Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tyllkaaa

Sposoby na kolke u miesięcznego dziecka

Polecane posty

Gość rece do gory
wez cos ciepłego przłoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciepły okład na brzuszek albo lekko nagrzaną suszarką z ciepłym powietrzem nawiewaj i masuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA300
PODAJ DZIECKU ESPUMISAN BARDZO DOBRY JEST NA KOLKE MI LEKARZ TO POLECIL DZIALA W KILKA MINUT I JAK REKA ODJAL TYLKO NAJLEPIEJ NIE PODAWAJ POZNYM WIECZOREM BO MOZE MIEC PROBLEM Z ZASNIECIEM I KONIECZNIE PRZED JEDZENIEM TRZEBA PODAC.DOUSTNIE NAJLEPIEJ DZIALA.DOBRY TEZ JEST VIBURCOL N TEZ POMAGA W UWOLNIENIU GAZOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość infacol tez jest bardzo
pomocny, a kosztuje tylko 18 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA300
O TAK INFACOL TEZ JEST DOBRY TEZ MI POLECANO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko i wylacznie
bio gaia poczytaj sobie o tych kroplach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbatka Plantex , masaż brzuszka ,lekko zginaj nogi małemu do brzucha ,ale naprawde delikatnie ... w najgorszym przypadku termometr ,ja użyłam go tylko 3 razy ,kiedy już naprawde płakała i nic nie pomagało .Ale nie wolno za często ,bo pozniej dziecko nie bedzie samo potrafiło kupy zrobić np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko i wylacznie
a ten infacol to tylko simeticon ktory dziala tylko na wzdecia a nie na kolki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosowalam infacol przed kazdym karmieniem i problemow z kolka nie mielismy zadnych. poleca goraco. dziala juz od pierwszego zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdecia doprowadzaja do
kolek. wiec infacol jest jak najbradziej na miejscu bardzo pomaga mojej malej dalam pierwszy raz z rana i juz poprawilo sie podczas drugiego podawania, bardzo jej pomoglo. oczywiscie raz na jakis czas zabolal ja brzuszek, ale uwazam, ze ten lek jest po prostu super. widzialam, ze mojej malej pomogl i to bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melchiorna
Simetikon zwalcza objawy tylko u 5%dzieci a przy kolkach trzeba brnac do sedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka777
stosowałam wiele... mojej coreczce pomogł tylko sab simplex kropelki z niemiec bez recepty. Super sprawa, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40+4dni
a jak karmisz dziecko? pierią czy mlekiem modyfikowanym? u mnie jak po miesiącu karmienia miszankami i piersią, przeszłam na bebilon pepti, kolki się skończyły...a uwierz próbowałam wszystkiego, po protu kolka powstaje przez uwalniane się w nadmiarze gazy, powstałe z nietolerancji na laktozę i dlatego bebilon pepti lub nutramigen w takich syt. może tylko pomóc, bo te kropelki wszystkie to tylko strata kasy, a efektu zero u mojej córcki stosowałam też masaże i podciąganie nóżek zgiętych w kolankach w kierunku brzuszka, żeby on trochę popracował, także jak najczęściej kładż dziecko na brzuszku, u mojej średnio to wychodziło, bo wtedy wizczała na potęgę, ale przynajmniej pierdziała :P zdrowo! i rozluzniała tym brzuszek z tych gazów własnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pandus
Herbatka Plantex , masaż brzuszka ,lekko zginaj nogi małemu do brzucha delikatnie a na noc czopki Viburcol. Może taki zestaw i innym mamom pomoc przy kolkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam o takim sposobie że 2 godz przed karmieniem matka powinna wypic szklanke piwa karmi i ponoc dziecko ma po tym dobre trawienie i nie problemu z kolkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
espumisan, infacol, bobotic,to jest to samo,tylko z innej firmy. Wszystkie zawierają silimarol,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamaaaaaaa26
ja dawałam bobotic - ma największe stężenie silimarolu - podobne do zachwalanego niemieckiego sab simplex - ja dawałam do każdego mleka pare kropel i pomogło ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onelene
ja tez dawałm bobotic - polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.a.m.a. 2.7.
nie wierzę że te byle leki z apteki pomogły no kolkę waszym dzieciom. Bzdura! Ja swojemu podawalam espumisan i gówno to dało a tym infakolem też można se dupe natrzeć żeby się świeciła. Mój syn miał kolkę 4 m-ce i mineła tak niespodziewanie jak się zaczęła/. Nie szprycowałam go niczym ! Jedynie ten espumisan ale to na wzdęcia. Wtrudnych chwilach tzreba maluszka kochać, przytulać mówić do niego nawet spiewć . Musi samo minąć i tyle! Raz byłam nawet w szpitalu i kazali mi sie puknąć w łeb jak spytała czy coś mozna na to podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.a.m.a. 2.7.
chodzi mi o to że nic nie pomoże a może zaszkodzić. Jeszcze ikt nie odkrył jakie są przyczyny kolki więc jak mozna leczyć coś o vzym się nie ma pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama26
sory ale jak mi dziecko wrzeszczy wniebogłosy to "kochanie i tulenie" go nie wyleczy ani niepomoże mi w niczym... ja dawałam herbatke koperkową, próbowałam też plantex, gripe water i esputicon - niemogłam patrzeć jak się mały męczy i sama padalam z sił opieki nad takim dzieckiem - w końcu doszłam do bobotica i była duza poprawa a zachwile się okazało ze mały miał skaze - i stąd te kolki - przeszliśmy na nutramigen i jak rękął odjął - więc niedajcie sobie wmówić że ma płakac i już - mamy w końcu XXI wiem i środki które są przebadane i bezpieczne dla niemowląt - równie dobrze małemu może zaszkodzić sam fakt mienia kolek - bóle brzuszka itd a i polecam jeszcze podawać probiotyk - zwłaszcza jak ma problemu z kupką itd - np. linex baby czy dicoflor 30 - odbudowywuje flore w jelitach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezawodne sposoby
Kiedy moja córka miała kolki pomagały tylko dwie metody, a mianowicie: - przykrywanie kocykiem brzuszka dziecka i delikatny, letni (nigdy gorący!) podmuch powietrza z suszarki - dźwięk suszarki jak i ciepłe powietrze uspokajało córke - czopki Viburcol, kiedy zawodziły domowe sposoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
To prawda czopki viburcol bardzo pomagają. Dla mnie dodatkowym plusem jest to, że są one lekiem homeopatycznym, więc bezpiecznym. Działają zarówno przeciwbólowo jak i uspokajająco, ja je podaje również przy wszelkiego rodzaju infekcjach gdy dziecko jest niespokojne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do afadro
Z tego co mi wiadomo to viburcol można już stosować od pierwszych dni życia dziecka. Niemniej jednak nie wiem czy wiesz, ale czopki te zrobili od kilku miesięcy lekiem na receptę :/ Tylko ludziom komplikują życie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim mama ,mam pytanie co moze pomuc na kolki u 1 miesiecznego dziecka bo od 3 tygodnia zycia je ma a teraz sa coraz silniejsze chociaz ma miesiac lekaz przepisał mu bebilon pepti bo ma skaze i to chyba od tego ,dawałam mu bio gaia czy jak to sie zwie i infacol ale to nic nie daje niewiem co mam robic bo stasznie płacze i krzyczy ,przy czym on cierpi ,ja z reszta tez bo nie mam pojecia jak mu pomuc a to moje pierwsze dzieco do lekarza dopiero idziemy 2 listopada wiec prosze was o pomoc ?!! czekam na odp z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim mama ,mam pytanie co moze pomuc na kolki u 1 miesiecznego dziecka bo od 3 tygodnia zycia je ma a teraz sa coraz silniejsze chociaz ma miesiac lekaz przepisał mu bebilon pepti bo ma skaze i to chyba od tego ,dawałam mu bio gaia czy jak to sie zwie i infacol ale to nic nie daje niewiem co mam robic bo stasznie płacze i krzyczy ,przy czym on cierpi ,ja z reszta tez bo nie mam pojecia jak mu pomuc a to moje pierwsze dzieco do lekarza dopiero idziemy 2 listopada wiec prosze was o pomoc ?!! czekam na odp z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×