Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiziamizia000

kolczyk w pępku na bliźnie -- czy można ???

Polecane posty

Gość kiziamizia000

jakis rok temu mialam w pepku kolczyk. zabieg byz zrobiony prawidlowo u kosmetyczki wszytsko ok mialam go prawie rok az pewnego dnia wyjełam go na chwile i zarosła mi dziura ... :/ probowalam przekluwac jeszcze ale dalam sobie spokoj... i teraz znowu mi sie marzy dziurka :] ale problemem jest ta blizna ... :/ czy mozna przekłuwać blizne ? czy po jej przekluciu nie bedzie zadnych powiklan ?? bo moja znajoma mowila ze jak sie blizne przekluje to mozna raka dostac ... ale wiele osob sobie tak robi i jakos zyja. jestem zdezorientowana :[ czy jest moze ktos ROZSADNY na tym forum kto bedzie umial odpowiedziec mi na to pytanie ?? z goty dziekuje za sensowne odp. ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukiwacz zaginionej arki
Rozsądnie puknij sie w czoło , tylko gumowym młotkiem bo krzywde sobie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze ludzie nie potrafią tutaj na pytania odpowiadac :] a więc w moim przypadku bylo podobnie,,,zgubilam kuleczke i dziurka mi się niestety zarosła, ale za kazdym razem kiedy przebijalam pępek w miejscu blizny to ta skora totalnie sie rozrywala, albo odpadala (przebijalam pepek 4 razy;/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaolsztyn
nie pierdolcie głupot.! wystarczy umieć przebć, jak się jest cwelem to się wszystko spieprzy ;/ miałam kolczyk w pępku ale go wyjęęlam, dziurka się zarosła, minęły 2 lata i zrobiłam sobie ponownie, w bliźnie i nic zadnych problemow, niektorzy nie powinni sie wypowiadac, skoro prostych rxeczy nie potrafia zrobić. o ile za pierwszym razem robila mi kolezanka to b.mało bolało, teraz zabolało tylko w momencie przekłucia blizny,bo podobniejak w uszach tworza sie takie tunelki po skórą , i żadnego problermu nie było z przekłuciem, nic się nie rozrywa, zadna skóra, nie straszcie.! u mnie jest wszystko okej, i nie masz się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanko wszystkim; ) Mam takie jedno wazne pytanie do was :) Robiłam kolczyka w pepku dosyc dawno,ale niestety przebijała mi go koleżanka i został źle zrobiony, bo bylo wzięte za mało skóry i on tak jakby sie rozerwał. Została mi po tym blizna i zastanawiam sie czy moge na tym miejscu zrobic kolczyka,ponieważ nie ma niejsca pod lub nad ta blizna. To było robione bardzo dawno,takze ona jest juz tak jakby zagojona :) Z góry dzięki za odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paradise93
możesz przebić sobie na tej bliźnie tylko , że jak przebijesz w tym samym miejscu to będzie barjdziej boleć gdyż masz już tam błonę i ból 2 razy gorszy . jak zdejmiesz znowu kolczyka to na 70% ta blizna się powiększy . a co do raka ... nawet pijąc cole możesz go dostać . więc się nie stresuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można Ale ciężko się goi Ale się da. Najlepiej jak pujdziesz do kosmetyczki (osoby doświadczonej) co prawda troszkę to kosztuje Ale warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ją miałam dwa razy robione i rzeczywiście za drugim razem w tym samym miejscu bardziej bolalo. Po tym zabiegu dowiedziałam się że można smarować kremem znieczulającym. Teraz kiedy będę sobie robiła kolczyk w policzku na pewno użyje takiego wynalazku ( bo też mam tam miejsce po starym kolczyki) jeżeli jesteście zainteresowane to lidokainę w kremie, czyli znieczulenie, można kupić na stronie www.naporost.pl znalazłam te stronę gdy trochę poszukalam bo nie wszędzie jest na sprzedaz- w aptece za mniejszą dawkę chcą więcej plus recepta od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chaps
Możesz zrobić to sama. Please zachowaj podstawowe zasady higieny. Kolczyk zagotować z odrobiną soli i sody ok. 1,5 godziny na wolnym ogniu. W tym samym czasie przygotować się do zabiegu tj. wygodne miejsce, rękawice jednorazowe. Bardzo dokładne umyć ręce i pępek. Jeżeli używasz szczypce to też muszą się gotować razem z kolczykiem. Please jeśli chodzi o założenie kolczyka preferuje bioplast lub coś podobnego, albowiem nie jest sztywny ale podatny na zginanie, co ułatwia gojenie. Jeśli chcesz użyć lód, bo boisz się bólu - warto. Wówczas trzeba trzymać lód ok. 5 do 10 minut tuż przed zabiegiem. Kolczyk (z bioplastu) i szczypce wyłożyć na czystym reczniku papierowym. 1) umyć ręce i pępek. 2) jeśli trzeba, to 5 do 10 minut schłodzić pępek. 4) nałożyć rękawice jednorazowe dopasowane. 5) po ostudzeniu szczypcami złapać krawędź pępka w lustrze upewnić się, że nie jest krzywo. 6) igłą w wenflonie kolorze pomarańczowym przebijasz. Po schłodzeniu nie powinno boleć. 7) wyjmujemy igłę a do wenflonu wtykamy koniec precika. 8) na tyle dużo, aby swobodnie przewlec i zastąpić wenflon kolczykiem. 9) zamknąć drugą stronę kulką. 10) po zakończeniu umyć bardzo dokładnie pępek np. pędzel do golenia. Wchod******ażde zakamarki. Nie stosować żadnych maści typu trybiotryk! Tylko wtedy jest stosowany gdy będzie ropieć tzn gęsta zielono - brunatna maź przy czym będzie bolało przy dotyku i uczucia pulsu w pępku. Please myj go 4-6 razy dziennie tylko wodą z mydłem i dokładnie przepłukać wodą i zero innych produktów dla dobra gojenia. Po ok 6 miesięcy zmienić kolczyk na to ulubiony po jego sterylizacji jak podałem na wstępie. Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chipsy
Możesz zrobić to sama. Please zachowaj podstawowe zasady higieny. Kolczyk zagotować z odrobiną soli i sody ok. 1,5 godziny na wolnym ogniu. W tym samym czasie przygotować się do zabiegu tj. wygodne miejsce, rękawice jednorazowe. Bardzo dokładne umyć ręce i pępek. Jeżeli używasz szczypce to też muszą się gotować razem z kolczykiem. Please jeśli chodzi o założenie kolczyka preferuje bioplast lub coś podobnego, albowiem nie jest sztywny ale podatny na zginanie, co ułatwia gojenie. Jeśli chcesz użyć lód, bo boisz się bólu - warto. Wówczas trzeba trzymać lód ok. 5 do 10 minut tuż przed zabiegiem. Kolczyk (z bioplastu) i szczypce wyłożyć na czystym reczniku papierowym. 1) umyć ręce i pępek. 2) jeśli trzeba, to 5 do 10 minut schłodzić pępek. 4) nałożyć rękawice jednorazowe dopasowane. 5) po ostudzeniu szczypcami złapać krawędź pępka w lustrze upewnić się, że nie jest krzywo. 6) igłą w wenflonie kolorze pomarańczowym przebijasz. Po schłodzeniu nie powinno boleć. 7) wyjmujemy igłę a do wenflonu wtykamy koniec precika. 8) na tyle dużo, aby swobodnie przewlec i zastąpić wenflon kolczykiem. 9) zamknąć drugą stronę kulką. 10) po zakończeniu umyć bardzo dokładnie pępek np. pędzel do golenia. Wchod******ażde zakamarki. Nie stosować żadnych maści typu trybiotryk! Tylko wtedy jest stosowany gdy będzie ropieć tzn gęsta zielono - brunatna maź przy czym będzie bolało przy dotyku i uczucia pulsu w pępku. Please myj go 4-6 razy dziennie tylko wodą z mydłem i dokładnie przepłukać wodą i zero innych produktów dla dobra gojenia. Po ok 6 miesięcy zmienić kolczyk na to ulubiony po jego sterylizacji jak podałem na wstępie. Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×