę poniżej. Jak długo będziesz wysyłać tą wiadomość do ludzi, którzy będą zainteresowani programem, możesz spodziewać się, że średnio odpowie na nie 25% ludzi. Ale bądźmy bardziej pesymistyczni i dajmy na to, że tylko 12,5%, dla utrudnienia. Gdy wyślesz 40 maili do różnych osób, możesz spodziewać się ze 5 z nich zrobi dokładnie to co Ty (12,5% z 40= 5). Ale tym razem twój numer konta przesunie się na 4 pozycje. Wtenczas już będzie o tym programie wiedziało 200 osób (5 x 40). Z tych 200 ludzi, udzieli się 25 (12.5% z 200=25), więc dalsze 1 000 maili (25 x 40), podniosą Twój numer konta na 3 pozycje. Z tych 1 000 ludzi, możesz spodziewać się, ze udzieli się 125 osób (12.5% z 1000=125), więc dalsze 5000 maili (125 x 40) podniesie Twoje konto na 2 pozycje w liście. A z tych 5 000 ludzi, możesz spodziewać się 625 osób, które się udziela (12.5% z 5000=625), więc kolejne 25 000 osób (625x40) podniesie TWÓJ NUMER KONTA NA 1 POZYCJĘ!!! I teraz, z 25 000 ludzi, możesz spodziewać się, ze 3125 z nich odpowie (12.5% z 25 000=3 125). A w tym czasie to Ty będziesz na 1 miejscu!!! Więc dostaniesz: 15 625 złotych!!! (3125 x 5zł). Więc, jak Twój numer znajdzie się na 1 pozycji przez kolejne kilka dni, to będzie Twój czas na to by zbierać pieniądze! Przez serie 30 dni, te pieniądze będą wysłane przez kilka tysięcy ludzi tak jak Ty to zrobiłeś!!! Powodzenia, PROSZĘ, nawet jeśli się nie zdecydowałeś(aś) jeszcze, nie wyrzucaj adresu tej strony. DOBRZE CI RADZĘ!!! Mało, kto wierzy ze można tyle zarobić, ludzie są bardzo sceptycznie nastawieni do takich spraw, ale to jest naprawdę realne, a te 5 zł "zaryzykować" to nie dużo. Dlaczego w cudzysłowiu? Bo jeżeli zrobisz to co było napisane wyżej, nie ma żadnego ryzyka! Tylko zyski! Zachęcam Cię jeszcze raz do wzięcia udziału w tym wspaniałym planie! Na pewno nie pożałujesz! Pozdrawiam! !!!!!!!!!!!!ZRÓB TO!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atram123
Tak, tak. Czytałam Kyiosakiego i wiesz co? On wcale tego nie poleca. To jedno. A druga sprawa to taka piramida jest w naszym kraju nie legalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AntyWerbant
Najlepszy jest ten trick z przesuwaniem kont :D Chyba tylko czlowiek z ujemnym IQ moglby sie na cos takiego nabrac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze to powiem,ze 600 zl to bardzo malo jak na 3 osoby - w tym male dziecko. Ja z facetem mamy 600 zl po oplaceniu rachunkow,i ledwo nam starcza,a naprawde nie szalejemy. Takie normalne zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospodarowani ebudrzetem
Za 600 zł.nie da się żyć.Nawet za 1000zł jest bardzo ciężko.Czeka Was powolna śmierć głodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem skąd się b iorą tacy ludzie!!! Chyba zazdrość Was żzera na codzień i jak widzicie że ktoś ma gorzej od Was to próbujecie dolać oliwy do ognia i w ten sposób podnosicie swoje morale! Ta kobieta obecnie jest w zlej sytuacji ale jej dziecko ciągle rośnie kobieta znajdzie prace i kto wie a moze bedzie zyla lepiej od was wszystkich!! zycze jej tego!!!! a tym wszystkim ktorzy nie potrafia oszczedzac stokrotnie wspolczuje! oszczednosc nie bierze sie z tego ze jest przymusowa podzielcie to 50 na 50 gdzie polowa to przymus a druga polowa rozum. Ten pan co zarabia 6000 wow ale ci fajnie ja mialam prace w ktorej nei zarabialam 6000, zarobki byly uzaleznione ile zrobie najwieksza wyplata byla 11000 i zrezygnowalam z tej pracy poniewaz bylo to robienie ludzi w ch*ja. pieniadze odlozylam i co? tzn ze jestem od ciebie gorsza? idz sie leczyc czlowieku. a Pani zycze duzo szczescia i coz mozna poradzic nie wiem w jakim miescie pani zyje, nalezy poszukac jakies taniej niani i pojsc do pracy, nic innego neistety nnie da sie poradzic. gorzej jak nie ma kwalifikacji. a jesli nie masz jak isc do pracy to ucz sie jezyka obceg. rozwaz wszelkie mozliwe opcje nie mozna siedziec i myslec czy 600 starczy na jedzenie pielkuchy i lekarza bo oczywiste jest ze nie. jestescie w trudnej sytuacji ale musicie zakasac rekawy a bedzie tylko lepiej. odkladac nie ma co z tego bo to nie realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez byłam biedna
Jedna pensja... 4 dzieci. Na szczęście mąż znalazł prace w uk i wyjechaliśmy. Teraz mam kasy ze nie wiem czasem co z nią robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko topiku:) Współczuje Ci :( ale wiele rodzin tak żyje. jedyne co moge Ci doradzić to to, zebyś duże dziecko bądź co bądź wysadzała na nocnik!!! Przecież 14 miesięczny bobas to nie noworodek! Odejdą Ci pieluchy, poza tym troche głupio,zeby tak duze dziecko nie korzystało z toalety a robiło w pieluchy! Chyba,ze teraz inne czasy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilijecka
ja ci powiem mam ten sam problem, wczesniej mielismy ok 5 tys teraz niecale 2 wychodzi i to jest nasz caly dochód, dziecko 1,5 roku, ale mam nadzieje ze od poniedzialku ide do pracy nie potrafie sobie z tym radzic, niestety ciagły debet i kredytówka zadłużona ale będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×