Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomocy szybciutko prosze

Szybko pomocy- zbilam termometr

Polecane posty

Gość pomocy szybciutko prosze

Wczoraj zbilam termometr, chcialam zmierzyc temperature i wstrzasnac, uderzylam o oparcie fotela i potrze mam w rece tylko ta szklana czesc, rozprysnol sie na dywan panele, ale nigdzie nie moglam znales tych kuleczek nie bylo widac tego na dywanie, szybko przez recznik pozbieralam te reszty zwiazalam w worek od smieci i ten recznik tez i wyzucila moja siostra ten worek do smietnika na zewnatrz, potem jeszcze dla pewnosci odkurzylam i tu sie strasznie boje ze sie nawdychalam tej rteci, pozniej wietrzylam caly czas pokoj nawet dzis i nie spalam w nim bo sie balam, teraz strasznie przezywam, ze sie zatrulam odkurzakjac i w odole a jestem przeziebiona mam katar i drapie mnie gardlo:( ehhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy szybciutko prosze
ale juz jest po posprzataniu tego a ja sie boje ze jak odkurzalam to sie nawdychalam, ale nie spalam w tym pomieszczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy szybciutko prosze
co moglam to zebralam siostra wyzucila reszte odkurzaczem , ale tych kuleczek ja nigdzie nie widzialam to sie tak rozpryslo, boze strasznie sie boje zatrucia bo sie naczytalam teraz w internecie a jak te kuleczki dalej sa w moim pokoju caly czas tam otwieram okno masakra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy szybciutko prosze
ktos jeszcze pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy szybciutko prosze
tylko ja te resztki jeszcze potem odkurzylam, a podobno nie wolno bo to sie wdycha, masakra potem otworzylam okno i wietrzylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wolno tak
nie wolno odkurzać rtęci odkurzaczem! Bo zostają na nim drobinki. Teraz to i odkurzacz musisz wywalić :o http://pl.wikipedia.org/wiki/Termometr_rt%C4%99ciowy Utylizacja stłuczonego termometru Rtęć zawarta w termometrach rtęciowych jest toksyczna. W przypadku stłuczenia termometru należy zabezpieczyć miejsce przed dziećmi i zwierzętami domowymi, aby uniknąć roznoszenia resztek rtęci. Kawałki upadającego na podłogę termometru mogą się rozprysnąć na odległość nawet kilku metrów. Do sprzątania nie należy używać w żadnym wypadku odkurzacza. Należy natychmiast zabezpieczyć ręce gumowymi rękawiczkami i za pomocą wilgotnych ręczników papierowych, ewentualnie papieru toaletowego, usunąć resztki szkła i rtęci. Zebrane resztki termometru, ręczników i rękawiczki zabezpieczyć, umieszczając je w szczelnym opakowaniu foliowym, które na koniec zaklejamy taśmą klejącą. Tak zabezpieczone odpady należy przekazać do lokalnego punktu zbierania odpadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ile to byl rteciowy termomet
Bo juz od dawna nie sa produkowane :D tylko spirytusowe albo elektroniczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×