Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ajjjj

czemu pracodawcy w większości zatrudniają na ustawowe minimum?

Polecane posty

Gdzie szukać w miare dobrze płatnej pracy? Oboje z mężem pracujemy i zarabiamy właśnie to minimum.Mieszkamy w kawalerce po dziadkach razem z małym dzieckiem.Chcielibyśmy miec drugie dziecko ale w tak małym mieszkaniu jest to nierealne.Nie stać nas na większe mieszkanie, nie damy rady ze spłatą kredytu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie tylko to ze za ustawowe minimum ,ale i wymagaja pracy ponad norme.Ok mozna pracowac ,brac nadgodziny,ale nie liczone do zwykłych zarobków-a tak robia notorycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robią tak, bo jest wiele osób, które z braku lepszej pracy pójdzie pracować za 1317 zł brutto. Po co dawać więcej? U mnie przepisy regulujące zarobki są z 2006 r. i co? Siedzę tu i dalej pracuję, choć minimalna kilka razy wzrosła od tego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkfdsnbdsf
to chyba oczywiste że w pracy wymagajacej małych kwalifikacji nie zarobi sie wiele:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jkfdsnbdsf
wiesz co szukam juz pracy miesiac. I czy to oferta do pracy w banku na stanowisko kasjera czy tez oferta na stanowisko na kierownika sklepu. Wszedzie podaja zarobki: od 1317 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkfdsnbdsf
prace w sklepach to wlasnie zajecia nie wymagajace duzych kwalifikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwierz mi, że różnie to bywa. Znam osoby, które po studiach i przy liczeniu pieniędzy (nie na kasie) zarabiają 1350zł brutto. Śmieszne, prawda? Ale prawdziwe. Nie mam tu na myśli pani sprzątającej w biurach (bez obrazy nikogo), ale ludzi, którym chyba więcej sie należy... Kolejna sprawa - pensje urzędnicze (lecz nie wszystkie). Kiedyś miałam okazję pracować w takiej instytucji... Żal się kształcić, bo i tak się nie ma z tego żadnych korzyści finansowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak.....
dlatego płacą to minimum bo zmniejszają im się przez to koszty utrzymania takiego pracownika ...czyli płacą mniejszy ZUS i podatek ....a im większy zarobek to i koszty wzrastają logiczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tu żyć za takie pieniądze:( .Zastanawiam się czasem skąd inni mają pieniądze? Biorą kredyty na mieszkania,jeżdżą dobrymi samochodami... jak się spojrzy na ulice to widać same dobre samochody.Więc chyba muszą mieć dobrą prace,tylko gdzie ta praca jest....bo ja jakoś nie moge takiej znaleźć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprzataczka Ewa
pracuje tzn sprzątam w kilku małych firmach w sumie 4 godz dziennie plus przejazd z miejsca na miejsce to razem 6 godz zarabiam na rękę 2300zł ,i właśnie w tych firmach widzę wyzysk pracowników ponieważ ważniejsze dla wyzyskiwanego jest podłożenie kolegom świni niż wspólne zawalczenie u szefa o podwyżkę .Nikt nie czyta prawa pracy które z roku na rok zmienia się na niekorzyść pracownika ,dajecie się mamić politykom ważniejsze są dla was losy Kazia i Izabell niż to co was dotyczy np właśnie prawo pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzątaczka Ewa - to gratuluję pensji. Myślę, że w pwenych regionach Polski nie można tyle oczekiwać za 8godzin dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani sprzątaczka
ma trochę racji jesteśmy zazdrośni zawistni i łatwo nami manipulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są chętni to i płacą tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jkfdsnbdsf 2010.01.13 to chyba oczywiste że w pracy wymagajacej małych kwalifikacji nie zarobi sie wiele xxx Znajomy Belg pracuje w zwykłej fabryce,obsługuje owijarkę streczem, nie trzeba żadnych kwalifikacji bo to jest prosta robota, jest pracownikiem szeregowym-17euro/h. Czy on jest jakimś nadczłowiekiem? Jeśli on tyle dostaje to znaczy, że tyle jest warta praca człowieka, która nie wymaga wysokich kwalifikacji. Ceny w sklepach podobne jak w Polsce, na stacji benzynowej podobnie, samochody w podobnych cenach. Moi byli pracodawcy płacą 1600zł na rękę, właśnie kupili sobie samochód za 72tys, drugi mają do sprzedania za 75 tys bo chcą kupić jakiś nowy, przypuszczamy, że za podobną cenę jaką dali za ten co chcą sprzedać, czyli za około 160tys, mają jeszcze trzeci, oprócz tego, dwa graty służbowe i tu chyba jest pies pogrzebany, polak mógłby spokojnie dać ale nie da, nie da dopóki my się damy wykorzystywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×