Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość święta 2009

ile kasy na swięta?

Polecane posty

Gość święta 2009

Ile kasy macie przeznaczone na święta ,chodzi mi o same jedzenie ,ja mam prezent już kupiony dla córki dla męża nie kupuje bo nie mamy takiej tradycji. U mnie marnie z kasą były wydatki nie przewidziane i mam na same swięta tylko 100 zł.Szukam tanich potraw na obiad w święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100 zł to mało
ja nie mam przeznaczonej kwoty, ale też nie muszę robić wielkich świąt, tylko część potraw na wigilię: barszcz, kompot, sałatkę i jakieś bakalie. W święta będziemy odwiedzać całą rodzinę po kolei, więc ni nie będę musiała gotować :p A drobiazgi (świąteczne słodycze) dla gospodarzy kupiłam już wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość święta 2009
wiem ze mało ale musi mi wystarczyć tyle co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasz rade...zrob barszcz z uszkami i pierogi z kapusta i pieczarkami (bo sa tansze)...z ciastem juz trudniej bo sa drogie,ale moze masz jakies zapasy maki i jajek,to jakos pojdzie..i poszukaj taniej ryby,dasz rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moooże
No właśnie a może sprobuj się wbić do jakiejś rodzinki chociaż na jeden obiad w święta ;), wiem wiem głupio. Ale za rok pewnie będzie Ci się lepiej powodzić, to wtedy Ty ich zaprosisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość święta 2009
od pada wypad do rodziny powaga z nikim nie utzrymujemy kontaktu w naszym miescie.Najgorzej nie wiem co zrobic na swieta wigilie jakos przyrzadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moooże
A na ile osób masz zrobić? Kurczak jest dość tani, karkówka też w miarę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość święta 2009
mąż ja i córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moooże
A nie możesz chociaż ze 100, 200 zł od kogoś pożyczyć...Jeśli głupio Ci się przyznać, że to na święta, to np. zapytaj koleżanki w pracy, czy nie pożyczy np. bo coś musisz naprawić nie wiem powiedzmy telewizor, a kasę wydałaś na prezenty, albo że musisz coś odebrać po pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość święta 2009
ja nie pracuje a nie chce pozyczac nawet nie ma od kogo. mysle ze zrobie tylko bigos i udka z kurczaka kupie wedlinke ,sałatke jarzynowo mam dwa ciasta w proszku jajka mam chyba ze 30 sztuk a na wigilie po trochu sledzika barszczyk,pierogi uszka.Opłatek mam i córa juz prezent ma kupiony dla niej jest.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moooże
Dasz radę :). Wigilijne dania mączne drogie nie są, kapusta jest tania...Myślę że dobry jadłospis ustaliłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
fakt stówka to troche malo jak na świeta,w sumie to cztery dni w tym roku wyjda,ale skoro nie masz gości to sie nie przejmuj,przynajmniej nie powyrzucasz jedzenia.Zrób po troszeczku wszystkiego i zjecie a apetytem a nie na siłe bo żal wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko promocje
poszukaj w necie, jaki marke ma promocję - głównie na mięso. Ostatnio w carffourze był schab po 10,5 bez kości. Możesz zrobić też udka w tych woreczkach pieczone, niekiedy są promocje na piersi. A wtedy schab pieczony lub schabowe, zawijańce z piersi, jakaś mięsna zapiekanka. A na wigilię barszcz - buraki są taniutkie, kapusta z pieczarkami, kompot, kapusta z grochem, tania ryba i wtedy może być po grecku - włoszczyzna też nie bardzo droga, sałatka np ziemniaczana - ugotowane ziemniaki w kostkę+ ogórek konserwowy+trochę pory+wcisnąć czosnek doprawić solą i pieprzem i majonezem i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość święta 2009
Dzieki za pomysły ,mysle ze dam rade tylko z kartką w ręku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja spedzam swieta tylko
z mezem i mimo tego ze nie jestesmy w takiej ciezkiej sytuacji jak Ty autorko to i tak na wigilie bedzie tylko barszcz z uszkami, ryba z ziemniakami i salatka a do tego ciasto. Zawsze wymyslalam z daniami na wigilie, gotowalam tyle potraw ze na stole sie nie miescily a jestesmy tylko we dwojke i zawsze jedlismy tylko jedno - dwa dania bo pozniej brzuchy byly pelne i trzeba bylo jedzenie wyrzucic bo przez swieta wiadomo tu sie zje jakiegos krokieta, tu kawalek ciasta i nie ma sie ochoty zajadac innymi smakolykami :) zrob barszcz,rybe, krokiety z sosem pieczarkowym i zamiast ciasta kup jakas paczke ciastek na slodko, spokojnie Ci wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że na święta to tanio wyszedłby cały kurczak jakby kupić i upiec w piekarniku. w Biedronce mozna dostać po 11 zł - wychodzi taniej cały niż porcjowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×