Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eksa

odparzona pupa- ratunku!!!

Polecane posty

Gość eksa

Bardzo proszę o wypowiedź doświadczone Mamusie! Moja 7-miesięczna córcia odparzyła pupę,a właściwie zaczęło się od uczulenia na pieluszki belli- wyskoczyły czerwone krostki, pediatra wypisała nam maśc baneocin, nie pomagała ona zbytnio, ale myślałam , że trzeba poczekać na efekty. Dziś pupa jest okropna, zaczęła małej schodzić skórka, pękać i podchodzić krwia... Bardzo proszę o wpisy, co może pomóc. Do lekarza pewnie dopiero w pon, choć spróbuję jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ropucha0
ja zawsze robię mojemu Amadeuszkowi okłady z haszyszu zebranego o poranku, mieszam go z 10mg koki i papką z rozpuszczonych kartoników LSD, zawsze pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. powinnaś od razu, jak zauważyłaś krostki zmienić pieluchy 2. alantan maść z witaminą a lub sudocrem 3. uważaj następnym razem żeby tak nie zaniedbywać pupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bez nicka *
Jak byś zmieniała częściej pieluche to dziecko nie miało by odparzonego tyłka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska mala
ja dla dzieci, uzywalam w razie potrzeby nadmanganian potasu,rumianek-oklady,wietrzenie pupy,tormentiol sudocrem.to sie umeczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina27
jak najwięcej wietrz pupę dzidzi, ja zawsze stosowałam tormentiol taką brązową maśc bo na sudokrem moje dzieci były uczulone. a na noc codziennie gruba warstwa kremu bambino bez względu na to czy było odparzenie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksa
Dziękuję bardzo za wpisy typu "zmieniaj częściej pieluchę i nie zaniedbuj"... Do chol...y jasnej skoro dziecko ma 7 miesięcy i dopiero zdarzyło się to 1. raz, to wiem co ile zmieniać pieluchy. Jka pisałam zaczęło się od alergii na jeden rodzaj, który dostała w prezencie; Franko miała na sobie dwie, jak zauważyłam krostki od razu przestałam ich używać... Ech...idealne i "życzliwe" mamuśki, które powinny wykładać w instytucie matki i dziecka... Kąpię córkę w nadanganianie potasu (kaliku), smaruję baneocinem 2 razy dziennie,w ciągu dnia smaruję sudocremem, pupę wietrzę ile się da- śmiga najczęściej z gołą pupą jak jesteśmy w domu (prania kupa...). Co jeszcze można zrobić? Może ktoś ma jeszcze jakiś inny sposób? Ile się to goi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bepanthen
polecam maść bepanthen, nam tylko ona pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bepanthen
polecam maść bepanthen, nam tylko ona pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babuszka0
ja mam maść bevita, jest dobra, dziecko maiło odparzenia po sudocremie, to zaczełam stosować to i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska mala
mozesz sprobowac metody prababek ugotowac tzw krochmal i tym smarowac pupe,a wpisami typu zmieniaj czesciej pieluszki olej je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mój maluch był w szpitalu to strasznie odparzył sobie pupę i tam pielęgniarka dała mi tormentiol.Smarowałam grubą warstwę przy każdej zmianie pieluszki i po 2 dniach sladu nie było.Niektórzy nie rozumieją,że są dzieci,które mają tak wrażliwą skórę,że nawet zmienianie pieluchy co 30 minut i wietrzenie nie pomaga i wcale to nie jest wynik jakiegoś zaniedbania :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lwica pingwinica
U nas jak uczuliły pieluchy to pomogło, oczywiście poza ich ostawieniem, smarowanie gencjaną na wodzie (dezyfekuje i osusza) a jak gencjana wyschła to na to bephanten w maści. U nas było strasznie, zamiast naskórka był sączący się płyn. Ale zanim doszliśmy że to pieluchy to minelo z 2 tygodnie. \mojej małej tylko hagisy nie uczulają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksa kup zielony linomag
tez mialam tego typu problem i pediatra doradzila linomag-od tamtego czasu tylko on i zero odparzen-polecam szczerze-najpierw kapiel w krochamalu domowej roboty a pozniej linomag-zapomnisz co to odparzenia pozdrawiam dzidzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze sprobuj z zasypka? alantan jest dobra, albo najzwyklejsza w swiecie maka ziemniaczana, dziala cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas sprawdziła się maść pimafucort ale niestety jest na receptę bo jest z antybiotykiem i smarowanie pupy fioletem. Tak jak ktoś ci radził dużo wietrz dziecku pupkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam stara metode mojej prababci,jak sie cos dzieje to kompiel w lekkim krochmalu i na noc posypac pupcie niemowlaka maka ziemniaczane sporo nie załowac ,efekty juz po paru godz ,zaczerwienieni mija i zadnych uczulen nie powoduje ,wszystkie odpazenia znikaja ..sprawdzone na moich dzieciach i na paru innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyxyxyyxyxyyxyx
Wokół tormentiolu jest wiele kontrowersji ale mimo wszystko przy takich mocnych odparzeniach polecam tą maść ! 2 dni i po problemie ! Przy słabszych odparzeniach sprawdza sie Linomag zielony !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprostowanie,.po zmianie pieluszek zasypac ziemniaczanka i problem z głowy polecam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksa
Dziękuję bardzo! Kazałam kupić mężowi tormentiol, ale sprawdzę najpierw czy nie uczula... Mąke stosujemy na codzień, ale teraz niestety to za mało. Dziękuję barzdo serdecznie za wpisy i rady, takie prawdziwe rady:) a nie strofowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie podczas gdy córcia się odparzy stosuje kilka sposobów 1. Kąpie córcie 2x dziennie po pół godziny i dobrze oliwkuje zaczerwienioną skórę 2. Przy zmianie pieluszki daje skórze "złapać oddech" (pozwalam małej by chwile pobawiła się z gołą pupcią - uważam że nic tak nie goi jak właśnie powietrze) 3. Zmieniam pieluszki nawet i co godzinę przemywając rumiankiem i kremując - polecam maść bepanthen Odparzenia znikają szybciutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×