Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamatusi34

2,5 r dziec nadpob.psychoruchowa zaburzenia emocjonalne i terapia BEHAWIORALNA

Polecane posty

Gość mamatusi34

moja 2.5 letnia córcia dostała skierowanie na terapie behawioralną,terapie SI i terapie czaszkowo krzyżową ma 2.5 r ale jest nie do wytrzymania poprostu tornado nikt z nią sobie nie radzi jestem wykończona psychicznie i fizycznie i sama chyba potrzebuje psychologa prosze mi powiedziec o ile ktos miał problem ze swoim szkrabem i stycznosc z takimi terapiami czy to pomaga dziecku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatusi34
czy ktos może mi odpowiedzziec na pytanie dotyczacze tych terapi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ta terapia nigdy nie mialam stycznosci osobiscie, ale ze cos tam studiowalam, oboilo mi sie to i owo o uszy. Wiec behawioryzm polega na tym, ze daje sie pacjentowi jakis sygnal i uczy sie go na niego poprawnie reagowac. Przepraszam, ze glupio porownam, ale eksperymentowano w ten sposob na psach (psy Pawlowa). Nauczono je na sygnal dzwoneczka oczekiwac jedzenia. W ten sposob mozna kazdego wszystkiego nauczyc- sygnaly wiaze sie najpierw z pozytywnymi wspomagaczami, po jakims czasie ten pozytywny wspomagacz (jakas nagroda) sie wycofuje, a dziecko i tak poprawnie reaguje na sygnal, bo je milo kojarzy. Ale- jak juz wspomnialam- doswiadczenia w tej kwestii nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatusi34
dziekuje za odpowiedz ale bardzo bym była ciekawa jeszcze wypowiedzi jakiejś mamy która ma podobny problem ze swoja pociechą jak sobie radzi i czy kozysta z jakiejs pomocy czy terapi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatusi34
zazdroszczę ponieważ widze że nikt nie ma podobnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×