Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

taka ja

Czy 2 letnie dziecko powinno już mówić ?

Polecane posty

A jeśli talko gaworzy-nie pali się do mówienia ale bardzo dobrze rozumie co się do niego mówi-czy to źle? trzeba iść do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla pewnosci i spokoju
mozesz isc ale powinno zaczac mowic... aha, nie "ciumkajcie' do dziecka - to tez powod tego ze dzieci pozniej zaczynaja mowic poprawnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja chrześnica jak miała 2 latka mówiła: mama, tata, baba, dada, zamiast cześc taaaa, ne, na parówke pi e e i za dużo nie:) ALe teraz za 2 miesiące kończy 3 latka i ślicznie wszystko mówi, śpiewa, recytuje wierszyki :) A ma takie teksty, że zsikac się można. A jak pomyśle ile mówiła rok temu to aż uwierzyć nie moge że dzieci się tak szybko rozwijaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
moja corka tez skonczyla 2 lata i nie mowi..........tylko mama, tata , baba, i po sowjemu myj, koko, mu, am, bidi, net, wiem ze wiekszosc dzieci w tym wikeu mowi juz bardzo duzo, ja poczekam cierpliwie do 3 lat najwazniejsze ze rozumie to co do nije mowie, z 2 strony wiem ze powinnam sie bardziej zamarwtiac bo to wczesniak a nimi to roznie bywa........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colombinka
moj skonczyl 2 lata i tez z nim nie pogadasz. ale zato spiewa piosenki ze żłobka, ale sam diabeł nie zrozumie, co on tam spiewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegrowaaa
znam 3 letnie dziecko ktore tylko mowi mama i to tak sylabicznie ma-ma i nic wiecej zadnych sylab ani bi da ba nic kompletnie nic tylko wyje normalnie tak uuuuuuuuuuuuuu jak zwrocilam uwage jego mamie powiedziala ze nie zamierza tracic czasu i kasy na logopede bo samo nauczy sie mowic, no sorry ale ja bym tego tak nie zostawila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja chrzesnica ma 2 latka i 2 miesiace i mowi podstawowe słowa przeliteruje po mnie ale jak powiem słowo w całości przekreci po swojemu np przeliterowujemy moje imie Patrycja wszystko pieknie powie a jak powiem cale imie patrycja mowi ciocia, tak samo przeliteruje imie mamy -edyta a jak powiem cale imie edyta mowi mama tak jak by sie ze mna drazniła i sie smieje. Jej sasiad jest ze stycznia 2007roku mowi całymi zdaniami pieknie wyraźnie a jest miedzy nimi tylko pare miesiecy. Nie ma sie czym przejmować jak widac dzieci przełamuja sie przed samymi trzecimi urodzinkami. Czytaj jej duzo rozmawiaj z nia a na pewno wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie masz sie czym martwić...dzieci zaczynają mówić w różnym wieku...moj chrześniak zanim skończył 3 latka nie mówił nic, dosłownie piszczał i pokazywał palcem co chce a teraz bardzo ładnie gada...a mój synek z kolei jak skończył 2 latka to juz z nim pogadasz jak ze starym...o wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nic się nie martw
Moja w styczniu skończy dwa lata i też nie mówi zbyt wiele. Mojej kuzynki syn do 4-5 roku prawie nic nie mówił jedynie po swojemu a teraz mądrala juz chodzi do szkoły i całkiem dobrze sobie radzi. Ale jak coś cię niepokoi to dla świętego spokoju możesz pójść do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja córeczka
Skończy dwa lata w święta i mówi już całymi zdaniami :) Nie wymawia tylko r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,że każde dziecko rozwija się inaczej,inne dzieci szybciej zaczynają chodzić od swoich rówieśników i widze,że tak samo jest ze wszystkim :) Dzięki za poświetenie czasu i odpisanie na mój temat pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecinka mojej siostry (swojej nie chce sie dorobic ;) ) jak miała 2 latka mówiła już ładnie, chociaż "r" takie niedociągnięte, ale ogólnie dało się z nią pogadać. Teraz ma 3 latka i 3 miesiące, pisze sama i zaczyna czytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście,że nie masz się czym przejmować.Akurat pracuję z żłobku na grupie 2-3 latem i jest pare dzieci co nie mówi.Każde dzieciątko ma swój tryb.Zobaczysz jak zacznie szybko mówić i będziesz miała tego dość;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę mi się przytyło
Córka mojej koleżanki skonczy 2 lata w lutym i pięknie mówi, łącząc po kilka wyrazów - ostatnio odebrała telefon ode mnie i mówi : Słucham Ciociu" Ja mam córkę 15-miesięczną i prawie nie mówi, śpiewa sobie, zawodzi i takie tam, martwiłam się tym bo pamiętałam jak w tym wieku córka koleżanki juz troche mówiła... ale poczekamy trochę, bo to chyba tamta dziewczynka wyprzedza innych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Błażejka
Błażej skończy na początku marca 2 lata a mówi: mama, tata, sio, papa, kici, auau, nie ma, psiuło, nie, tak, mu i jeszcze inne dzwiękonaśladowcze-coś jak silnik samochodu. Reszta po chińsku :classic_cool: A znam chłopca, który w jego wieku pięknie mówił, tak ze wszystko rozumiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parina
moje mówi mama,tata,nie ma,nie ma jej/go,dużo nie, małpa,lampa,lala,piee,pa,ziby,oko,ucho i najwięcej nie a tak po swojemu to niezrozumiale a jak coś chce to ehe ehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwulatek powinien mówić ok 200 słów przy czym "słowo" to też "dada", "ciuciu" czy podobne których dziecko używa świadomie fo określania konkretnych rzeczy lub osób. Jeśli opóźnienie rozwojowe w odniesieniu do normy jest większe niż pół roku należy inerweniować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Wszystko w swoim czasie.Moja córka zaczęła szybko mówić gdy miała półtora roku.Natomiast syn zaczął mówić gdy miał dwa i pół roku.Martwiłam się tak samo jak Ty, nawet poszłam z synem do foniatry. Nie stwierdzil żadnych nieprawidlowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alyasok

zr dblfkbnb cnjhdsyre d jlyjrkfcybrf[: https://texnoera.com/udalenie-stranitsy-v-odnoklassnikakh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×