Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 121111

zmiana nazwiska, zus, renta rodzinna

Polecane posty

Gość 121111

witam, moze tutaj ktos mi udzieli odpowiedzi, bo na pewno ktos mial podobny przypadek. otrzymuje rente rodzinna i nie pracuje. wyszlam za maz i zmienilam nazwisko. czy w zwiazku z tym mam dodatkowo zglaszac w zusie zmianę danych czy wystarczy jak zrobilam to w skarbówce? a jesli mam zgłosić to jaki druk/formularz wypełnić, ew. czy wystarczy zwykłe pismo + załączniki w postaci ksera dowodu i aktu zawarcia małżeństwa? czy musze to zrobić osobiście? z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz zgłosic
w zus, tam Ci powiedzą na jakim druku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja po ślubie zanim dostałam dowód osobisty poszłam z aktem małżeństwa do ZUSu i tam na miejscu wypełniłam druk o zmianę danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mnie to kretynizm totalny
np - po to wymienialam dowod ostatnio na plastikowa plytke, zeby z papierami leciec pietro wyzej z jednego urzedu do Skarbowki (akurat w jednym gmachu jest) i tam tez zglosic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy zapewne
uważają że to kretynizm ale taka polska rzeczywistość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamammamamamamamma
A czy dostaje się rentę rodzinną po zawarciu małżeństwa?? Słyszałam gdzieś, że nie i że tak... i juz nie wiem komu wierzyć. Wiecie moze jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
renty rodzinnej nie zabierają, natomiast zapomogi z mopsu tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś byłam w zus-ie z nowym dowodem aby zgłosić zmianę nazwiska po ślubie ,a tam każą mi dostarczyć akt małżeństwa .w tym kraju to już nawet zus nie ufa instytucji która wydaje dowody osobiste ,bo muszą sprawdzić czy jest zgodny z aktem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×