Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość siup

Co pasuje do mięsa wołowego

Polecane posty

Gość siup

Mam pytanie. Otóż planuję przygotować romantyczną kolacje ;] Będzie to napewno mięsko wołowe. Ale co do tego podać? Myślałam o kluskach śląskich. Ale jaki sos? Jaka sałatka i jakie winko będzie pasować do mięsa wołowego. ? :) Nie jestem najlepszą kucharką więć prosze was o pomoc :) Może znacie też przepis na prosty pyszny deser ? :) Czekam na pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sos do miesa mozesz
zrobic z pod pieczeni ( co prawda nie napisałaś co bedziesz robiła z tej wolowiny). ziemniaki lub frytki i jakaś biała surówka, a wino chyba białe półwytrawne.Przy frytkach troszkę polewasz mięso sosem.Surówka z kapusty pekińskiej na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadzeciaraaaaaa
jak robie wolowe to tak ziemniaczki z koperkiem swiezym Ö= robie albo gulasz albo smaze cienkie plastry tak jak kotlety na patelni ale to troche czasu zajmuje zanim zmieknie salatka z pomidora ogorka cebulki szczypiorku salatki rzodkiewki czasami z papryka wino poszukaj na necie ja wina nie pije czesto chyba ze do lososia biale wytrawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siup
myślę pokroic wolowinke na mniejsze kawalki i dusic na oleju wodzie i przyprawach ( tylko tam umiem przygotowywac wolowine ) :)a co do wina to nie pasuje czerwone? za bialym nie przepadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba wlasnie czerwone
Do wolowiny a biale do drobiu i ryb....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robie tak
do wołowiny czerwone, kluski śląskie z bitkami uwielbiam a do tego buraczki - raj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
szczerze mowiac to kluski slaski bardziej mi sie kojaza z barem mlecznym, niz romantyczna kolacja. proponuje dobrej jakosci makaron szerokie wstazki lekko okraszony maslem i posypany zielona pietruszka. do duszonej wolowiny mozesz dodac kilka rozkruszonych suszonych grzybow. a przyprawic tylko sola i pieprzem, ewentualnie jakies jedno ulubione ziolo. jako dodatek warzywny moga byc brokuly, albo zielona fasolka, albo szparagi ugotowane na parze, z odrobina masla i pospane uprazonymi platkami migdalow. zamiast tych warzyw jeszcze lepiej zaprezentuje sie salata z pomidorami i sosem vinegret, jak uda ci sie znalezc jakies swieze liscie. a wino to jakies ciezsze typu cabernet, ale w sumie to jakiekolwiek czerwone bedzie dobrze szlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rzadko robie wolowinke, jak juz to robie z niej gulasz z papryka i podaje z ryzem. a jesli chcesz zeby wolowinka byla miekka to zrob marynate z oleju, sherry i jasnego sosu sojowego (wszystkich skladnikow po rowno) wtedy moment sie ugotuje czy usmazy i bedzie mieciutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siup
znalazlam taki przepis na dodatek do mies: seler naciowy konserwowy wymieszany z dobrej jakosci majonezem , hmm.. :) moze byc dobre bo seler ma wyrazisty smak. a salatka grecka pasuje do wolowiny ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siup
a macie jakis przepis na smaczny prosty deser? Tylko cos do czego nie uzywa sie miksera bo nie mam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskawki w czekoladzie tylko ze ciezko je dostac teraz :( moze byc tez salatka owocowa z bita smietana z puszki :P ewentualnie sproboj banany na cieplo z lodami.skladniki na 2 porcje 2 banany po kulce roznych lodow np.waniliowe,truskawka lub jakie tam lubicie. babany kroisz wzdluz na pol podgrzewasz w mikrofali.ukladzasz w ksztalt oka w srodek nakladasz lody.mozesz posypac przyrumienionymi wiorkami kokosowymi lub migdalowymi platkami.mozna polac polewa czekoladowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siup
mniam ;p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza będzie jakaś sałatka warzywna. Możesz zrobić tzn. mix i wrzucić do miski wszystko co masz :D Lub też się postarać i zrobić np. sałatkę majową - tutaj masz przepis: http://apetycznie.pl/salatki/salatka-majowa/ Ja ją uwielbiam! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×