Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdziwiona ona

Czy możliwe są dwie owulacje w jednym cyklu?

Polecane posty

Gość zdziwiona ona

Dziś mam 27 dzień cyklu przy cyklach 26-27 dniowych. Staramy się o dziecko. Dni płodne wypadały między 10-16 dniem cyklu- miałam śluz płodny. Później zaczął się biały i gęsty śluz nie płodny. Dzisiaj znów śluz płodny. Czy możliwe, że mam 2 owulacje? Jak mam to rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziwiona ona
nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eskli
śluz podobny do płodnego występuje u niektórych dziewczyn również przed miesiączką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziwiona ona
No to wszystko jasne. Czekam więc na 2 :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziwiona ona
Kurcze jakoś dziwnie mi cały czas mokro i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
przed miesiączką często gwałtownie spada poziom progesteronu stąd pojawienie się pseudo "płodnego" śluzu - nie ma 2 owulacji w jednym cyklu to biologicznie niemożliwe , chyba że masz jajniki stymulowane przez leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA TEZ PRZED SAMYM OKRESEM MAM DRGI PŁODNY SLUZ, A TESTY OWU DRUGI RAZ POKAZUJA DWI KRESKI... CZY TO TEZ NIC NIE ZNACZY???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość capriii
Ja używam afrodyty - mikroskopu owu. Też raz miałam taką sytuację, że 2 razy miałam paprotki więc to jest możliwe chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale samo wystąpienie płodnego śluzu nie jest jeszcze dowodem, że owulacja się odbyła... Gdyby równocześnie wzrosła podstawowa temperatura ciała, to owszem. Dlatego obserwuje się zawsze co najmniej dwa objawy, żeby potwierdzić owulację. Może być tak, że organizm kobiety "podchodzi" do owulacji, jest płodny śluz, a potem nic z tego... I potem może próbować jeszcze raz. A podwójna owulacja w takim odstępie czasu to mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwójna owulacja w cyklu jest możliwa, mówi prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski. Może się zdarzyć tak, że dwa pęcherzyki dojrzewają jednocześnie w dwóch janikach, a nawet w jednym. Zdarza się, że dojrzewają synchronicznie, czyli w tym samym momencie, bywa jednak, że dojrzewają w niewielkim odstępie czasu. Trudno jednoznacznie określić w jakim momencie następuje owulacja zdarza się to przypadkiem, np. w trakcie stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest mozliwa
jest możliwa. Ja w ten sposób wpadłam:) Myślałam, że juz po owu. A po kilku dniach znowu miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam tak
mozliwe, mialam tak jak poprzedniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×