Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wrozka chrzestna

Pierwsze ząbki u 2,5 miesięczniaka? Możliwe?

Polecane posty

Hejka, moja córka ma 2.5 miesiaca. Od kilku tygodni okropnie sie slini, niemiłosiernie wkłada całe piąstki do buzi. Dzisiaj sprawdzalam jej paluszkiem w buzi czy czasem ząbki nie idą. u góry wyczułam po obu stronach jakby dwójkach takie twardsze miejsca. Czy to możliwe żeby 2,5 miesieczne dziecko ząbkowało? Moja mama twierdzi, ze pierwsze ząbki moga pojawić się nawet w 3 miesiacu życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojego syna ząbki pojawiły sie w 5 miesiącu a mojej kuzynki córka miała 3 miesiące jak zaczęła sie strasznie ślinic tez miała takie góreczki na dole ale ząbki dopiero pojawiły sie jak skończyła 10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja od 3 go miesiaca strasznie sie śliniła a ząbki wyszły jej jak skonczyła 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siostrzeniec jak miał 3 miesiące nieskończone to już miał, mój mały ślinił si e i wkładał ręce do buzi około 2-3 miesiąca z pierwszy ząb wyszedł okolo 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfggs
Moje maleństwo jest w tym samym wieku. Też zaczęła strasznie się ślinić i przeszło mi przez myśl, że może zaczyna ząbkować. Ale przeczytałam gdzieś, że właśnie w tym okresie zaczynają silniej pracować ślinianki...a dziecko nie potrafi jeszcze świadomie przełykać ślinkę dlatego ścieka ona po bródce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylowa
ząbki u maluszka najlepiej sprawdzać malutką łyżeczką,stuknąć leciutko i jeśli ząbek się przebił to usłyszysz odgłos. Moja tesciowa-położna tak sprawdziła mojej córeczce i kupowała prezent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam 3 miesiące jak mi wyszły dolne jedynki pierwsza jak miałam trzy miesiace a druga ja 4.wiem tylko tyle ze ta pierwsza mam do tej pory...serio nigdy mi nie wypadła a ta druga w 1 klasie podstawówki wyrwała mi dentystka i później juz nie wyrosła i do tej pory mam przerwe.dodam ze mam 21 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość im wcześniej
wychodzą tym szybciej wypadają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milamamaola_85
Mój synek za 4 dni kończy 3 miesiące, a ma ząbka już od tygodnia. Byłam zszkowana, że tak wczesnie - ale było bezboleśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny ślinienie
nie ma nic wspólnego z ząbkowaniem!dzieci ślinią się dlatego że w tym okresie zaczyna im się wytwarzać odpowiednia ilość śliny a maluszki nie nadążają i przede wszystkim nie umieją połykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia zaczęła się ślinić jak miała 2 miesiace , zajrzałam do buźki a tam już widoczny ząbek (dolna dwójka) teraz ma 3 miesiące i idą kolejne:) więc jak najbardziej mozliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antje ::;
U nas też ok 2 mies zaczął się synek bardzo ślinić. Wkładał sobie piąstkę do buzi. Już po 2 tyg zaczął ssać kciuk zamiast całej rączki. Ale to raczej nie ząbki tylko właśnie nieumiejętność świadomego przełykania śliny i zwiększona jej produkcja. Dałam mu do rączki pieluszkę tetrową i nią się bawi jednocześnie się wycierając... Chociaż jedna osoba napisała coś normalnego.Ślinienie i wkładanie rączek do buzi niewiele ma wspólnego z ząbkowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma 2,5mc i dzis pojawił się pierwszy ząbek. Corka pierwszego zeba miala dopiero w wieku 6mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×