Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

epiotr

katechetka i prezerwatywa

Polecane posty

Wsiekłem sie jak diabli gdy dowiedziałem się czego uczy moją córke katechetka w szkole lecealnej . Otóż według niej prezerwatywa posiada mikro pory przez które może przedostać się wirus HIV, ale na tyle małe że plemniki się nie przedostaną .Dobrze że córka ma jeszcze nas i nie boi się pytać . Strach wysyłać na religię bo tam ciemnoty uczą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE WYSYŁAJ
!!!!!!!! Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiioook
idź do dyrektorki albo porozmawiaj z innymi rodzicami, bo jeszcze ktoś w to uwierzy i wyjdzie z założenia, że czy będzie używał prezerwatywy czy nie to się zarazi to może złapać w końcu syfa(kiłe, HIV)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mnie też tal uczyli w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tak o
ale katechetka maracje, tak wlasnie jest tyle tylko ze zmniejsza ryzyko zachorowania ale nie znaczy to ze wirus sie nie przedostanie. Te mikropory sa tak male ze plemnik nie przejdzie, ale wirus HIV np moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ludki ludziska
Puknijta się w łeb i zastantanówta: Najpierw się cykacie i wysyłacie swoje młode na tę pseudonaukę, a potem się dziwicie, że dzieciarom trzeba we łbach prostować! Kiedy ten kraj znormalnieje na tyle, że na religię będą chodzić dzieci wierzących katolików, a nie wszystkich, jak leci!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katachetka ma racje
nie jestem katoliczką i daleko mi do tego, ale fakty są faktami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszym odruchu chciałem tak zrobić , porozmawiać z dyrekcją , ale córa bardzo prosiła żebym nie robił cyrku w szkole . Ale przecież to rozchodzi się o naszą młodzierz , kto sprawdza wiedzę katechetek , katechetów na ten tamat . I czy tak na prawdę to ich działka do edukawania . Może sami podejmują działanie w tej dziedzinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taaaaaaaa..........
I dlatego właśnie prezerwatywa jest podstawowym środkiem zapobiegawczym, oprócz całkowitej wstrzemięźliwości oczywiście :-P To zapytaj katechetki, czy bezpieczniej jest uprawiać seks bez prezerwatywy czy z nią. :-P I czy z pełną odpowiedzialnością radzi wyrzucić gumki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolmops
Tak, przedostaje się? To czateczka wody jest za mała, żeby się przedostac przez kondom, czasteczka składajaca się z 2 atomów, a wielki białkowy wirus przejdzie? Ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz szczepienie też nie daje
100% zabezpieczenia przed chorobami, ale wydatnie zmniejsza ryzyko i o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo to diabla sprawka
"To czateczka wody jest za mała, żeby się przedostac przez kondom, czasteczka składajaca się z 2 atomów, a wielki białkowy wirus przejdzie? Ciekawe" Czort w tym miesza swoje brudne paluchy i dlatego biedne katechetki muszą z tym walczyć. A poza tym zjawisko owe można tłumaczyć w kategoriach cudu :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje doświadczenia nauki
religii w szkołach były takie że księżą byli najnormalniejsi, nie gadali żadnych bzdur a w LO jeden taki tak ciekawie mówił że miał zawsze pełną klasę mimo że religia była jako ostatnia. za to katecheci to PORAŻKA! jacyś nawiedzeni!!! (jeden tylko był fajn ale ja z nim lekcji nie miałem - koleś fan fantastyki robił sesje RPG po lekcjach i kółko fanów rpg) siostry też tragedia:D pierdoły takie że szok. Podsumowując księża byli spoko, wiadomo że niezgodnie z nauką KK nie mogli mówić ale mówili tak że się nie ośmieszali. żadnych pierdół tego typu. katecheci i siostry to żenada!!!! średniowiecze. ps. z osób duchownym najbardziej na poziomie są zakonnicy. najlepsi i jako spowiednicy i jako nauczyciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogólnie do przyjęci są zakonic
y i młodzi księża, w seminarium jeszcze. później jak zobaczą jakie bagno jest w KK to albo odchodzą albo się dostosowują i z czasem nie ma z nimi o czym gadac. oczywiście sa wyjatki. katecheci to twór zupełnie zbędny i wręcz szkodliwy bo to ludzie nawiedzeni... a fanatyzm to jedna z największych zmór ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego zaraz
Akurat w tym przypadku miała racje. A ciekawe kto sprawdzał twoją wiedzę w szkole, że piszesz "młodzierz". :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i kto gada bzdury
Plemnik ma w najszerszym miejscu 3 um, czyli o 2 um mniej od przeciętnego mikropora w prezerwatywie. Z tego powodu zdarza się, że plemnik przechodzi przez ten mały otwór. W sytuacji, kiedy kobieta znajduje się w okresie płodnym może dojść do poczęcia dziecka. Dane austriackie podają, że poczęcie w takim przypadku zdarza się 3 parom, a badania angielskie, że 6-19 parom na 100 par rocznie systematycznie stosujących prezerwatywy. Statystyczna zawodność kondomu jest tym większa, im młodsi ludzie go stosują. PREZERWATYWA A AIDS Wirus HIV wywołujący AIDS ma w przekroju zaledwie 0,1 um, co oznacza, że w 1 mikroporze prezerwatywy może zmieścić się około 50 takich wirusów. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że nie jest możliwe większe niż 40 % zabezpieczenie przed zakażeniem HIV u osób stosujących prezerwatywę. Badania niemieckie wykazały, że 100 nosicieli wirusa HIV używających kondom w ciągu roku zaraża 35 kobiet. W Wielkiej Brytanii szacuje się, że 40% osób, które zachorowały na AIDS zakaziło się podczas stosunku z użyciem prezerwatywy. W praktyce nawet jeden stosunek może zakończyć się AIDS. Dobrze jest w tym miejscu zadać sobie pytanie: „ Gdybyś wiedział(-ała), że osoba, z którą podejmujesz współżycie płciowe jest zarażona wirusem HIV, zdecydowałbyś(-ałabyś) się na to, mimo zastosowania prezerwatywy?” A skąd pewność, że tak nie jest- przecież nie jest możliwe natychmiastowe sprawdzenie partnera. Jedyną bezpieczną drogą, bez ryzyka narażenie na zakażenie wirusem HIV drogą płciową jest wierność jednemu partnerowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze ten jeden partner
któremu jestes wierny równiez musi być wierny tobie, gumka zawsze stanowi zabezpieczenie chocby przed innymi chorobami,ciąża itp. zawsze zmniejsza szansę że coś się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to co za wykopaliska :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspominam stare czasy 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×