Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alilah

Ciasteczka na Święta.

Polecane posty

Gość Alilah

Macie może jakieś przepisy na świąteczne ciasteczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alilah
Bardzo dziękuje! Czy ktoś jeszcze ma jakieś przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja na święta piekę tylko
pierniczki drobne z przepisu kuchni polskiej. Piekę dużo wcześniej, więc do świąt mają czas dojrzeć w słoju lub puszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alilah
Prosiłabym o przepisy lub linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja na święta piekę tylko
Przepis jest z książki "Kuchnia Polska" i nie chce mi się go przepisywać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też piekę orzeszki
Ale mam trochę inny przepis na nie. Są rewelacyjne. A na wielkanoc dla odmiany grzybki formowane na foremkach babkowych, chociaż teraz syn prosi, żebym upiekła grzybki na boże narodzenie. Oprócz pierniczków piekę ciastka z cukrem: szklanka kwaśnej śmietany, kostka miękkiego masła i mąki "ile zabierze" żeby ciasto było gładkie i nie za twarde (coś jak na pierogi). Zostawiam w lodówce owinięte folią na ok 24 godz. Wałkować na grubość 0,5 - 0,9 cm, smarować białkiem albo wodą i maczac w grubym cukrze. Piec w gorącym piekarniku (220 - 230 st C) na złoty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasteczka cynamonowe 25dag mąki, 15dag masła, 2/3 szkl. Cukru pudru, czubata łyżka cynamonu, 2 jajka. Mąkę, masło, cukier puder, cynamon i żółtka ugnieść, schłodzić (2 godziny w zamrażalniku). Wałkować na 2-3 mm grubości, wykrawać ciastka, kłaść na natłuszczonej blasze, smarować rozkłóconymi białkami. Piec około 15 minut w 200 stopniach (piec musi być wcześniej nagrzany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***Wypasione ciastka świąteczne*** 2 jajka 1 kg daktyli ½ kg orzechów 20 dag wiśni ze słoika, odsączonych ¼ kg ananasa kandyzowanego 2,5 szkl. Mąki 1.5 szkl. Cukru 25dag masła/margaryny 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 łyżeczka soli 1 łyżeczka cynamonu Piec nagrzać do 200 stopni. Owoce i orzechy rozdrobnić, wymieszać. Mąkę, sól, proszek do pieczenia i cynamon połączyć. Utrzeć masło z cukrem, dodać jajka, wymieszać z mąką, dodać owoce, wszystko połączyć (będzie gęste). Blachę wyłożyć folią aluminiową, kłaść porcje ciasteczek małą łyżeczką. Piec około 10 minut. Z takich proporcji wychodzi około 150 sztuk ciasteczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alilah
Super dzięki! Czekam na dalsze przepisy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabskie ciasteczka
Składniki suche: 2 szklanki mąki 1/8 łyżeczki soli 2 i 1/2 łyżeczki mąki kukurydzianej 2 kopiaste łyżeczki proszku do pieczenia - wymieszać w misce i odstawić Składniki mokre: 2 jajka 1/2 szkl, cukru 1 cukier waniliowy (dałam migdałowy) 1/2 szkl. oleju 2 łyżeczki esencji pomarańczowej - jajka z cukrami dokładnie wymieszać, dolać olej i także porządnie wymieszać – mikstura ma mieć konsystencję puddingu cytrynowego (cokolwiek to znaczy, moja miała konsystencję budyniu). Dodać esencję pomarańczową i wymieszać. Do składników mokrych wsypywać w 2-3 porcjach składniki suche. Ciasto ma mieć konsystencję gęstej pasty. Miskę zakryć folią spożywczą i odstawić na noc do lodówki (podobno etap nie do ominięcia). Następnego dnia nagrzać piekarnik do 170 stopni. Na talerz wysypać pół szklanki sezamu. Brać płaską łyżkę ciasta i formować palcami 10cm wałeczki, które zlepiać końcami na kształt obwarzanka. Zlepione ciasto kłaść na sezamie, żeby się przykleił i układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, ale niezbyt gęsto. Piec najpierw przez 18-20 minut w 170 stopniach, a potem przez kolejne 20 minut w najniższej temperaturze, jaką nam oferuje piekarnik (u mnie 50 stopni). Dzięki temu ciastka pozostają blade, ale bardzo chrupiące. Wyszło mi 30 ciastek. Przepis stąd: http://www.youtube.com/watch?v=1fv5FsdHY0Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holenderskie pierniki
Speculaas Znana holenderskie ciasteczka - tradycyjnie ciasto jest formowane w specjalnych foremkach, wykladane na blache i pieczone, ale rownie pyszne sa wycinane kazdego ksztaltu foremkami do ciasteczek. Ciasto jest kruche i korzenne, ale nie piernikowe i nie odksztalca sie podczas pieczenia icon_smile.gif 170g miekkiego masla 2 szklanki brazowego cukru (luzno wsypywanego do miarki - nie ubitego!) 1 jajko 1 szklanka bardzo drobno posiekanych migdalow bez skorki 2 lyzeczki cynamonu 1/2 lyzeczki mielonych gozdzikow 1/2 lyzeczki sproszkowanego imbiru 1/2 lyzeczki kardamonu 1/2 lyzeczki startej galki muszkatolowej 2 lyzeczki gorzkiego kakao otarta skorka z jednej cytryny 3 szklanki maki 3-5 lyzek mleka Maslo dobrze ubic z cukrem, dodac jajko, migdaly, korzenie i skorke z cytryny. Dobrze wymieszac i dodawac stopniowo make. Dodac tyle mleka aby ciasto bylo dosc sztywne ale nie twarde. Ciasto zawinac w folie i schlodzic w lodowce 30-60 minut. Rozgrzac piekarnik do 180C. Rozwalkowac ciasto na grubosc 4-5 mm i wycinac dowolne ksztalty lub wciskac ciasto w fomy do Speculaas. Ukladac na wylozonej pergaminem blasze i piec 10-12 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alilah
Dziękuję i nadal czekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze coś takiego
MAŚLANE CIASTECZKA ŚWIĄTECZNE 20 dag masła 8 dag cukru 1 torebka cukru wanilinowego 1 żółtko 2 łyżki koniaku lub rumu 30 dag mąki pszennej Masło utrzeć na kremową masę z cukrem i cukrem wanilinowym. Wymieszać z żółtkami i alkoholem. Dodać mąkę i zagnieść ciasto. Ciasto zawinąć w folię i schładzać około 2 godzin w lodówce. Zimne ciasto rozwałkować na grubość 3 mm. Wycinać drobne ciasteczka. Piec około 12 minut w temperaturze 175 stopni. Po ostudzeniu ciasteczka polukrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z rumem mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CO ZA BEZNADZIEJNY PRZEPIS
JAK OBLICZYC 8 DAG CUKRU?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8 dag cukru to
osiem płaskich łyżek zupowych cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda_jak_słomka
na święta są super pierniczki i ciasteczka maślane Dr. Oetkera, takie w pudełku z foremką :D ja robiłam już pierniczki na spróbowanie i są super, można je dekorować lukrem i posypkami albo rysować na nich pisakami cukrowymi, ja będę je robiła na święta na choinkę :D tak wygląda ich opakowanie http://gieldaspozywcza.pl/photoNewsGalery/org/7563_org.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasteczka orzechowo migdałowe 1 białko 20 dag orzechów włoskich (tu ciekawostka- na dalekim wschodzie nazywają je greckimi!) 10 dag migdałów 20 dag cukru pudru orzechy i migdały zmielić, ale nie na pył, białko ubić z cukrem i dodać zmielone bakalie ciasto schłodzić około godziny w lodówce, po tym czasie rozwałkować podsypując cukrem pudrem i wykroić ciasteczka (porcja starcza na zrobienie 50 sztuk średniej wielkości gwiazdek wypiekać w 70 stopniach około 1-2 godziny udekorować lukrem na bazie wiśniówki lub innej smakowej wódki Ciasteczka są przepyszne polecam z czystym sumieniem:-) a teraz ciasteczka strączka 1,6 szkl mąki(28dag) 5 dag mielonych migdałów 5 dag mielonych orzechów laskowych 1/3 szkl cukru szczypta soli cukier waniliowy 1 op 2 żółtka 20 dag miękkiego masła wszystkie składniki wymieszać i zagnieść ciasto, formować ciasteczka( ja robiłam kulki potem je troszkę przyklepywałam) piec w 180 stopniach około 20 minut(aż się zrumienią) mają maślano orzechowy smak i też są super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasteczka orzechowo migdałowe 1 białko 20 dag orzechów włoskich (tu ciekawostka- na dalekim wschodzie nazywają je greckimi!) 10 dag migdałów 20 dag cukru pudru orzechy i migdały zmielić, ale nie na pył, białko ubić z cukrem i dodać zmielone bakalie ciasto schłodzić około godziny w lodówce, po tym czasie rozwałkować podsypując cukrem pudrem i wykroić ciasteczka (porcja starcza na zrobienie 50 sztuk średniej wielkości gwiazdek wypiekać w 70 stopniach około 1-2 godziny udekorować lukrem na bazie wiśniówki lub innej smakowej wódki Ciasteczka są przepyszne polecam z czystym sumieniem:-) a teraz ciasteczka strączka 1,6 szkl mąki(28dag) 5 dag mielonych migdałów 5 dag mielonych orzechów laskowych 1/3 szkl cukru szczypta soli cukier waniliowy 1 op 2 żółtka 20 dag miękkiego masła wszystkie składniki wymieszać i zagnieść ciasto, formować ciasteczka( ja robiłam kulki potem je troszkę przyklepywałam) piec w 180 stopniach około 20 minut(aż się zrumienią) mają maślano orzechowy smak i też są super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olulka
Ciasteczka waniliowe ze skórką cytrynową kostka zimnej margaryny 3 żółtka 2/3 szklanki cukru pudru 2,5 szklanki mąki skórka otarta z jednej cytryny aromat waniliowy gorzka czekolada mąkę, jajka, cukier i margarynę wyłożyć na krajalnice i ciachać nożem, dotąd aż margaryna bedzie w malutkich okruszkach. Dodać otartą skórkę z cytryny i aromat waniliowy.Czekoladę posiekać na malutkie cząsteczki i dodać do ciasta. Rozwałkować ciasto na grubosc około 6mm i do piekarnika na jakieś 180 stopni do czasu aż się zarumienią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****CIASTECZKA MIGDAŁOWE**** Ciasto: 20 dag masła 2 żółtka 1,5 szkl. mąki 10 dag mielonych migdałów 8 łyżek cukru Szczypta soli Mała łyżeczka aromatu śmietankowego do ciast Dekoracja: duży cukier waniliowy albo cukier puder Zagnieść kruche ciasto z podanych składników, schłodzić w zamrażalniku przez ok. 2 godziny. Rozwałkować, wykrawać okrągłe ciastka. Piec 10-15 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni Celsjusza. Ciepłę posypać cukrem waniliowym lub zimne – cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serowe slimaczki 8 lyzek cukru 4 lyz margaryny 3 lyz tlustego twarogu 1 zoltko 1 szkl maki 1 torebka cukru wanilioweg 2 lyzeczki cynamonu szczypta proszku do pieczenia cynamon wymieszaj z 3 lyz cukru.margaryne utrzyj z twarogirm, 3 lyz cukru oraz cukrem waniliowym.make przesiej z proszkiem do pieczenia.dosyp do ucieranej masy,wymieszaj.arkusz pergaminu posmaruj odrobina stopionego masla.posyp cukrem wymieszanym z cynamonem.rozsmaruj ciasto.posyp reszta cukru z cynamonem.ciasno zroluj.owin papierem i schladzaj ok 3h.potnij w plasterki.piecz 10-15 min w 180st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Choinki cytrynowe
Choinki cytrynowe ( przepis Dr. Oetkera) Składniki: Ciasto: 1 Ciasto kruche Dr. Oetkera 1 jajko 100 g miękkiego masła lub margaryny sok i starta skórka z ½ cytryny Do dekoracji: 1 Pisaki cukrowe Dr. Oetkera 1 Perełki cukrowe Dr. Oetkera Sposób przygotowania: Ciasto kruche wsypać do miski, dodać masło, jajko, sok z cytryny, starta skórkę cytrynową (cytrynę trzeba wcześniej sparzyć wrzątkiem), Zagnieść ciasto, uformować w kulę i schłodzić 30 minut w lodówce. Rozwałkować ciasto na grubość 5 mm i foremkami różnej wielkości wycinać gwiazdki. Układać na papierze do pieczenia i piec ok. 20 minut. Piekarnik gazowy: temp. 200° C (powinien być podgrzany) Piekarnik elektryczny: temp. 200° C (powinien być podgrzany) Ciasteczka układać jedno na drugim (od największego do najmniejszego) przekładając kremem z pisaków. Choineczki obsypać perełkami cukrowymi. ❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po świętach bedziecie zakladały tematy: "Jak schudnąć w 3 tygodnie" "ze 120 powoli w dół" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×