Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasiap9

Jakie potrzawy na świąteczny stół

Polecane posty

Gość kasiap9

Chodzi mi o potrawy raczej na pierwszy i drugi dzień świąt dlatego, że na wigilię będziemy u rodziców, a chciałabym coś samodzielnie przygotować. Pomysłów mi brak. Narazie wymyśliłam bigos i krokiety, chętnie przyjmę każdą propozycję i z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym bigosu i krokietów nie
robiła - po co skoro na stole wigilijnym jest mnóstwo kapusty? Proponuję pieczoną szynkę, karkówkę, barszcz czerwony z pasztecikami mięsnymi (jeśli na wigilię była grzybowa), sałatke jarzynową, schab ze śliwką itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhh
devolaj sałatka jarzynowa sałatka z brokułów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiad w I dzien swiat
Ja robie faszerowanego indyka plus pieczone ziemniaczki i salatki. Pychaaaa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigos kazdy zje
mimo z przejedzenia kapustą :) Poza tym bigos można zamrozić i będzie na obiad również po nowym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
ja np robie rybe po grecku,sałatke jarzynowa,galaretki z drobiu,a zamiast bigosu karkówke zapiekana w kapuście[kapusta z główki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indyk kurczak sałatki
ale bez bigosu i bez ryb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie podstawa to własne mięsiwo - pieczona karkówka,pieczony schab,wędzona szynka,swojska kiełbasa. Oprócz tego to schab w galarecie którym sie każdy zajada i efektownie wygląda gdyż na każdym plastrze jest plaster jajka oraz na około dekoracja z majonezu , faszerowane skrzydełka , szaszłyki ,kaczka pieczona.I oczywiście oprócz tego stawiam na stól potrawy które zostały z Wigilii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo ;) Schab w kawałku bez gości gotuje na wolnym ogniu z przyprawami :ziele angielskie,pieprz ziarnisty oraz liść laurowy .Dodaje również włoszczyznę (bez kapusty!) .Delikatnie solę(lepiej nie przesolić ;) lepiej ewentualnie dodać soli jak by było za mało).Radzę nie dodawać vegety i tego typu przypraw bo wywar będzie żółty i nie będzie się galareta ładnie prezentować ;) Kiedy schab będzie już ugotowany to wyciągamy jego z wywaru i odstawiamy do całkowitego ostudzenia.Wywar przecedzamy i mieszamy z żelatyną(ja robię taką proporcję jak jest podana na opakowaniu). Schab kroimy na plastry (nie za grube,nie za cienkie :P) I układamy w naczyniu (najlepiej głębszym) .Na każdym kawałku kładę plaster ugotowanego jajka na twardo a na około jajka wyciskam przez szprycę majonez.Galaretę wylewam dopiero jak będzie robiła się gęsta (nie ma obawy że jajka pójdą do góry a majonez się rozleje! ;) ,jeśli galareta bedzie już zastygać to wszystko będzie na swoim miejscu) Czasami jeszcze dekoruje gdzie nie gdzie zrulowanym plastrem cytryny czy też robię kwiatek z marchewki. Smacznego :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×