Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agucha777777

WSZY!!!!!! pomocy!!!!!

Polecane posty

Gość agucha777777

Dzis sprawdzilam mojej 10 -letniej corce glowe i znalazlam wszy!!!!!! Nikt u nas nigdy tego nie mial! Bylam w szoku!!! Kupilam w aptece jakis preparat PIPI ale on jest do niczego! Wszy dalej chodzily po glowie a z ulotki wynika ze po zastosowaniu powinny PASC!!! Jednak wylapalam to paskudztwo.....Zas Gnidy jak byly tak sa..... CZY ZNA KTOS COS SKUTECZNEGO ??????? DOdam ze corka jest zawsze czysta,i dba o siebie. Pewnie zlapala to w szkole.... Ma DLUGIE WLOSY.....Nie chcialabym scinac ich...czy da sie tego uniknac? prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoł jakie fascynujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość octem octem
octem zlac włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agucha777777
samym octem? czy wymieszac z woda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yuyiop
u nas pomogło właśnie Pipi ale stosowałyśmy z siostra kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agucha, miałam podobny problem, tyle że moje córy złapały w przedszkolu, a potem przeszło na mnie. To było straszne i też myślałam że trzeba będzie ścinać włosy, a ja i starsza córa mam bardzo długie. Wpierw kupiłam w aptece piankę Pipi, ale drogie to i mało wydajne, potem kupiłam Dalacet (czy jakoś tak) ale to strasznie śmierdzi i piecze głowa, więc dla dzieci nie polecam. Koniec końców, wróciłam do Pipi, ale kupiłam zestaw - szampon, żel, grzebyk. To pomogło, najlepsze jest wyczesywanie, głowa w dół i czesać, ale na mokro, bo wtedy łatwiej idzie. Co do gnid, to niestety nie da się ich wyczesać, trzeba dosłownie zdejmować palcami bo one są przyklejone. Wiem, że to obrzydliwe, ja aż miałam odruch wymiotny, ale innego sposobu nie znalazłam. Warto sprawdzać czy te gnidy pod paznokciem nie strzelają, jeśli nie, tzn że są puste. Problem wesz jest powszechny ostatnimi czasy i uwierz mi, że zdarza się nawet na najbardziej zadbanych głowach, więc nie masz się czego wstydzić. Powodzenia i obyś miała problem jak najszybciej z... głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że córka jest czysta i dba o siebie o niczym nie świadczy. Wszy może złapać dosłownie każdy, z tym że te osoby z brudnymi włosami mają ich więcej bo gdy wlosów nie myją wszy ciągle mają warunki do rozwoju. Co do preparatów nie doradzę, bo nie jestem w temacie. Ale pamiętam że jak byłam mała i miałam bardzo długie włosy to mama przez kilka godzin czesała mi włosy bardzo gęstym grzebieniem - specjalnym do tego celu i powtarzała ten zabieg wielokrotnie no i obyło się bez ścinania włosów. Wspominała mi że gdy była mała to jej mama polewała jej włosy naftą nieoczyszczoną i że to było skuteczne choć bardzo nieprzyjemne, ale niestety nie wiem dokładnie gdzie taką nafte dostać i jak ją zmyć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agucha777777
dzieki wszystkim.... wlasnie skonczylam wyczesywac jej te wszy i wybierac gnidy.... ochyda ....:( W nocy mi sie to snilo ...PASKUDZTWo!! Wczoraj zastosowalam to PIPI a dzis jeszcze wyciagnelam jej 7 tych robali !!!! Masakra jakas! Gnidy tez wybieralam,ale i tak jeszcze sa.... Ide zaraz do apteki to kupie jeszcze jakis specyfik,i powtorze zabieg.... Kurde,gdybym wczesniej jej sprawdzila glowe to nie mialabytyle tego swinstwa.... a ja tydzien temu nic nie widzialam jak jej patrzylam w te wlosy no to teraz naleglo sietego swinstwa... bleeeee Aha,MLODOCIANA.... SPRAWDZALAM NIEKTORE TE GNIDY,I CZASEMPEKALY ,CZASEM NIE.... wiec pewnie z tych pekajacych bylyby kolejne wszy..... brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam PIPI...Mam gęste, dosyć długie włosy i wszy łapałam już kilka razy w życiu, ostatnio od moich uczniów w wiejskiej szkole. Nic nie pomagało aż wreszcie moja mama przyniosła mi z jakiejś apteki PIPI repelent- tak się nazywa. Trzymałam na włosach bardzo długo i zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mam ten sam problemy - i to ktorys raz z kolei! nic nie dziala pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas po zastosowaniu http://wszawica-sora.pl/ przeszlo wszystko. Bardzo polecam, bo tez mielismy problem ze zwalczeniem tego paskudztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie zgloscie to w szkole, żeby to dziadostwo wyplenic. Bo co z tego, ze Wy się wszy pozbedziecie skoro inne dziecko będzie nadal zarazalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas pomogly płyn do włosów SORA. tłusty oleisty i nakladanie go pasma po paśmie, do tego pozniej wyczesywanie, oraz olejem kokosowym później no i wyczesywanie wyciaganie każdej gnidy, mycie szamponem dla doroslych i nakladanie maski na wlosy pozniej wysuszyc i wyprostować wlosy dziecku i dalej powyciagac resztki, no i poprac posciel kurtki czapki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie kuracje powinni przejść wszyscy, cała rodzina. Pościel, ręczniki należy wyprać w conajmniej 40 stopniach i wyprasowac. Nigdy nie wiadomo gdzie znajdują się jaja wszy. Maskotki, dywan, kanapa, ciężko to cholerstwo wyplenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.03.17 U nas po zastosowaniu http://wszawica-sora.pl/ przeszlo wszystko. Bardzo polecam, bo tez mielismy problem ze zwalczeniem tego paskudztwa. Preparaty Sora Forte są naprawdę dobrej jakości. Bardzo polecam! Świetna jakość, szybkie działanie, o wszach można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak prewencyjnie na wszy to polecę CichoWsza. Bardzo fajna wygodna opcja – nie męcząca dziecka, ani z drugiej strony nie wystawiająca na jakieś publiczne odrzucenie...bo gumki są normalnie upięte we włosy i nie rzucają się nikomu w oczy. A różnie by mogłoby być jakby koleżanki i koledzy z klasy wiedzieli że córka ma coś „na wszy”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata
Dnia 31.10.2018 o 13:13, Gość gość napisał:

Tak prewencyjnie na wszy to polecę CichoWsza. Bardzo fajna wygodna opcja – nie męcząca dziecka, ani z drugiej strony nie wystawiająca na jakieś publiczne odrzucenie...bo gumki są normalnie upięte we włosy i nie rzucają się nikomu w oczy. A różnie by mogłoby być jakby koleżanki i koledzy z klasy wiedzieli że córka ma coś „na wszy”.

Ja tak samo sobie bardzo chwalę CichoWsza. Prosty ale skuteczny sposób, ochrona przed wszami której nie widać ani nie czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta
Dnia 31.10.2018 o 13:13, Gość gość napisał:

Tak prewencyjnie na wszy to polecę CichoWsza. Bardzo fajna wygodna opcja – nie męcząca dziecka, ani z drugiej strony nie wystawiająca na jakieś publiczne odrzucenie...bo gumki są normalnie upięte we włosy i nie rzucają się nikomu w oczy. A różnie by mogłoby być jakby koleżanki i koledzy z klasy wiedzieli że córka ma coś „na wszy”.

Też polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna

Najlepsze są gumki Cichowsza , jak w każdym razie nie znam wygodniejszego sposobu żeby się jakoś zabezpieczyć przed wszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×