Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa 33

smrodek stęchlizny z pralki

Polecane posty

właśnie wyszedł ode mnie serwisant od pralki - na pytanie o smrodek stęchlizny z pralki polecił puścić pralkę pustą na 90 stopni ze środkiem o nazwie kamix zamiast proszku kiedyś był o tym temat, dlatego piszę, może się komuś przyda nie jestem pewna, czy tak się pisze nazwę tego środka, ale fonetycznie to tak właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa nie wiesz moze gdzie
tego srodka szukac, w jakim sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
facet powiedział, że w Makro na pewno to jest, bo kupował popatrzę w niedzielę w Tesco, na dziale proszki, chemia, odkamieniacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa Tzn. że nie jesteś jeszcze po teście?, daj znać , co i jak, z ciekawości. Myślę że w Kaufland można szybciej go dostać, ale może , może w TESCO również, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gniotek
A kiedy ten smrodek sie pojawia i jaka to woń? Może nie spuszcza całości wody po praniu i to ona po pewnym czasie sie zasmierdza. Moja pralka smierdzi paloną gumą podczas wirowania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gniotek A z,której strony pralki tak śmierdzi guma jak wiruje, z tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamix to taki proszek, używamy go w pracy do odkamieniania czajników kosztuje dokładnie 5,80 :), kupowany w małym sklepiku z chemią gospodarczą a tego zastosowania nie znałam, muszę spróbować do pralki, bo tez ostatnio jakiś dziwny zapach czułam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwisant powiedział, że zawsze w pralce zostaje trochę wody i ona po paru latach tak stęchlizną zalatuje żeby to umyć dokładnie (o co zapytałam), trzeba rozebrac cała pralkę no to podziękowałam :( ---> Meen, po teście będę we wtorek zapewne, bo kupię to w niedzielę, jak będzie, i we wtorek zapuszczę, dam znać, jak poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMA 45
Moja pralka ma naście lat i pachnie. Ma zapach i on jest przyjemny. Coś pomiędzy proszkiem a zmiękczaczem, które używam ale ja nigdy nie zamykam pralki i zawsze po praniu wycieram do sucha: gumowy kołnierz u dołu, bo tam woda stoi i po pewnym czasie guma parcieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię tak
ja czasem włączam pustą pralkę a zamiast proszku leję butelkę bielinki. Pomaga na dłuższy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię tak
ja czasem włączam pustą pralkę a zamiast proszku leję butelkę bielinki. Pomaga na dłuższy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
a mi znowu serwisant odradził odkamieniacze tylko zalecił jak już ktoś napisal raz w miesiacu napuscic wody i zamiast proszku dać ocet i przeleciec jeden cykl prania bez rzeczy oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia Może nie czekając na Twój test, mam pytanie .....ile już lat pierzesz na tym sprzęcie?. Cyt"serwisant powiedział, że zawsze w pralce zostaje trochę wody", tak to prawda,głównie w pompie i odpływie. Cyt"i ona po paru latach tak stęchlizną zalatuje",z tym bym się nie zgodził, jakakolwiek woda zostaje jest za każdym razem mieszana z nową i wypompowana, tak więc zostaje tylko z ostatniego prania a nie np. wczorajsza ......... Cyt" żeby to umyć dokładnie (o co zapytałam), trzeba rozebrac cała pralkę" z tym też się nie zgodzę, chyba czół fuchę....święta idą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezainteresowana gienkiem
nie piore w pralce juz bo kolory splywaja i odziez wyglada jakby miala 10 lat. dlatego nowe ciuchy wygladaja 6-8 miesiecy jak nowe. To taka b prosta prawidlowosc. Mieszkalam niegdys z Ewa - ktora prala z powodu ze trezba prace (do pralki wrzucala 4 pary stringi- caly cykl prania) Nie bede ujawniac ile wody tracila - bo za nia musialam zaplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pralka ma ok. 6 lat woda pewnie stara miesza sie z nową, ale osad się robi, tak czy inaczej, bo nie jest to woda krystalicznie czysta i ten osad może śmierdzi, nie wiem serwisant był u mnie drugi raz (jakieś 2-3 lata temu wymieniał pompę i dał na nią gwarancję z nr tel., stąd raczej nie sądzę, żeby chciał mnie naciągnąć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
A co ci szkodzi wlac octu i przeprac z octem. Ja uzywam filizanki octu normalnie zamiast plynow do zmiekczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze możesz skorzystać z rad i porad, o ile ten "smrodek" był by dość upierdliwy, możesz wymienić przewód ....zbiornik - pompa. Jak od zasobnika smrodek, to przewód .... zasobnika - zbiornik. Sorry za byki, ale taki ludzik :( i pomijam czyszczenie samego zasobnika jaki filtra, bo to, chyba każda z Pań potrafi a te przewody faliste są nieosiągalne do czyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat używanie octu mi szkodzi, bo ocet i jego opary to trucizna, pomijając jego smrodek, nie lepszy od stęchlizny co do tego kamixu - w Leclecru go nie ma, w 2 innych dużych (lubelskie) sieciach też nie :( zobaczę pojutrze, czy w tesco/euro agd rtv jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie będzie smrodku
jak się zostawi pralkę uchyloną, smrodek jest przy zamykanej- stęchlizna po prostu nieprzewietrzonego urządzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze zostawiam uchyloną, wycieram kołnierz, jak pisałam wyżej, a i tak smrodek stęchlizny jest kamixu w tesco nie było, sypnęłam calgon w dużych ilościach, mam wrażenie, że pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy nie miałam smrodku
a prócz uchylania drzwiczek pralki niczego nie stosuję, używam najtańszych proszków, nie wiem skąd u was ten zapaszek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie jak poprzedniczka
proszki używam tanie, niczego nie wycieram, filtr czyszczę rzadko - jak sobie przypomnę - jedynie po każdym praniu zostawiam otwarte drzwiczki na jakiś czas.Pralka electrolux - ok. 10 letnia. Piorę przeważnie w temp. 60 stopni. I nigdy nic nie śmierdzi. Więc nie wiem, od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusia2004
ja mam ten smrodek po tym ,jak syn zostawił przez 3 dni wyprane ubrania w pralce,i teraz nie moge sie go pozbyc.......syna prawie udusiłam jak to zobaczyłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluski slaskie lubie
ocet i 90 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robie takkkk
90 stopni pelny cykl prania srodek do wc np domestos 60 stopni pelny cykl prania szklanka sody 40 stopni szybkie pranie pusty beben lub pierwsze dwa bez 3 co jakis czas i wszystko pieknie ladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrex
Ja uzyłęm octu(2szklanki) i pełęn cykl 90 stopni potem koleny pranie 2 szklanki wybielacza i nic wieć spróbowałem i dostałem w sklepie taki płyn do czyszczenia zmywarek tez pełęn cykl i 90 stopni. Ogólnie bym powiedział że będen tak nie śmierdzi a bardziej smród pochodzi z gumy przy drzwiczkach albo te prania pomogły na beben a guma wciąż śmierdzi. Taki zapach stęchlizny, pleśni lub liszenia si,ę czegoś. Pomocy co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×