Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zapaleniespojowekudziecka

Zapalenie spojówek u 3 latka.

Polecane posty

Gość Zapaleniespojowekudziecka

Witam, moje dziecko ma zapalenie spojówek i od 4 dni zakraplamy mu oczy po razy dziennie po jednej kropli jak kazał lekarz. Dzisiaj musiałam położyć go spać później niż zwykle (śpi jeszcze w dzień, zazwyczaj zasypia ok. 12-13 a dzisiaj poszedł spać po 16), wstał i był lekko zmierzły, siedziało mu coś na żołądku, ma potworny katar więc to na pewno to bo to zwymiotował, dzieje się tak od 2-3 dni, podobno oczyszcza w ten sposób organizm bo nie potrafi wydmuchać nosa. No ale teraz mi mówi, że go oczy bolą i je trze, wczoraj też troche tarł oczy a wczoraj to wcale nie szedł spać ze względu na gości. Troche się martwię bo mam zakraplać jeszcze tylko 1 dzień i myślałam, że teraz bedzie już tylko lepiej i faktycznie ropki w oczkach jakby mniej jest ale martwi mnie to, że mówi, że go bolą oczy. Niestety mój lekarz mu urlop do 4 stycznia :( Strasznie się martwię. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek lub wie dlaczego mogą oczka boleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytar
witam moj synek tesh ma zapalenie spojówek, tyle ze on ma miesiac, dajemy krople sulfacetamidum 1 kropla co 3 godziny, co prawda mały nie trze oczek, ale strasznie sie mu z nich lalo, teraz jest już lepiej. proponuje iśc do innego lekarza i powiedzieć jaka jest sprawa, napewno poda cos jeszcze jeżeli lek jest nieskuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapaleniespojowekudziecka
Edytar ja podaję dokładnie to samo tyle, że kazał mi dawać 2 razy dziennie po jednej kropli przez 5 dni i dzisiaj jest 4 dzień. A Ty ile już to podajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytar
5 dzień, jutro idziemy na kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapaleniespojowekudziecka
Edytar a ile macie to podawać, no i macie zdecydowanie więcej tego bo co 3 godziny a my w sumie co 12 godzin. To chyba za mała dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytar
u kazdego dziecka jest inaczej, jak sama pisałaś, wcześniej objawy nie były takie silne jak teraz, moze lekarz byl pewien, ze po mniejszej dawce przejdzie, dzis mam brać do godziny 22 w nocy juz nie podawać, a rano o 8 do lekarza.podawaj jeszcze jedna dobe tak jak kazał ci lekarz, a jesli i to nie pomoze idz do innego, skoro nie ma twojego. nie zmieniaj sama dawkowania, dziecko moze na to źle zareagować, albo nie daj boże pogorszysz sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytar
a jeśli juz naprawdę cie to niepokoi że dziecko bola oczka to idz juz jutro do lekarza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam tez dwulatka w sumie anioł
moj synek też miał mega zielony katar doszło do tego uszko i zaropiałe oczka, łzawiły mu strasznie, dostalismy antybiotyk na uszko oczka zaczeły sie dzień pózniej w świeta na szczescie pomógł nam napar z rumianku, przecierałam oczka i dzis już łezki są czyste bo tak to leciały z wydzieliną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapaleniespojowekudziecka
Ja zawsze przemywam rumiankiem przed zakraplaniem bo tak kazał lekarz, to samo przemywanie też pomaga na zapalenie spojówek? Edytar, możliwe, że masz rację i lekarz ocenił, że tyle wystarczy, może mały był zmęczony bo spał w nienaturalnych godzinach. Potem już mówił, że go oczka nie bolą więc oby jednak tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapaleniespojowekudziecka
Ja zawsze przemywam rumiankiem przed zakraplaniem bo tak kazał lekarz, to samo przemywanie też pomaga na zapalenie spojówek? Edytar, możliwe, że masz rację i lekarz ocenił, że tyle wystarczy, może mały był zmęczony bo spał w nienaturalnych godzinach. Potem już mówił, że go oczka nie bolą więc oby jednak tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja niedawno odkryłam, że u dzieci na zapalenie spojówek można stosować sulfacetamid. I to takich całkiem malutkich, bo od 3 m-ca. Moja córeczka miała i nic jej nie pomagało, a te krople zadziałały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonkata
Te krople nie tylko przy zapaleniu działają. Ja je używam, jak synkowi zwyczajnie zaczynają oczka ropieć i szybko mu przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×