Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dobra nowina

Macierzyński 2009/2010

Polecane posty

Gość dobra nowina

Dziewczyny, mam dla Was pocieszajacą informację, choć pewnie wiele z Was pomysli, że to żadne pocieszenie, ale.... informacja jest istotna dla tych z Was, które przebywają obecnie na urlopie macierzyńskim i będą na nim przebywały w dniu 31.12.2009 roku oraz w 2010 roku. Otóż macie prawo do DWÓCH TGODNI DODATKOWEGO urlopu mcierzyńskiego. Nie przsługuje on Wam z urzędu. Musicie do pracodawcy skierować wniosek o przyznanie tych dodatkowych dwoch tygodni, na 7 dni przed jego rozpoczęciem, przy czym urop ten musi nastąpić bezpośrednio po tym obligatoryjnym uropie, który obecnie Wam przysługuje. Pracodawca nie ma prawa Wam odmówic. Przykład" na urlopie przebywasz do dnia 5 stycznia 2010 roku, więc w dniu 28.12.2009 (najpózniej) kierujesz pismo do pracodawcy o przyznanie ddatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze 2 tygodnie (dla tych co urodziły 1 dziecko) lub 3 tygodnie (przy porodzie 2 lub więcej dzieci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez odkrycie...
wiadomo od roku (od wprowadzenia nowelizacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i dobrze zrobil
dlaczego pominelas informacje , ze ten urlop moze przyslugiwac takze tacie, jesli mama sie go zrzeknie na jego korzysc :) http://tnij.org/epokaleibniz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Mam do was ptanie, jestem na razie przed rozwiazaniem i juz niedlugo bede kozystac z maciezynskiego. Nie wiem jak wygladaja sprawy formalne, by z niego skozystać. Co powinnam zrobić. Czy osobiscie wystepuje do pracodawcy o macieżynski? Nie za bardzo będę się czuła po porodzie, by to załatwić w osobiscie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fewrfwe
A ja jestem prawnikiem z wykształcenia a jednak nie śledzę zmian w prawie i tego (doniedawna) nie wiedziałam. A przyda mi się. Dzięki, dobra nowino!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×