Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kakakakaka 1234

Jaki LEK PRZECIWGORĄCZKOWY polecacie dla niemowląt ???

Polecane posty

Gość kakakakaka 1234

I jaka jest mniej więcej cena tego leku ? Który według Was jest najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daję albo Ibum w syropku albo paracetamol w czopkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas tylko nurofen
paracetamol niewiele dawał. Nurofen jest silniejszy. To najsilniejszy lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy dla niemowląt dostępny bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas tylko nurofen
paracetamol niewiele dawał. Nurofen jest silniejszy. To najsilniejszy lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy dla niemowląt dostępny bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem zwolenniczka dawania dziecku jakichkolwiek lekow, chyba ze juz jest naprawde chore z wysoka goraczka to wtedy tak. Moj syn tylko raz mial katarek ale oprocz wody morskiej nic mu nie dawalam i samo mu przeszlo:) Ale w aptece kupilam Pandol w syropie z polecenia mojej peditry. Kolezanka go ma i mowi ze dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"(...) Podstawowe leki przeciwgorączkowe, które stosuje się u małych dzieci, to paracetamol i ibuprofen. Mają one różne mechanizmy działania. Paracetamol działa przede wszystkim przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, natomiast ibuprofen ma dodatkowo działanie przeciwzapalne. (...)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez nurofen
sprawdza się o wiele lepiej od czopków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam zawsze w domu coś z paracetamolem i z ibuprofenem. Bo uczono mnie,że w razie gorączki lepiej dawać na zmianę co 4 godz raz to raz to, żeby nie przedawkować. Ale najpierw próbuję zbijać chłodnymi okładami i herbatą z lipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA też się ciekawię
jaki lek przeciw gorączkowy? czopki dla niemowlaka nie wiem czy dobre syrop chyba lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka233
mogę śmiało polecić lek Ibufen, jak dla mnie jest najbardziej sprawdzonym lekiem przeciwgorączkowym dla dzieciaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Herbata z czarnego bzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie również ibufen bo działa zdecydowanie szybciej i dużo dłużej. W przypadku mojego dziecka paracetamol się nie sprawdza. Najważniejsze to jednak konsultacja z lekarzem. W przypadku tak małych dzieci nie można bagatelizować gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie również ibufen jest najlepszy bo dział dodatkowo przeciwzapalnie. Ja bym jeszcze dodatkowo robiła chłodne kompresy i ubrała dziecko przewiewnie, przykryła czymś cieniutkim. Trzeba również sprawdzać czy dziecko nie łapie się na przykład za ucho lub brzuszek, czy nie wkłada rąk do buzi. To wszystko są sygnały skąd pochodzi ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat ibuprofen i to w syropie to najmniej bezpieczny wybór. Lepszy profil bezpieczeństwa ma paracetamol, a dla dziecka lepsze są czopki zamiast syropu, bo nie obciążają wątroby. To jakby kogoś faktycznie interesowało. Natomiast dzieci mogą różnie reagować na leki i jak po jednym gorączka się nie obniża, to trzeba wybrać inny (w sensie paracetamol vs ibuprofen). Producent nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka

ja ostatnio kupiłam w aptece gardan, jest silniejszy niż ibuprofen, wiec się zdecydowałam, szybko mi pomógł zbić gorączkę i załagodzić ból, jak dla mnie bardzo skuteczny i niezawodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×