Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plomyczek szczęścia

Czy ktoś wyjeżdżając posiadał biały paszport wyjezdżająć do USA?- POMÓŻCIE

Polecane posty

Gość plomyczek szczęścia

Ostatnio przypadkiem usłyszałam gdzies ze zdarzaja sie osoby posiadajace biały paszport, ktore zeostaly wrocone na granicy. czy to prawda? czy ktos z was miał taki przpadek? prosze pomozcie!!! od tego zalezy moje życie. moj chłopak wyjeżdzał do USA co pol roku na kilka miesiecy aby utrzymac sobie zielona karte. 1,5 roku temu zalatwil sobie biały paszport, ktory dal mu szanse zostac w polsce przez 2 lata. teraz musi wyjechac i martwimy sie czy go nie wrócą na granicy:( A cale nasze zycie wiazalismy ze Stanami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majac reentry permit czyli właśnie tzw. biały paszport mozna pozostac poza granicami USA max. 2 lata. Jesli z kolei pozostajesz poza USA ponad rok, a w tym czasie nie dostalo się jeszcze reentry permit, musisz ubiegac sie o specjalna wize imigracyjna jako powracajacy rezydent w konsulacie USA w Polsce. Jak nie uda się, to po prostu trzeba mieć tzw. 'powód', jak nie jest 'opowiedni' to latwo stracić zieloną kartę. Biały paszport to tzw. zezwolenie na pobyt za granicą. Ponad roczny taki pobyt bez tego paszportu jest przesłanką żeby kartę zieloną zabrać. jak macie wątpliwości, idźcie do ambasady/konsulatu USA, w sumie od tego też są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plomyczek szczęścia
dziekuj za odpowiedz:) ni jestem w tej chwili pewna bo to bylo juz 1,5 roku temu.... ale czy jesli mój chłopak dostal białą karte gdy wyjechal już z usa to czy beda z tego jakies komplikacje? wrednie>>>> a czy ty może miałeś/mialaś ta biała karte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie powinno być komplikacji :) chyba. 2 lata w końcu jeszcze nie minęło. Kartę taką trzeba sobie 'zrobić' koniecznie przed wyjazdem, więc chyba tak zrobił, prawda? dostał ją i ma, tak? Rozumiem, że procedura w urzędzie imigracyjnym została zakończona? nie mam takiej karty:P baaa, nawet nigdy w USA nie byłam :) po prostu studiuję stosunki międzynarodowe na UW i takie rzeczy wiem... ale jak chcesz coś poczytać coś na ten temat, poszukaj w googlach, pewnie coś będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa, może być problem jeśli w trakcie jego nieobecności w USA, stał się 'niepożądany' np. popełnił przestępstwo, czy też zachorował na AIDS. A tak normalnie, to USCIS 'wie', że ta osoba traktuje swoją rezydencje w USA jaką podstawową, a pobyt zagraniczny jest czasowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plomyczek szczęścia
tak wlasnie czytam caly czas:) dziekuje bardzo za pomoc:) przeczytalam gdzies ze jesli nie dostanie sie tej baialej karty bedąc jeszcze tam w usa to moga byc komplikacje. a ja juz nie pamietam czy on tylko ja tam zalatwil a dostał ja gdy byl w polsce czy dostal ja jeszcze gdy byl w stanach. nawet nie wiesz jak sie martwie:( bo tak bardzo mi zalezy na wyjezdzie tam. teraz koncze studia i chcialabym wyjechac razem z nim:( juz raz probowalam jednak konsul mnie nie puscil i teraz bede probowac drug raz choc i tak wiem ze mnie pewie nie pusci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plomyczek szczęścia
zamartwiam sie bardzo bo moj wujek gdy ostatnim razem lecial do stanów, stojącemu przed nim chłopaczkowi na jego oczach podarli jego biały paszport i wrócili go do polski. tak sie martwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinno być dobrze :) chociaż wiele zależy od 'humoru' tego kogoś na granicy...;] tak nam wychodzi ta 'przyjaźń' z USA... Może rzeczywiście skontaktuj się z kimś kto zna się lepiej na tym?:) w ambasadzie/konsulacie takie rzeczy powinni wyjaśniać, pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bandor
Czy mozesz mi powiedziec jaki powod podal twoj chlopak ubiegajac sie o bialy paszport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×