Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daczyca

czy któraś tak miała???

Polecane posty

witam. Jestem 3 miesiące po ślubie, a dwa i pół miesiąca temu odstawiłam cilest. Dzisiaj mam 35 dzień cyklu (z reguły mam 31-33 dni) i nadal nie dostałam okresu a kilka dni temu kochałam się z mężem bez zabezpieczenia. Czy ciąża jest możliwa? Czy któraś z was zaszła w ciążę np na 3, 4 dni przed planowanym terminem okresu?? Chciałabym, żeby to była ciąża, ale nie chcę się za wczasu nakręcać, a na test jest chyba jeszcze za wcześnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie jest to możliwe jeżeli przesunął ci się cykl a tak własciwie to owulacja. Jeżeli jednak miałaś owulację dopiero 4 dni przed domniemanym terminem okresu too okres powinnaś dostać dopiero 9-10 dni po tym wyliczonym terminie. Wszystko zależy od tego czy masz regularne cykle, jakie są długie. Owulacja zawsze następuje na około 13-14 dni przed okresem i ten czas jest stały. Nie ma innej możliwości. Natomiast pierwsza część cyklu może być ruchoma. Oznacza to również że jeżeli masz bardzo regularne cykle a owulacja ci się nie przesuwa nie ma możliwości żebyś zaszła w ciążę na 4 dni przed okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, zanim zaczęłam brać cilest miałam 31-33 dniowe cykle. jak pisałam ponad 2 miesiące temu odstawiłam cilest. Wiem że przez pierwsze 3 miesiące bo odstawieniu kobieta jest bardziej płodna, więc mam nadzieję, że zaszłam. Pierwszy okres miałam z odstawienia, drugi po 28 dniach a teraz mam 35 a okresu nadal nie mam. Ale mimo wszystko zastanawiam się, czy kilka dni przed okresem można zajść w ciążę. Teoretycznie jest to nie możliwe ale chciałaby się dowiedzieć czy jest tu jakaś mamusia która tuż przed okresem zaskoczyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisze ci paulinka nie jest możliwe że zaszłas "kilka dni przed okresem". Nie chodzi o to że "teoretycznie" jest to niemozliwe, ale po prostu nie jest to biologicznie wykonalne, gdyż owulacja wystąpuje zawsze 13-14 dni przed miesiączką. Mozliwe jest jednak ze zajdziesz kilka dni przed "spodziewaną miesiączką" na skutek tego że przesunęła ci się owulacja . Wówczas w dniu w którym normalnie miałabyś mieć okres lub miała dni niepłodne(np w 30 cyklu) występuje spóźnione jajeczkowanie, a okres przychodzi 13-14 dni później. Ja w pierwszą ciążę zaszłam w 29 dniu cyklu właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że dobrze się rozumiemy daczyca, ze oczywiście jest możliwe że zaszłaś w ciąże w tak późnym dniu cyklu:) Chodziło nam tylko o to że następuje to dlatego ze przesunęła się owulacja, a co za tym idzie miesiączka po owulacji również, a nie że faktycznie jesteś parę dni przed okresem i zaciążyłaś:) Zresztą myślę że zrozumiałaś przesłanie naszych wypowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tak :) dokładnie zozumiałam, zastanawiam się tylko kiedy test zrobić, bo okresu póki co nie dostałam... po tygodniu od domniemanego zapłodnienia chyba za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej za wcześnie bo w zasadzie nawet nie możesz mieć pewności, czy zaszłaś w dniu stosunku, czy np owulacja wystąpiła jeszcze później a plemniki twojego męża przeczekały te parę dni i wówczas do zapłodnienia doszło np 3-4 dni temu. Minimum tydzień sie jeszcze wstrzymaj z testem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×