Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gryczka

koszt remontu

Polecane posty

Gość gryczka

Czy ktoś może mi podać orientacyjny koszt remontu mieszkania o pow.53mkw, w dużym mieście? Chodzi mi o aktualne ceny. Chodzi o generalny remont łazienki, odświeżenie kuchni, panele na podłogach w pokojach, gładzie i farba na ściany, elektryka i plastikowe okna. Standard średni, materiały nie z najwyższej półki, ale też nie najtańsze. Bez mebli. Będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 lata temu remontowalismy łazienke, mała 2x3,5 m2 i całkowyty koszt wyniósł 7000 zł. Czyli za płytki, szafkę lustro, wannę, umywalkę i kibelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Aha, czyli powiedzmy 8 tys za samą łazienkę... Dzięki. Najbardziej jednak interesuje mnie reszta :-p Czyli panele, gładzie, malowanie i okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość należy liczyć około
1 tys. zł na metr kwadratowy mieszkania. Tak średnio wychodzi, biorąc produkty ze średniej i ciut wyższej, a nie najniższej i też nie najwyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Dziękuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
A, podniosę. Może ktoś jeszcze się wypowie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wi_
obstawiam ok 40-50 tys. U mnie podobny metraż, ale bez remontu łazienki 30tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
No właśnie, też tak liczę. A mąż upiera się, że rezygnując z przedpokoju, zamkniemy się w 35 tys... :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwarcowa
Gryczka, ciężko wylicz ile to będzie kosztować, zależy od tego ile zrobicie sami (i czy wogóle) a do czego trzeba będzie zatrudnić fachowców... Mąż podał kwotę 35 tys. i powiem Ci że ja bym się w tym bez problemu zmieściła, w materiałach ze średniej półki i oczywiście bez mebli. My mamy 100m2. Jesteśmy powiedzmy w połowie remontu, robimy to co ty oprócz okien i elektryki. Z łazienką wyjdzie 20tys, z czego połowa to ta łazienka. ALE! wszystko robimy sami, tylko do łazienki weźmiemy fachowca. Doliczając do tego okna i tą elektrykę to myślę że przy tym metrażu się zmieścicie w 50tys... no chyba że fachwocy do wszystkiego to wtedy będzie drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety elektryka jest
bardzo droga... Mywymienialiśmy dwa lata temu całą instalację w 50 metrowym mieszkaniu... Za każdy punkt elektryk brał chyba 120 zł (nie pamiętam dokładnie), a tych punktów było trochę... Do tego gniazdka, włączniki, kable porządne... Jak się to wszystko podliczy to wychodzi niezła sumka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Remontowaliśmy praktycznie całe mieszkanie i faktyczne koszty oscylowały w granicach 30 -40 tyś. Staraliśmy się jak najwięcej oszczędzić, co mogliśmy, to robiliśmy sami, ale wiadomo, że są rzeczy, do których trzeba zatrudnić fachowców. Zrobiliśmy też wycenę mebli. Na multizakupy.pl profesjonalnie oszacowali nam koszt naszego projektu. Niestety ze względów finansowych nie mogliśmy kupić wszystkiego od ręki. Na szczęście cały ten remont mamy już za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Dzięki. A jaki koszt mebli Wam wyszedł? Tak z ciekawości. Bo my planujemy bardzo oszczędnie się meblować i jak najprościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perfekt137050
Witam w celu zapoznania się z cenami zapraszam na www.perfekt.wroc.pl/cennik.html Jesteśmy firmą, która zajmuje się kompleksowymi remontami i wykończeniem wnętrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Dziękuję, już zaglądam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojej...
My właśnie kończymy remont mieszkania, przeprowadzka 19 grudnia! okna były już wymienione i drzwi wejściowe również. cała reszta od nowa-hydraulika, elektryka, gazówka, ściany w gładziach, podłogi panele+ kuchnia i przedpokój płytki, cała łazienka w płytkach+ prysznic. umywalka i kibelek, oświetlenie mieszkania. Wszystko własnymi siłami, bo ukochany potrafi wykonać wszystkie prace remontowe w domu( fachowiec) oraz sztukaterie+ tata któremu zawdzięczamy elektrykę i wiele innych. Mieszkanie ma niecałe 4o m kw, a remont wynisol nas około 25 tys.Jest piknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojej i tak by wychodziło
u mnie za podobny zakres robót ja u was ekipa "fachowców" wzięła w sumie 15 tys., nie licząc kładzenia podłogi i "skręcania"kuchni na wymiar (osobne ekipy). Więc dodając do twoich 25 tys. moje 15 za robociznę wychodzi 40 tys., czyli 1 tys. za metr kwadratowy mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Dziękuję za te informacje. Trochę się sytuacja zmieniła, bo zdecydowaliśmy się na inne. Też 53 mkw, ale są nowe okna, podłoga w przedpokoju i kuchni, no i najważniejsze - nie będzie remontowana łazienka i WC. Mam nadzieję, że zmieścimy się w 25tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina karska
Wiele zależy od standardu. My wstawiliśmy w naszej nieruchomości schody. Dokładniej takie - od nich schodyprudlik.pl Koszty się powiększyły, ale jak zmienił się wygląd? Tak więc wszystko zależy od naszych oczekiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ważną rzeczą, o której często się nie pamięta przy remoncie, jest kontener na śmieci i gruz! My braliśmy z http://wywozimy-odpady.pl/ - mają super ceny i kilka opcji do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy ile chce sie zainwestować w mieszkanie. Jak robiliśmy remont no to juz nie oszczędzaliśmy, wszystko generalnie posprzątane. Gruzu to było kilka kontenerów, aż nie wiadomo skad. Dobrze, ze są ekipy jak np. http://www.konbrud.pl/, które zajmują się wywozem tego, bo nie wiem jak byśmy to sami ogarnęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×